Ключові моменти

  • У Пересипському районі Одеси провулок, названий на честь міста Орел (РФ), перейменували на честь професора Кононовича.
  • Олександр Кононович — випускник Рішельєвської гімназії та професор Одеського університету, який багато років очолював його обсерваторію і спеціалізувався на дослідженнях Сонця.

Чому провулок в Одесі більше не може називатися на честь Орла

Розташований у Пересипському районі, цей провулок раніше називався на честь міста Орел у ерефії. Ну що ж, охайний такий обласний центр, заснований ще попереднім людожером — Іваном Грозним, у середині XVI століття.

Чесно кажучи, дуже хотілося б побачити його пам’ятки: промислові підприємства (наприклад, сталепрокатний завод), спальні райони. Думаю, це цілком реально, і зовсім не розраховую на знаменитого Дмитра Комарова з його передачею “Світ навиворіт”.

Хоча, здавалося б, саме там, в Орлі, як і по всій ерефії, життя — найкраща ілюстрація того, як усе вивернути навиворіт, поставити все “догори дриґом”. Типовий Джордж Орвелл і його роман “1984”: війна — це мир, свобода — це рабство, незнання — сила. 

Ні, я сподіваюся, що в моєму бажанні побачити Орел з висоти пташиного польоту мені допоможуть воїни ЗСУ — оператори FPV-дронів. Оптика там не гірша, ніж у Комарова, та й об’єкти вони вміють обирати найцікавіші. Відстань до Орла від кордону з Україною — з гулкін… цей самий (150 км). Тож чекаємо, з нетерпінням чекаємо цікаві відео від наших воїнів-орлів — конкурентів Дмитра Комарова.

Стоп, що це!? Не чую без окулярів! Хтось цікавиться причиною “кровожерливості”?! Та я в житті нічого, більше за таргана, не вбивав! А ви, люб’язний, погугліть фото нещодавно вбитого дроном хлопчика в селі Правдине на Херсонщині. Було хлопчику “аж” ЧОТИРНАДЦЯТЬ МІСЯЦІВ! І ніколи він не стане старшим… То що таке кровожерливість?! Є ще запитання?

Читайте також: Дорога до зірок: чим дивує Одеський планетарій

Ким був професор Олександр Кононович

Та повернімося ж до провулка, який тепер носить ім’я Професора Кононовича. Написав — і з подивом згадав іншого “проФФесора” — Януковича. Які ж різні люди! Що до Януковича, цього, пробачте, поца, прийде час — і одесити з почуттям гумору назвуть його іменем якийсь скотомогильник. Або, на крайній випадок, громадський туалет.

А от Олександр Кононович заслужено залишив про себе в Одесі добру пам’ять. Він народився 1850 року в Таганрозі, але згодом «взяв розум до голови» і «поодеситів» — навчався в Рішельєвській гімназії в Одесі. У 1867 році вступив на фізмат Новоросійського університету (нині — Одеський національний університет імені І. І. Мечникова), після закінчення навчання у 1871 році залишився при університетській обсерваторії для підготовки до наукової діяльності. 

У 1871–1873 і 1874–1876 роках як стипендіат університету стажувався в Берліні. Повернувшись до Одеси, з 1876 року викладав математику у “своїй” гімназії. Ставши професором, із 1881 року майже 30 років очолював кафедру астрономії та університетську обсерваторію.

Був одним із піонерів астрофізичних досліджень у тодішній Російській імперії. Вів регулярне фотографування поверхні Сонця та вимірювання положень сонячних плям (його колекція містить близько 1500 знімків Сонця). 

Зробив великий внесок у розвиток обсерваторії Одеського університету, підготував низку талановитих діячів вітчизняної астрономії. На його честь названо астероїд «Кононович». Що ж, вічного йому польоту…

Читайте також: Сквер Георгія Гамова назвали на честь одесита, який створював водневу бомбу

Ще з теми: дивіться відео “Одесской Жизни” Як Катерина ІІ зникла з Одеси: історія однієї площі

 

Валерій БОЯНЖУ, Херсон — Одеса

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі