Непоодинокі ситуації, коли після розлучення батьків бабусі та дідуся не можуть спілкуватися з онуками, їм перешкоджають бачитися. Що робити, якщо виникла така ситуація?
Згідно зі ст. 257 Сімейного Кодексу України, бабуся, дід, прабабуся, прадід мають право спілкуватися зі своїми онуками, правнуками та брати участь у їх вихованні.
Батьки або інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабусею, дідом, прабабусею, прадідом своїх прав з виховання онуків та правнуків. Алгоритм дій у цьому випадку складається із двох етапів.
Звернутися до служби у справах дітей
Звернутися до служби у справах дітей при місцевій раді із заявою про вирішення органом опіки та піклування спору з приводу участі у вихованні дитини та спілкуванні дитини з бабусею чи дідусем, або іншим родичем. У заяві напишіть, коли та скільки ви хочете спілкуватися з дитиною, просіть встановити дні та години для спілкування.
Звернутися до суду
Якщо пункт вище не допоміг і питання не врегульоване — зверніться до суду щодо зобов’язання батькам не чинити перешкод у спілкуванні з онуком (онукою). При поданні позовної заяви до суду можете залучити третю особу у суперечці – службу у справах дітей.
Навіть якщо дитина не бажає спілкуватися з бабусею та дідусем, це не перешкоджає їх праву на звернення до суду, оскільки їхній позов спрямований саме на відновлення нормальних родинних стосунків між родичами.
Читайте також: Оформлення пенсії: як самостійно розрахувати її розмір та які потрібні документи