Велике чищення одеського публічного простору від російсько-імперського та комуністичного минулого продовжиться. У міськраді підтвердили майбутнє перейменування понад 200 вулиць та перенесення чи демонтаж багатьох пам’яток та табличок.
Про це розповів віце-мер Одеси Олег Бриндак.
Представник мерії пояснив, що основна мета – позбутися імперського минулого.
“Від того, що тягне нас у те минуле, з якого ми хочемо вибратися – з тієї задушливої імперії з відсутністю свобод: національних, релігійних і всіх інших”, – заявив Олег Бриндак .
Він зазначив, що історія з пам’ятником Катерині ІІ – це лише один з елементів тієї великої роботи, яку міська влада проводить останні роки. та її мета – це декомунізація, деколонізація, це перенесення з публічного простору всіх пам’яток, пов’язаних з імперією, не лише Катерині ІІ.
Сюди ж відноситься і перейменування вулиць.
“На сьогоднішній день є більше двохсот вулиць, які ми вирішили перейменувати. Це вулиці, насамперед, які названі штучно – їхні назви не мають відношення до історії України чи Одеси. Їхню назву диктували наративи, більшовицькі чи імперські, які спеціально, за планом, насаджувалися в Одесі. Ось їх ми і прибираємо з громадського простору. Ще це пам’ятники, меморіальні таблички”, – пояснив віце-мер.
За його словами, критерій у міської влади в процесі перейменування один – повернути наше історичне минуле – старі назви, значущі події або постаті з історії Одеси.
Хоча є і сучасні потреби. За словами Бриндака, те, що стосується героїки війни в Україні, звичайно знайде своє відображення в топоніміці та публічному просторі.
Раніше “Одеське Життя” вже повідомляло, що в Одесі перейменують два райони та 200 вулиць і навіть наводила частину нових назв.
Також ми розповідали, що як в Одесі вибирають нові назви для вулиць, які перейменовують.
Читайте також:
В Одесі придумали, як не заплутатися у перейменуваннях вулиць