Зробивши правильний вибір конструктора, ви не тільки зацікавите дитину новою іграшкою, але й допоможете їй розвиватись. Які зараз пропонують конструктори та як вони допомагають у розвитку дитини – читайте про це сьогодні.
Конструктор – це популярна іграшка, з якою з великим полюванням проводять час діти будь-якого віку. Конструктор для дітей активно стимулює розвиток дитини у процесі гри. Збираючи окремі елементи, дитина розвиває своє вміння фантазувати, логічне та просторове мислення, тренує дрібну моторику рук, стає більш уважною та посидючою.
Матеріали
Сьогодні для виробництва конструкторів використовують:
- Текстиль. Такі конструктори м’які без гострих кутів. Як наповнювач для них використовують синтепон. Текстильні набори підходять для найменших. З тканинних конструкторів можна побудувати лише прості конструкції.
- Дерево. Елементи дерев’яних конструкторів мають форму «цегли», арок, конусів, колон та ідеально підходять для конструювання будиночків, машинок тощо. Дерево – це цілком екологічний матеріал. Він досить міцний. При правильній обробці поверхня дерева стає гладкою та повністю безпечною для дітей. У комплекті дерев’яного конструктора зазвичай є великі деталі, тому їх можна пропонувати діткам від двох років.
- Метал. Це найміцніший і найважчий матеріал. Для з’єднання металевих елементів використовують гайки та болти. Існують металеві конструктори, з яких можна зібрати лише один об’єкт. І універсальні, які можна використовувати для збирання різних об’єктів: гойдалок, вертольотів, машинок, екскаваторів тощо.
- Пластик. Пластикові конструктори – найпопулярніші. Великий попит мають пластикові конструктори Лего і типу Лего. Вони підходять для збирання різних об’єктів: будиночків, кафешок, піцерій, кораблів, вертольотів, машинок і багато чого іншого.
Як з’єднуються елементи конструкторів
Конструктори відрізняються не тільки матеріалами та формою деталей, а й способом їхнього з’єднання. За цим принципом конструктори бувають:
- Блочні. Це набори типу Лего. Їхні елементи з’єднуються за допомогою виступаючих елементів та відповідних пазів.
- Суставні. Сполучні елементи таких наборів нагадують суглоби. Із суглобових конструкторів можна збирати об’ємні об’єкти, наприклад тварин або транспорт.
- Болтові. Їх виготовляють переважно із металу (зрідка можна знайти пластикові набори). Елементи болтових наборів з’єднуються один з одним за допомогою болтів та гайок. Гра з таким конструктором – це чудовий спосіб покращити дрібну моторику рук.
- Магнітні. Елементи магнітного конструктора мають найчастіше геометричну форму. Їх виготовляють із пластику. Усередині кожної деталі є магніт. Його завдання – утримувати елементи під час їхнього складання.
- На липучках. Зовні деталі такого конструктора схожі на кульки із густим ворсом із гачками. Саме завдяки їм деталі з’єднуються одна з одною. Такі набори можна пропонувати найменшим діткам.
- Без елементів кріплення. Такі набори складаються із простих кубиків, конусів, цеглинок. Їхня дитина може використовуватися як будівельний матеріал для створення будинків, веж, транспорту тощо.
Окремо хочеться сказати про електронні конструктори. У їхньому складі є мікросхеми, правильно зібравши які, дитина зможе спостерігати, як включається лампочка, як рухається той чи інший елемент. У деяких випадках при складанні електронного конструктора дитина не обійдеться без допомоги когось із дорослих.
В інтернет-магазині товарів для дітей Lolo ви зможете купити оригінальний конструктор для дітей. В асортименті є великі та маленькі набори різних видів. Вони готові до замовлення з доставкою Україною вже сьогодні.
*на правах реклами