У перший день зими, 1 грудня 2022 року, серйозних магнітних бур не буде, але можливі невеликі геомагнітні сплески.
Як повідомляють в Одеській обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН України, сьогодні, у середу, 1 грудня, можливі окремі періоди обурення.
Магнітна буря виникає внаслідок спалаху на сонці, що провокує потужний викид протонів та електронів у космос, які, володіючи потужним зарядом, впливають на магнітні поля Землі. p align=”justify”> Таким чином, підвищена активність на Сонці провокує обурення (реакцію) магнітного поля нашої планети, тим самим створюючи магнітні бурі.
Магнітні бурі можуть впливати як на судини, так і на психологічний стан людей. Чим довше такий вплив, тим більш вимотаною і роздратованою стає людина. Від магнітної активності можуть страждати як метеозалежні, і здорові люди.
Магнітні бурі впливають на в’язкість крові, підвищуючи її. Як наслідок збільшується схильність до утворення тромбів, знижується газообмін організму, розвивається гіпоксія тканин, підвищується артеріальний тиск. Збільшується кількість інсультів, інфарктів, гіпертонічних кризів, посилюється мігрень. Тому особам із серцево-судинними захворюваннями та схильністю до них слід пам’ятати про це та вдаватися до профілактичних заходів напередодні бур, а також завжди мати під рукою необхідні лікарські засоби.