День піхоти
Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Піхота – це рід військ, який діє на суші. Українські піхотинці – це військовослужбовці механізованих, мотопіхотних, гірничо-штурмових військових частин і підрозділів, які складають основу Сухопутних військ Збройних Сил України.

Військові в усьому світі знають аксіому: жодна територія і жоден окоп не вважаються твоїми, поки там не стоїть твій піхотинець.

Незважаючи на колосальний розвиток озброєнь, роль піхоти й надалі залишатиметься великою в сучасному світі. З огляду на війну в Україні, саме піхота проводить антитерористичні та стабілізаційні заходи.

У сучасних бойових діях піхота залишається ключовою силою для виконання завдань у міських умовах, на відкритих територіях і в місцях із природними перешкодами. Крім того, піхотні підрозділи активно використовують технічні засоби, зокрема гранатомети, зенітні установки, міномети та безпілотні літальні апарати.

Історія свята

У 2019 році указом президента України було встановлено День піхоти «з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірничо-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».

Дата свята 6 травня обрана не випадково, оскільки саме цього дня 1648 року козаки здобули перемогу в битві біля Жовтих Вод. Це перша переможна битва Національної визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького.

Раніше «Одеське життя» розповідала, коли в нашій країні відзначається День прикордонника, День Національної гвардії УкраїниДень штурманської служби авіації ЗСУ та День військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі