Одеситам цей будинок, розташований по вулиці Спиридонівській, 8, відомий як прибутковий будинок Сігала. Воно побудоване в так званому цегляному стилі з елементами неоготики і привертає увагу своєю витонченістю та декором фасаду, що нагадує середньовічний замок у мініатюрі.
Деякі дослідники вважають, що ця будівля була побудована приблизно в 1880-і роки, а архітектором, який спроектував її, був Павло Клейн. Власник будівлі Ушер Сігал був дуже заможною людиною, купцем першої гільдії та меценатом. Він мав вищу освіту та володів технологією виготовлення майоліки, яку впроваджував на своїх підприємствах, розташованих не лише в Україні, а й у Польщі.
На початку 1880-х років він придбав ділянку на вулиці Спиридонівській. У той час на ділянці знаходилася якась будова, але її знесли, щоб побудувати більший і цінніший в архітектурному відношенні прибутковий будинок.
Ще на стадії будівництва будівля стала наочною рекламою – вона була побудована з цегли, яку виробляв один із заводів Сігала. А після будівництва привертало погляди своїм незвичайним асиметричним фасадом – ажурною баштою з правого боку будинку та центральною частиною. Крім того, будинок Сігала став одним з найбільших прибуткових будинків, а також одним із перших із внутрішнім двором-колодязем.
Будівля була збудована за передовими технологіями свого часу, а проект створювався з урахуванням того, що житимуть тут дуже забезпечені люди. Квартири в будинку були великі та комфортні, а їхнє планування добре продумане. У різний час тут орендували квартири викладачі гімназії, службовці банку та Одеської судової палати, полковник генерального штабу, чоловічий кравець. У будівлі також працювали магазини, що торгували книгами та цементом, школа крою та шиття жіночих суконь.
Читайте також: Архітектурні таємниці Одеси: де шукати «будинок із совою» та «ударами бича»?
Ірина СОРОКІНА
Джерело: all.archodessa.com