Цього дня, 6 квітня, в Україні та у світі відзначають Міжнародний день спорту. Це свято досить молоде, але водночас уже активно відзначається міжнародною спільнотою. Розповідаємо, звідки «взявся» цей день, із якою метою його заснували та як зазначають.
День спорту: коротко про історію свята
Повна назва сьогоднішнього свята – Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру. Рішення відзначати цей день ухвалила 23 серпня 2013 року Генеральна Асамблея ООН. Міжнародний день спорту мав стати вдалим доповненням до Міжнародного Олімпійського Дня, що відзначається щороку 23 червня. За задумом засновників, мета свята – привернути увагу людства до важливості спорту та спортивних змагань для розвитку людини та створення мирних відносин між країнами.
Вперше Міжнародний день спорту відзначили 6 квітня 2014 року. Тоді пост генерального секретаря ООН обіймав Пан Гі Мун. Він звернувся до товариства зі словами підбадьорення та попросив підтримати у кожній країні святкування важливого свята. Пан Гі Мун наголошував, що спорт – це універсальний фактор, який поєднує людей різного соціального походження, стану та національностей.
Національний олімпійський комітет України активно підтримав цю ініціативу.
Також варто відзначити, що 6 квітня – Всесвітній день настільного тенісу, започаткований Міжнародною федерацією настільного спорту у 2015 році. А дату обрали якраз на честь Дня спорту на благо миру та розвитку. З того часу це свято спільно відсвяткували понад 50 країн.
Як святкують День спорту
У День спорту мільйони людей у всьому світі беруть участь у спортивних змаганнях – від 10-кілометрових забігів та марафонів до групових спортивних ігор, велосипедних перегонів та освітніх заходів.
Витрати на всі заходи мають покриватися за рахунок добровільних внесків.
До війни в Україні цього дня проходило чимало спортивних заходів – майстер-класів уславлених спортсменів, зустрічі з Олімпійськими чемпіонами та призерами, різноманітні конкурси та лекції на спортивну тематику тощо.
Читайте також:
- Всесвітній день компліментів: хто і навіщо вигадав це свято;
- Всесвітній день екскурсовода: історія та традиції;
- Всесвітній день обійм: хто вигадав це свято?
Фото redpost.com.ua та ru.unesco.org