2 березня 2023 року, у четвер, прогнозують підвищену геомагнітну активність, яка часом переходитиме до магнітної бурі. Про це повідомляють спеціалісти Одеської обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН України.
Звідки беруться магнітні бурі
Через спалахи на сонці, які сталися кілька днів тому, на Землі підвищиться геомагнітна активність. Внаслідок спалахів у міжпланетний простір надходить потік заряджених частинок, який при контакті з магнітною оболонкою нашої планети деформує її. Це і є так звані магнітні бурі.
Як люди відчувають магнітну бурю
У дні магнітних бур можуть бути такі симптоми:
- головний біль;
- запаморочення;
- нудота;
- загострення хронічних захворювань;
- підвищення або зниження артеріального тиску;
- сильна втома;
- біль у спині;
- безсоння.
Кому побоюватися магнітних бур і як від них захищатися
Особливо уважними до свого здоров’я в цей період слід бути людям з гіпертонією та хворобами серця та судин. А у людей, які раніше не відчували на собі вплив магнітних бур, здоров’я може погіршитися незначно або такі дні пройдуть непомітно.
Під час активних магнітних бур потрібно уважно ставитися до свого стану здоров’я, захищати свій організм від сонячного впливу і робити все, щоб уникнути загострення хронічних хвороб.
Також рекомендується дотримуватися режиму сну. Намагайтеся лягати спати в один і той же час щовечора і відпочивати не менше 8 годин.
Не забувайте і про водний баланс організму. У період магнітних бур слід споживати більшу кількість рідини та уникати продуктів, що затримують рідину в організмі. Виключіть з раціону все смажене, гостре, жирне, солоне та копчене.
Не буде зайвою спокійна прогулянка на свіжому повітрі.