Новини Одеси та Одеської області

Ідемо здавати загальний аналіз крові: що треба знати?

Ідемо здавати загальний аналіз крові: що треба знати?

Дуже часто сімейні лікарі після огляду призначають низку аналізів, які допоможуть діагностувати хворобу. У цьому списку обов’язково є загальний клінічний аналіз крові. Чому його призначають так часто і що результат цього аналізу може розповісти про стан здоров’я пацієнта?

Чому лікар призначає загальний аналіз крові?

Сімейний лікар призначає пацієнтам загальний аналіз крові, як мінімум двічі: на початку хвороби та у процесі лікування. На початку лікування результати аналізу допомагають лікарю у правильній постановці діагнозу. А в середині лікування за допомогою цих результатів лікар зможе проконтролювати правильність встановлення діагнозу та ефективність лікування. Також загальний аналіз крові допоможе оцінити загальний стан пацієнта, а також виявити такі порушення та захворювання як анемія, лейкемія, наявність в організмі запального чи інфекційного процесу, патологію згортання крові.

Якщо хоча б один із показників загального аналізу крові має значне відхилення від норми, це свідчить про наявність в організмі хвороботворного процесу.

аналіз крові

Як здавати ОАК: з пальця чи з вени?

Раніше паркан загального аналізу крові проводився виключно з пальця. Пацієнти досі називають цю процедуру хворобливою та неприємною, а лікарі нарікають на можливу неточність результатів аналізу. Але медицина та діагностика не стоять на місці. На сьогоднішній день забір матеріалу проводиться з вени одноразовими вакуумними системами.

Щоб отримати точний результат, краще здати загальний аналіз крові – Nikolab з вени. Чому це важливо?

  1. Взяття крові з вени менш болісне, ніж з пальця.
  2. Набагато безпечніше як для лаборанта, так і для пацієнта, оскільки під час взяття біоматеріалу використовується закрита вакуумна система.
  3. Результати аналізу крові, взятої з вени, точніше. Обсяг крові — більше, а це означає, що фахівці лабораторії зможуть у разі потреби перевіряти ще раз результат без додаткового забору крові.
  4. Венозна кров більш придатна для транспортування.
  5. При заборі венозна кров не контактує з повітрям, а це означає, що не запускається процес згортання, це означає, що пацієнтові не доведеться ще раз здавати кров на аналіз.

П’ять важливих правил здачі загального аналізу крові

  1. Дорослі повинні здавати загальний клінічний аналіз крові натще. Після останнього прийому їжі у дітей старше трьох років має пройти щонайменше 8 годин. Для дітей до 3 років мінімальний період голодування становить 6 годин, для немовлят – 4 години.
  2. За день до здачі крові необхідно виключити з раціону смажену, жирну їжу, алкоголь. Також потрібно зменшити чи взагалі виключити інтенсивні фізичні навантаження. Здавати кров на аналіз потрібно після 30-хвилинного перебування у стані спокою.
  3. Якщо лікар призначає повторне складання загального аналізу крові, то його рекомендується здавати в таких же умовах, як і попередній: в одній і тій же лабораторії, в той самий період часу. Тоді результати аналізів будуть найбільш інформативними, і лікарю буде легко порівняти ці два результати. https:// nikolab.com.ua/prices/1081-2/
  4. У день здачі загального аналізу крові слід випити води. Вода, випита натщесерце, ніяк не вплине на результати дослідження, але вона розріджить кров, що спростить забір біоматеріалу.
  5. Не рекомендується здавати кров після проведення комп’ютерної томографії, рентгенографії, магнітно-резонансної томографії, а також крапельниць та фізіотерапевтичних процедур. Зверніть увагу, що електрокардіограма та ультразвукове обстеження протипоказаннями до здачі загального аналізу крові не є.
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції