У більшості дизайнерських проектів кухонь встановлюють мийки та стільниці зі штучного каменю. Вони мають неймовірний модельний ряд та широку палітру.
Дизайнери можуть експериментувати з формами та кольорами, обираючи чаші різних відтінків з матовим чи глянцевим покриттям. Щоб побачити найвідоміші колекції гранітних та мармурових мийок переходьте на сайт https://www.santechshara.ua/ — це один із найбільших магазинів сантехніки в Україні. Перегляньте і повертайтесь, адже ми розповімо як виготовляють та чим особливі вироби зі штучного каменю.
Як виготовляють сантехніку зі штучного каменю?
Штучний камінь — це загальна назва для композитних матеріалів, які виготовляють із натуральних мінералів. Слово “штучний” не зовсім доречне, адже в основі цих матеріалів 70-80% подрібненої породи — граніту, мармуру чи кварцу. Інші 20% це полімерні смоли та фарбники, які роблять камінну масу пластичною та міцною після застигання. Рідка основа дозволяє виготовляти чаші будь-яких форм та розмірів. Обирайте невелику чашу з тонкими бортиками, або суцільну стільницю з литою раковиною.
Великий вибір кольорів та їх стійкість також зумовлені технологією виготовлення. Барвники додають до основи на етапі замішування матеріалів, тому готові вироби мають однорідний колір. На раковинах із композитних матеріалів не видно подряпин та сколів, вони не вигорають на сонці, а світлі відтінки не тьмяніють. Ззовні чаші покривають гелькоутом — речовиною, яка заповнює мікропори та робить поверхню ідеально гладкою.
Чому мийки з каменю кращі за стальні?
- Вони значно міцніші та надійніші. Більшість стальних чаш покриваються вм’ятинами навіть від падіння ложки чи виделки. Камінні моделі таких ударів не відчувають.
- Штучний камінь здатен витримати перепади температур від -30°C до +150°C. На цю поверхню можна ставити гарячий чайник та деко із щойно спеченим пирогом.
- Композитні матеріали не крихкі, тому в них можна свердлити отвори для встановлення змішувача чи прихованого диспенсера для рідкого мила.
- Ідеально гладка поверхня без пор робить ці чаші гігієнічними та простими у догляді. Вони не вбирають бруд, забарвлення та запах продуктів.
Чи всі камінні мийки однакові?
Ми вже згадували, що для наповнення композитного матеріалу використовують різні мінерали: кварц, граніт, мармур. Характеристики цих порід визначають, яким буде готовий виріб. Найміцнішими вважаються гранітні та керамогранітні чаші. Проте, вони найдорожчі та найважчі серед аналогів. Для встановлення гранітної раковини потрібно обирати міцну тумбу або стільницю. Якщо вам потрібна недорога та легка мийка — обирайте серед акрилових моделей. Таких на ринку небагато, але вони стильно виглядають та пасують до різних стільниць.