Новини Одеси та Одеської області

Що буде з доларом та гривнею до кінця 2022 року?

Що буде з доларом та гривнею до кінця 2022 року?

Війна завдала дуже відчутного удару по економіці нашої країни. Щоб «протриматися на плаву», Нацбанку вкотре довелося запустити друкарський верстат. Тому різкий стрибок курсу долара в українських обмінниках та банках був досить передбачуваним.

На цьому фоні Нацбанк заборонив обмінникам відкрито виставляти табло з курсом валют. Тобто, щоби дізнатися, чому можна купити чи продати долар, тепер потрібно зайти в обмінний пункт, де курс у форматі наказу чи розпорядження вивісять біля каси. Регулятор пояснив це «метою мінімізації спекуляцій та створення справді конкурентного середовища». У Києві, наприклад, практично зникли численні миготливі табло з курсом валют, а ось в Одесі поки що це зроблено не скрізь.

Що відбувається на валютному ринку та що буде з гривнею до кінця року, з’ясовувала «Одеське життя».

З початку російського вторгнення Нацбанк скасував плаваючий курс і запровадив фіксований – 29,25 гривні за долар. Такий захід був необхідний для забезпечення стабільної роботи фінансової системи. Фіксація курсу і сьогодні є обов’язковою.

курс долара

Натомість війна в нашій країні триває вже шостий місяць. За цей час в українській та світовій економіці відбулися суттєві зміни. Гривня неухильно слабшала – офіційний курс національної валюти на рівні 24 лютого вже не відповідав реальності. Тримати його далі, спалюючи для цього валютні резерви, було неможливо, пояснюють у Нацбанку. Тому курс гривні до долара був зафіксований на новому, більш стійкому рівні.

Читайте також: В одеських обмінниках різко зросли курси долара та євро

Нацбанк обвалив українську валюту на 25%. І сьогодні офіційний курс НБУ становить 36,57 гривні за долар .

На це миттєво відреагували банки та обмінні пункти. Вже до 28 липня в одеських обмінниках долар перевищив психологічну позначку 40 гривень. А на початок серпня здати долар можна було в середньому по 39,5, у банках – 39 гривень.

Як купити долари за гарною ціною?

Купівля доларів

Нацбанк із 21 липня дозволив банкам продавати громадянам безготівкову валюту на суму до 50 тисяч гривень на місяць – за умови розміщення її на депозит як мінімум на три місяці. Плюс у тому, що зробити це можна за офіційним фіксованим курсом – 36,57 гривні за долар. Максимальна націнка – 1%. А після закінчення терміну депозиту клієнт має можливість зняти вже готівкову валюту.

Щоправда, банкам, зазначають у НБУ, для реалізації цієї пропозиції на практиці потрібен певний час. І поки що таку послугу клієнтам готовий надати тільки Monobank. За інформацією фінустанови, з 1 серпня має стартувати продаж валюти у додатку – без додаткових комісій.

Утім, у НБУ запевняють, що доларовий стрибок – це ненадовго. На безготівковому ринку, інформують фінансисти, – надлишок валюти. До того ж, Україна отримає від США грант на 5,4 мільярда доларів. Сподіваються у Нацбанку і на додаткові валютні надходження внаслідок збільшення експорту, особливо зерна.

Ви також можете дізнатися: Долар по 40: чи подорожчають в Україні продукти та пальне? Коментар експерта (відео)

Крім того, НБУ вирішив продавати валюту на готівковий ринок, чого раніше ніколи не було. І дозволив банкам продавати населенню готівку більше. Цей захід, вважають фінансисти, має послабити знецінення гривні.

Водночас деякі експерти до майбутнього гривні ставляться не так оптимістично. На їхню думку, якщо війна триватиме, то вже наприкінці року курс в обмінниках може сягнути 50 гривень за долар.

Якщо ж ситуація на фронті буде сприятливою, то гривня може зміцнитись і навіть повернутися до попередніх показників. Залежить курс національної валюти також від рівня фінансової допомоги з боку західних партнерів.

До речі, нагадаємо: Заборона Нацбанку показувати курс валют в обмінниках породила шквал мемов

Фото: news.finance.ua, Бізнес-Коментарі, Головком

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції