Продаж місту колишньої адміністративної будівлі заводу «Краян» на Косівській, через яку судять Труханова, можуть визнати недійсним. Якщо це станеться, одеська громада втратить “нову мерію”.
Наразі в судовому порядку розриваються угоди, результатом яких став перехід об’єкта до комунальної власності. Про це повідомляє видання ”Думська”.
2 червня 2023 року Господарський суд Одеської області в рамках справи про банкрутство підприємства задовольнив клопотання двох кредиторів «Краяна» — якоїсь фізособи та ТОВ «Краян Ліфт», визнавши недійсними результати першого, другого та повторного аукціонів з продажу цілісного майнового комплексу заводу 2016 року, а також договір купівлі-продажу об’єкту.
Перша інстанція задовольнила клопотання та анулювала результати аукціонів. Ліквідатор «Холдингової компанії Краян» Олег Нестеренко подав апеляцію, але чомусь до Центрального апеляційного суду у Дніпрі. Розгляд скарги призначено на 14 жовтня.
За словами юриста Олександра Іванова у справі давнього процесу купівлі-продажу «Краяна», в якому підозрюють мера Геннадія Труханова, може з’явитися новий поворот:
Я не думаю, що завтра будівлю заберуть у громади. Подібні справи розглядаються дуже довго, найчастіше кочують із інстанції до інстанції по колу. Щоб скасувати права власності, доведеться розривати по ланцюжку всі угоди, а це непросто. Але важливим є те, що в господарському суді озвучили висновки правоохоронних органів. Поки місто виглядає сумлінним набувачем майна, але варто Вищому антикорупційному суду винести обвинувальний вирок як стан речей кардинально зміниться. І навпаки: визнання аукціону недійсним у господарському суді – це аргумент у кримінальному процесі. Боюся, у мерії Труханова серйозні проблеми із цим майном. Та й у всіх нас, одеситів, теж, — зазначає юрист.
Операція «Краян»
Завод «Краян» збанкрутував ще на початку двохтисячних. 2015-го — один із його цехів згорів. І одеська влада вирішила реконструювати будинок заводського комплексу для створення там євромерії.
2016 року будівля була викуплена за 185 мільйонів гривень у приватної компанії. Та своєю чергою придбала його на аукціоні, організованому ліквідатором підприємства, за 11,5 мільйона гривень.
А наступного року цією покупкою зацікавилася Спеціалізована антикорупційна прокуратура України. Під керівництвом САП детективи Національного антикорупційного бюро провели в Одесі низку обшуків. У результаті на підставі незалежної оцінки ринкової вартості «Краяна» НАБУ встановило, що підсумкову суму при купівлі будівлі було завищено у 45 разів.
9 липня 2019 року Малинівський райсуд Одеси суд виніс виправдувальний вирок у цій справі. На це рішення було подано апеляцію і тепер справу розглядає ВАКС.
Читайте також: