Мікрохвильові печі використовуються із середини минулого століття. Незважаючи на докладні інструкції виробників, користувачі постійно страждають через те, що самі не виконують умови експлуатації.
Це стало причиною появи сервіс-центрів, які займаються відновленням працездатності НВЧ печей, у тому числі ремонтних мікрохвильових печей у Києві.
Правильне встановлення мікрохвильової печі
Мікрохвильова піч – це високотехнологічний електронний прилад. Пристрій проектується для експлуатації в певних умовах, тому виробник визначає для нього конкретні правила використання, надаючи такі рекомендації:
- Поверхня, на якій працюватиме піч, повинна бути горизонтальною, стійкою та міцною. Дотримання цієї умови допоможе уникнути падіння та знизить навантаження на деякі елементи пристрою.
- НВЧ-прилад підключається до індивідуальної заземленої розетки. Захисне заземлення допоможе уникнути ураження користувача електричним струмом у разі короткого замикання на корпус.
- Гарна вентиляція. Мікрохвильова піч споживає від електромережі багато енергії. Вся енергія в результаті виділяється у вигляді тепла, як корисного, що використовується для розігріву та приготування продуктів у робочій камері, так і паразитного, що виділяється на електронних компонентах та вузлах мікрохвильової печі. Розташована в погано провітрюваному місці піч НВЧ перегріватиметься, що призведе до прискореного зношування деталей, а можливо і до швидкого виходу всього пристрою в цілому.
Ще однією частою причиною звернення до сервісного центру для ремонту мікрохвильової печі є взаємний вплив один на одного різних електронних приладів. Кожен із них виділяє тепло в навколишній простір і, відповідно, нагріває предмети, розташовані по сусідству.
Наприклад, мікрохвильова піч, що стоїть на холодильнику, додатково грітиметься від його радіатора і компресора. І тепло від самої мікрохвильової печі, що виділяється в процесі приготування їжі, змусить холодильний агрегат працювати з більшим навантаженням.
Додатковим мінусом розташування печі НВЧ на холодильнику або пральної машини є вібрація, створювана електромоторами цих побутових приладів. Мікрохвильову піч краще встановити там, де вібраційні навантаження будуть мінімальні – так ви зможете помітно продовжити її життя і уникнути поломок.
Правила експлуатації НВЧ печей:
Є низка попереджень та рекомендацій, керуючись якими можна уникнути ремонту мікрохвильової печі. До них належать такі правила:
- Не використовуйте металевий посуд або столові прилади з позолотою.
- Не можна вмикати пристрій з порожньою або відкритою камерою.
- У жодному разі не варто користуватися пристроєм, якщо ви побачили іскри в камері або дим, відчули запах гару або почули гул, а також якщо помітили будь-які зміни в роботі приладу. Негайно відключіть мікрохвильову піч від електромережі та викличте компетентного спеціаліста з ремонту НВЧ-печей.
- Не розігрійте в мікрохвильовій печі консерви в металевих банках. Уникайте гріти в камері та продукти у твердій паперовій упаковці – всередині вони часто мають металізовану поверхню.
- Не варто розігрівати яйця та будь-які покриті плівкою продукти. Можливо, це не призведе до негайного виходу печі з ладу, але точно негативно позначиться на терміні її експлуатації і зіпсує вам настрій, змусивши зайнятися непередбаченим чищенням робочої камери.
Мікрохвильову піч рекомендується містити в чистоті, регулярно очищаючи внутрішню поверхню камери вологою чистою тканиною без застосування агресивних хімічних речовин і абразивних засобів для чищення. Чітке дотримання правил експлуатації, дбайливе ставлення та акуратність допоможе вам зберегти гроші на ремонт техніки, можливо навіть неодноразово.