В Одесі повним ходом іде декомунізація та деколонізація. У ході цього процесу прибирають пам’ятники, перейменовуються вулиці. Розповідаємо, що робити мешканцям вулиць, які змінять назву: чи доведеться людям міняти паспорти та інші документи.
Обмін паспорта при перейменуванні вулиці або населеного пункту
У Кабінеті міністрів України роз’яснили, що зміна документів у разі перейменування вулиці чи проспекту не потрібна, згідно із законодавством. Записи будуть змінені на актуальні лише під час обміну паспортом або зміною прізвища.
Обмін документів на нерухомість при перейменуванні вулиці або населеного пункту
У той же час документи, що підтверджують право власності на нерухомість, розташовану на вулиці, залишаються дійсними. Свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування та інші документи зміни не вносяться.
Однак, якщо власник нерухомості захоче продати, подарувати або передати свою власність у спадок, то може звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін до відповідних документів. Таким чином, нова назва вулиці буде вказана у документах на нового власника.
Раніше “Одеське Життя” писало в Одесі перейменують 200 вулиць та приберуть комуністичні та імперські пам’ятники (відео).