В Україні найпопулярнішим пошукачем вважається Google. Ми вже не запам’ятовуємо назви сайтів, а просто пишемо ключові слова в пошуку, і Google нам все швидко знаходить. Але іноді в інтернет «витікають» наші фотографії чи персональні дані. І будь-яка людина може їх «нагуглити».
Давайте подивимося, чи можна прибрати згадку про себе з пошуковика Google.
Це правда, що будь-яка інформація залишається в інтернеті назавжди?
Можна сказати, що це так. Справа в тому, що коли ми завантажуємо фотографії чи тексти в інтернет, то не можемо заборонити іншим скопіювати їх собі.
Навіть після того, як ми видалимо матеріали, немає гарантії, що наші фото або тексти не «висять» на інших сайтах. Тим більше, що багато пошукових систем, у тому числі і Google, роблять копії сайтів в автоматичному режимі.
Ви можете переконатися, що Google зберігає у себе в пошуку віддалені картинки. Це добре видно по оголошеннях на безкоштовних майданчиках: товар вже давно не продається, сторінка видалена або не існує, а в пошуковій системі продовжує «висіти» картинка з оголошення.
Навіщо Google зберігають копії чужих сайтів та картинки?
Як кажуть у Google, копії сайтів роблять на випадок, якщо сторінки раптом стануть недоступними. Навіть якщо сайт зламається або на ньому видалять всю інформацію — у Google залишиться копія, яку може переглянути будь-хто.
Ці копії Google зберігає у себе. Щоб побачити, як виглядав сайт, коли Google востаннє робив його копію, потрібно натиснути на посилання “Збережена копія”.
А чи можна видалити інформацію з пошуку Google?
Можна, можливо. До такої процедури люблять вдаватися політики та бізнесмени, коли потрапляють у скандали. Або колись десь опублікована неправдива інформація.
Почнемо з простого варіанту, коли сайту або картинки вже немає, але вони все одно з’являються в результатах пошуку Google. Ці збережені копії можна видалити, заповнивши форму для видалення застарілого контенту.
Якщо ж хтось опублікував без вашої згоди інтимні фото, фінансову чи медичну інформацію, а також будь-які матеріали з метою нашкодити вам (наприклад, щоб шантажувати), то Google може видалити зі свого пошуку посилання на такі ресурси. Для цього надішліть запит на видалення інформації на сайті Google.
Стаття на тему: Як не стати жертвою інтернет-шахраїв?
Зверніть увагу, що видалення посилань із пошуку Google не означає, що на сайт не можна буде потрапити. Він буде, як і раніше, доступний, його не можна буде лише «загуглити».
Щоб видалити інформацію остаточно, потрібно зв’язатися із власником сайту та попросити прибрати інформацію. Google дає практичні поради, як знайти власника веб-сайту.
Читайте також: Інтернет- безпека – як захистити свої особисті дані?
Фото: Unsplash