Новини Одеси та Одеської області

Голуб Миру: голова ГО з Ізмаїлу отримала нагороду світового масштабу

Голуб Миру: голова ГО з Ізмаїлу отримала нагороду світового масштабу

Керівник громадської організації Regional Analytical Center Світлана Гудь, яка працює в Ізмаїлі, отримала Голуб Миру.

Про те, що мешканка Придунав’я номінована на цю нагороду, повідомила Громадянська служба світу ForumZFD. Церемонія вручення Голуба відбулася у німецькому місті Кірххаймболанден. Вже 48 років нагороду присуджують за результатами завершення якогось конфлікту, але цього року було вирішено відправити Голуба до країни, де йдуть активні бойові дії…

— Неподалік Ізмаїла, в селі Броска, живе з онукою школяркою літня жінка, їй уже за сімдесят, — розповідає Світлана Гудь про те, що їй, керівнику громадської організації, не дає. спати ночами.

Вони приїхали в Саф’янівську громаду з Маріуполя. Син цієї бабусі разом зі своєю дружиною згоріли у п’ятиповерховому будинку живцем. Дочка літньої жінки не перенесла хвороби та померла – її поховали у нас. І таких історій зараз дуже багато. До Придунав’я приїжджають сім’ї з деокупованого Херсона: у тих краях йдуть бойові дії, там небезпечно. Наші співвітчизники перебувають у такому стресі, що отримуючи гуманітарну допомогу, не можуть розписатися у відомості — так тремтять руки.

Як команда Світлани переорієнтувала свою роботу

Світлана Гудь – одна з найдосвідченіших фахівців у Придунав’ї, які працюють над залученням грантів на допомогу громадам півдня Одещини. У період широкомасштабної війни їй та її команді довелося переорієнтувати свою роботу:

— Починаючи з травня, у партнерстві з німецькою організацією Громадянська служба світу ForumZFD, почали займатися психологічною підтримкою дітей та жінок, які приїхали до Придунав’я, — розповідає Світлана.

Вчили, як розпізнати у себе стрес, що робити, якщо охоплений панікою. Спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій в Ізмаїльському районі, а також Білгород-Дністровському районі, навчали протипожежної, мінної безпеки, розповідали про можливі обвали аварійних будівель тощо.

Вже в червні була створена і розпочала роботу мобільна бригада, яка надає переселенцям соціальну та психологічну підтримку. Таку можливість нам надали нові партнери – міжнародна місія WeWorld.

Юридична допомога постраждалим від війни

За погодженим з органами місцевого самоврядування графіком наша бригада щонайменше двічі об’їхала села Саф’янівської та Ренійської громад, де зараз компактно проживають переселенці, працювала в Ізмаїлі. Орієнтувалися переважно на села, оскільки можливості у переселенців обмежені.

Проводили групові та індивідуальні консультації з питань реєстрації ВПО, виплат допомоги, втрати житла і так далі. Це зараз переселенці вже орієнтуються у всіх цих питаннях, а в перші місяці широкомасштабної війни ніхто не поінформував.

Ми запрошували юристів, які надають безкоштовну правову допомогу, для роз’яснення багатьох питань. Наприклад, громадянин не встиг вступити у спадок, а місто окуповане… Чи житло зруйноване — що робити?

Консультації психолога постраждалим від війни

Влітку 2022 року, коли міграційні процеси трохи припинилися і люди «осіли» на нових місцях, став дуже високим запит на психологічну підтримку. У складі нашої мобільної бригади є професійний психолог із Сєвєродонецька з восьмирічним досвідом роботи у «сірій зоні» — її консультації виявилися дуже цінними.

Для деяких городян, яким вдалося влаштуватися в селах, став стресом і сам сільський спосіб життя: наступали холоди — як і чим розтопити пічку? Чим зайняти себе та дитину у вільний час? Є випадки, коли в одному будинку влаштовано три різні сім’ї, – і це теж випробування…

Психологічна допомога дітям

Для дітей ми відкрили два освітні простори: у Саф’янівській громаді на базі Палацу спорту села Кам’янка, та у Рені – в обласному Центрі національних культур. З дітками із сімей переселенців працювали педагоги: вони малювали, грали в розвиваючі ігри – у будь-який спосіб відволікали дітей від негативних думок.

Зараз ще один освітній проект реалізується в Ізмаїлі на базі університету: наші співвітчизники з інших регіонів відвідують курси комп’ютерної та фінансової грамотності, займаються зі спеціалістами арт-терапією, де пропонують, наприклад , намалювати своє майбутнє чи гарний день: такі заняття теж дуже важливі. Адже переселенці опинилися в чужих для них містах та селах замкнутими зі своїм стресом у собі.

Гуманітарна допомога

Ще один напрямок роботи — гуманітарна допомога. Спочатку це були теплі ковдри та інші постільні речі. Наразі триває видача для ВПО у селах Придунав’я LED-ламп, електричних обігрівачів, мультиварок, а також засобів гігієни.

Читайте також: Як тренер з Донеччини виховує чемпіонів дзюдо та самбо на Одещині

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції