Зміни клімату впливають на природу усюди: від тропіків до Антарктиди
Всього на цій експозиції 36 фотографій. Знімки мають парне розташування та демонструють катастрофічні наслідки зміни клімату на Планеті: танення льодовиків в Антарктиді та лісові пожежі в Амазонії, «позеленіння» білого континенту та висихання тропіків.
Верхній ряд фото зроблений полярниками української антарктичної станції «Академік Вернадський», нижній — спеціалістом Національного університету перуанської Амазонії Фредом Раміресом.
Відстань між південною крижаної шапкою Землі та тропічною Амазонією становить кілька десятків тисяч кілометрів. Природа та клімат там дуже різні. Але порівняння змін, які відбуваються в обох регіонах наочно демонструє зв’язок всього живого та зміни, що відбуваються: зелену рослинність серед вічних льодів, вигорілі від спеки ліси. І людина винна в цьому також: достатньо побачити колишню китобійну базу в Антарктиді, або сучасну лісопилку в Амазонії.
За темою: Кліматологи прогнозують в Україні часті та потужні пожежі
Хто заважає боротьбі зі змінами клімату
На відкритті виставки директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий звернув увагу і на те, що коли людство стоїть на межі свого виживання через екологічні проблеми, лідери багатьох країн ігнорують цей процес.
Читайте також: Земля без оранки: як аграрії з Одеської області пристосовуються до кліматичних змін
Зміна клімату вже впливає на забезпеченні людей продовольством, створює проблеми для здоров’я, призводить до руйнувань та війн. Однак замість того, щоб об’єднатися задля розв’язання проблем екології, вони посилюють напруженість та створюють перешкоди для співпраці.
Цю думку добре ілюструють два знімки з виставки. На одному — зруйнована будівля в Бучі внаслідок удару російської ракети, на іншому — дим, що підіймається над містом Ікітос у перуанській сельві через лісові пожежі.
Глобальне потепління: надія є
Але водночас є на виставці знімки, що дарують надію. Це види з вікна помешкання в Амазонії та з вікна полярної станції, знімок роботи групи дослідниць серед антарктичних скель та прагнення двох перуанських дівчаток долати природні перешкоди на шляху до знань.
Організаторами виставки стали Національний антарктичний науковий центр у співпраці з Національним університетом перуанської Амазонії (UNAP) та науковим центром «Awaken», Посольством України в Перу та галереєю «Діалоги».
Велику допомогу проєкту надав посол України в Перу Юрій Полюхович. Раніше він керував в Україні вивченням Антарктики. А ще пан посол знає і може читати ієрогліфи народу Майя.