Складання іспиту за правилами дорожнього руху в Україні є обов’язковим етапом, який має пройти кожен водій. Адже без цієї процедури студенти автошкіл не мають права керувати транспортним засобом, не зможуть отримати права водія з відповідною відкритою категорією.
Попри безліч секретів, як швидко та якісно вивчити ПДР (правила дорожнього руху), далеко не завжди вдається скласти іспит з першої спроби. Необхідно розглянути список найбільш поширених помилок, яких майбутні водії припускають при складанні іспитів з теорії та практики.
Топ-3 помилки при складанні теоретичних іспитів
Розрізняють три найпоширеніші помилки, з якими часто стикаються студенти автошкіл, вирушаючи на іспит до СЦ МВС для перевірки теоретичної частини.
Серед таких помилок варто виділити:
- Неправильне розподілення часу. Щоб відповісти на 20 запитань у тесті, студентам запропоновано 20 хвилин з розрахунком по 1 хвилині на кожне запитання.
- Неуважність. Це банальна, але не менш часта помилка, коли за власною неуважністю студент обирає неправильну відповідь або неправильно інтерпретує питання за відсутності концентрації уваги.
- Часткове розуміння правил дорожнього руху. Сподіватися на те, що у білеті будуть запропоновані питання виключно з правилами, які були вивчені – погана ідея. Вирушаючи на іспит, потрібно успішно пройти 100% усього запропонованого матеріалу та вивчити усі актуальні ПДР в Україні.
Перед запланованим іспитом потрібно перевірити свої знання, скориставшись спеціальними тестами онлайн. Вони допоможуть визначити «проблемні» теми, які потребують додаткового вивчення.
Топ-3 помилки при складанні практичної частини іспиту
Заключний етап процедури отримання посвідчення водія та відкриття певної категорії – це практика водіння в СЦ МВС. Завдання майбутнього водія полягає в обов’язковій демонстрації всіх навичок керування, вміння швидко реагувати на ПДР, не відволікаючись від керування транспортним засобом.
У топ-3 помилок входять:
- Виїзд на смугу зустрічного руху. Часто таке трапляється через неправильну оцінку дистанції до зустрічного транспорту або через неправильно обраний момент для здійснення конкретного маневру. Подібні дії спричиняють різні аварійні ситуації на дорозі.
- Неуважність до дорожніх знаків та розмітки під час керування автомобілем. Майбутні водії через хвилювання можуть не помітити або неправильно інтерпретувати певні знаки, сигнали світлофора або розмітку.
- Зупинка машини в недозволеному місці. Найчастіше відбуваються зупинки на перехрестях, на пішохідних переходах, інших ділянках дороги, де зупинка заборонена відповідним знаком. Подібні дії караються штрафом і можуть призвести до аварійних ситуацій.
Щоб не допускати цих та інших можливих помилок під час складання практичної частини іспиту, потрібно попередньо скористатися достатньою кількістю уроків водіння. Спеціально для цього майбутнім водіям запропоновано можливість обрати послуги приватних автоінструкторів.
*на правах реклами