Новини Одеси та Одеської області

Який вигляд має морське дно біля берегів Одеси: оприлюднено шокуюче відео

Який вигляд має морське дно біля берегів Одеси: оприлюднено шокуюче відео

Одеський еколог Владислав Балинський продемонстрував, наскільки виглядає морське дно біля берегів Одеси після диверсії росіян на Каховській ГЕС. Підводна зйомка проводилась у басейні «Собачого» пляжу 15 липня 2023 року. Відео Балінський опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначає еколог, на цій ділянці узбережжя дуже сильно постраждали колонії мідій, які перебувають у басейні, обмеженому хвилерізом та пірсами з двох сторін. Так, у басейні пляжу «Собачого» загинули близько 50% усіх мідій.

«Думаю, ситуація з мідіями схожа на всі одеські пляжі із хвилерізами. Стан колоній мідій у прибережній зоні, не обмеженій хвилерізом та пірсами, потребує вивчення. Стан мідій на більшій відстані від берега також потребує вивчення.

З того, що мені вдалося побачити, це колонії на відстані 100 метрів хвилерізом з морського боку. Загиблих мідій у них значно менше (до 20%), але навіть це, в межах опрісненої морської акваторії, це сотні та сотні тонн. До того ж мені не подобається загальний вигляд колоній – вони вкриті слизом як плівкою. Кількісний і якісний стан мідійних колоній повинен лягти в розрахунок збитків у виробництві за матеріалами екоциду. Але ці дослідження дуже важка, довгострокова та дорога робота», – пише Балинський.

Крім того, він звертає увагу на «кишені» із покладом органіки та сміття на дні.

«З огляду на їх площу та щільність, це теж дуже серйозна проблема», – зазначає екоактивіст.

За його словами, на пляжі «Собачому» пісок під суцільним килимом рослинних решток має чорний колір, що свідчить про локальний заморний процес. Зважаючи на все, тут загинули всі донні живі організми, що мешкали в товщі піску (молюски, спірохети, дрібні ракоподібні).

Також еколог звертає увагу на катастрофічно невелику кількість бичка, що може свідчити про наслідки масштабного замору. При цьому є надія, що під час опріснення під час опріснення риба мігрувала подалі від берега і зараз поступово повертатиметься.

Таким чином, резюмує Балінський, здатність моря до самоочищення в акваторії Одеської затоки і особливо її прибережної частини значно підірвана. А поклади рослинних залишків є міцним джерелом забруднення води і становлять загрозу локальних заморних процесів.

Раніше «Одеське життя» розповідала про результати. моніторингу морської та питної води станом на 16 липня 2023 року.

Фото: скріншот із відео

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції