Вагонка з натуральних порід дерева – саме той матеріал, який дозволить створити в будинку затишок та комфорт, і зробити простір екологічно чистим. Саме завдяки цим характеристикам вона залишається популярною та все більше завойовує увагу споживачів. Крім того, монтаж дерев’яної вагонки не потребує особливих навичок. З цим завданням впораються навіть новачки.
Чому дерев’яна вагонка завжди користується попитом?
Попри те, що на будівельному ринку представлена бюджетна вагонка, виконана з різних матеріалів (полівінілхлориду (ПВХ), МДФ, пластику), ламелі з натуральної деревини також мають великий попит. Екологічна вагонка від виробника може бути виготовлена з різних порід дерева, але найчастіше можна зустріти ламелі з деревини липи, вільхи, сосни та ясена.
Дерев’яна вагонка має ряд переваг:
- Екологічність. Оскільки вагонка виготовляється з натуральних порід дерева, вона є бездоганною за своїми екохарактеристиками. Вона повністю безпечна і не виділяє повітря речовин, які можуть нашкодити здоров’ю людини.
- Теплоізоляція. Натуральне дерево добре зберігає тепло всередині будинку, що дозволяє заощадити на опаленні.
- Довговічність. За словами виробників, при виготовленні вагонки деревина проходить спеціальну обробку, яка захищає її від ураження грибками та пліснявою, перепадів температури та підвищеної вологості. Чого не можна сказати про МДФ-вагонку. Оскільки МДФ має властивість притягувати вологу.
- Звукоізоляція. Дерев’яна вагонка відмінно поглинає шум з вулиці, тому в будинку завжди пануватиме тиша та затишок.
- Поліфункціональність. Дерев’яні ламелі мають унікальний малюнок та різні відтінки. Саме тому вони дозволяють втілити в життя найсміливіші дизайнерські рішення. Особливо якщо йдеться про такі дизайнерські напрямки як еко чи лофт. Дерев’яну вагонку можна використовувати як в інтер’єрі, так і в інтер’єрі. Також вона ідеально підходить для застосування в будинку, бані, сауні, дачі, балконі або лоджії.
Серед недоліків дерев’яної вагонки часто називають той факт, що вона належить до високого класу пожежної небезпеки. Але назвати це недоліком не можна. Оскільки тільки дерев’яну вагонку можна обробити різними негорючими сумішами та просоченнями, які зроблять її пожежобезпечною. При цьому важливо пам’ятати, що вагонка з таких матеріалів як МДФ, ПВХ та пластик також відноситься до високої пожежної небезпеки, але ці матеріали на відміну від дерева обробити нічим не можна.
Монтаж: можна обійтися без майстра
У монтажі вагонки немає нічого складного, тож у цьому питанні можна обійтися без сторонньої допомоги. Щоб робота пройшла швидко і була виконана бездоганно, слід зважити на кілька корисних порад:
- Перший ламель потрібно виставити з особливою уважністю, оскільки саме по ньому рівнятимуться інші. І якщо перша дошка закосить — решта теж буде викладена криво. Тому обов’язково необхідно все як слід перевірити за допомогою рівня.
- Щоб рівність укладання не порушувалася, рекомендується за допомогою рівня перевіряти, як укладено кожну 12-ту дошку.
- Між стіною та полотном з вагонки необхідно залишити вентиляцію у 20-25 см.
- Після завершення укладання вагонки необхідно прикріпити плінтус. Але прикріплювати його потрібно не до вагонки, а до стіни.
*на правах реклами