Новини Одеси та Одеської області

4 години зі світлом – максимум, на який поки що можуть розраховувати одесити

4 години зі світлом – максимум, на який поки що можуть розраховувати одесити

Одеські енергетики цілодобово працюють над відновленням двох підстанцій, що постачали електроенергією Одесу та передмістя. Але швидко відновити їх не вдається.

Про це повідомили у ДТЕК “Одеські електромережі”.

Лише на 4 години зі світлом на добу

Поки йдуть ремонтні роботи, енергетики докладають усіх зусиль, щоб подавати світло до будинків одеситів, хоча б по чотири години на добу.

Нагадаємо, що 26 січня російські агресори завдали ракетного удару по об’єктах енергетики в Одесі. Було зруйновано дві ключові повстанції, що забезпечують світлом Одесу та передмістя.

Енергетики повідомляють, що вони вже п’яту добу відновлюють технічну можливість передавати електроенергію регіоном. Але поки що така можливість відсутня.

На 30 січня ситуація в енергосистемі Одеської області залишається складною. І найкритичніша ситуація саме у м. Одеса та Одеському районі.

Причини складної ситуації зі світлом в Одесі та Одеському районі

Причина 1: Руйнування об’єктів генерації

Руйнування ракетами об’єктів генерації електроенергії внаслідок атак Росії. Тому існує дефіцит потужності у об’єднаній енергосистемі країни. Щоб не допустити колапсу, НЕК Укренерго щодня надає кожній області ліміти на споживання електроенергії. Ліміт на день, що до 26 приходив у ДТЕК “Одеські електромережі” дозволяв планово відключати світло. Нічний ліміт був надто низьким і тому змушував застосовувати екстрені відключення.

Причина 2: Руйнування підстанцій

Руйнування ракетами підстанцій, що передають електроенергію на Одещині. 26 січня РФ зруйнувала ракетами одразу дві підстанції та високовольтні мережі. Тому немає технічної можливості передавати та розподіляти електроенергію на Одесу та Одеський район.

На зруйнованих підстанціях НЕК Укренерго все ще виконують роботи з розчищення завалів після влучення ракет. Зважаючи на масштаб пошкоджень обох підстанцій, ремонтні роботи будуть тривалими.

«Лише після завершення ремонту високовольтних підстанцій НЕК зможе передавати електроенергію від генерації, а ДТЕК далі розподілятиме її розподільними мережами, що живлять Одесу та Одеський район. Енергетики ДТЕК готові надати колегам з НЕК Укренерго всю необхідну допомогу, щоб якнайшвидше відновити зруйновані енергооб’єкти. Поки що ДТЕК робить все можливе, щоб при дефіциті інфраструктури давати світло хоча б 4 години на добу», – наголосив генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор’єв.

Для відчутного покращення ситуації в Одесі та Одеському районі необхідно провести ремонт на пошкоджених 26 січня підстанціях НЕК, закінчити ремонти на підстанціях, пошкоджених під час атак у грудні, а також збільшити генерацію електроенергії. Комплекс цих дій дозволить ДТЕК повернутися до графіків із тривалішою подачею світла.

Головна причина проблем зі світлом в Одесі – російські обстріли

«Саме ворожі обстріли та військова агресія Росії – першопричина всіх проблем, які ми переживаємо. Вони намагаються у будь-який спосіб знищити нашу енергосистему, наш народ і нашу країну. Пошкодження енергооб’єктів в інших областях також негативно впливають на стан нашого електропостачання через дефіцит лімітів, що розподіляються між регіонами. Для Одещини ситуація щоразу ускладнюється, коли під ракетні удари підпадають енергооб’єкти саме нашої області. Тоді до обмежень споживання за лімітами додається ще й проблема технічної неможливості фізичної передачі та розподілення електроенергії по регіону», – зазначив Антон Шалігайло, директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеського ОВС.

Нагадаємо, ситуація в енергосистемі України загалом продовжує залишатися складною. Енергетики всієї країни продовжують працювати в цілодобовому режимі, щоб відремонтувати зруйноване ворогом.

Раніше “Одеське Життя” вже повідомляло, що електроенергія для Одеси є, але до міста вона не потрапляє.

Читайте також: В Одесі діють екстрені відключення світла – що це і чому застосовують саме їх.

Фото ілюстративне, на ньому зруйнована влучанням ракети теплоелектростанція

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції