З початку повномасштабного вторгнення на шестикілометровій ділянці узбережжя на Одещині було виявлено 38 тіл загиблих дельфінів. Про це повідомили у Міністерстві захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.
Масова загибель дельфінів у Чорному морі є одним із найбільш показових із довгого списку російських злочинів проти навколишнього середовища України. Про це йдеться у статті американського видання The Christian Science Monitor.
За словами Міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Руслана Стрільця, дельфіни у Чорному морі вибухають на мінах і страждають через використання потужних сонарів російським флотом. Нині складно точно оцінити кількість дельфінів, які загинули внаслідок російської агресії.
Окреслюючи масштаби екоциду, керівник науково-дослідного відділу національного парку “Тузловські лимани” Іван Русєв зазначає, що з початку повномасштабного вторгнення Росії він виявив 38 тіл загиблих дельфінів на 6-кілометровій ділянці берега в Одеській області. У 2021 році за цілий рік на 45-кілометровому узбережжі нацпарку було виявлено лише 3 мертві дельфіни.
Вчений Інституту зоології НАН України Павло Гольдін повідомив, що роль дельфінів неоціненна, а масова загибель китоподібних може порушити всю екосистему Чорного моря.
Україна добиватиметься компенсації від Росії за скоєння військових злочинів проти довкілля та збирає доказову базу для міжнародних судів. Загибель дельфінів є одним із найбільш показових злочинів проти української природи, проте список завданих збитків дуже довгий і включає понад 2 тисячі випадків забруднення повітря, води та ґрунту.
“Росія заплатить за кожний злочин, скоєний в Україні. Але ми втратили значну частину нашої біорізноманіття та природних ресурсів. Жодний час і сума грошей їх не відновить”, – заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Читайте також:
-
Одеситiв просять повідомляти про випадки загибелі дельфінів – як це зробити.
Фото: Іван Русєв. Фото ілюстративне