Серед власників собак є прихильники натурального харчування. Відповідно до цієї точки зору, вихованцю підходить їжа з людського столу. Протилежну думку відстоюють ветеринари.
Фахівці вважають, що готові корми мають безумовні переваги в порівнянні з людською їжею. Тільки готові гранули, паучи та консерви можуть забезпечити чотирилапому другу повноцінний раціон, тобто такий, якого є все необхідне, і добавки собака не потребує. Купити корм для собаки у зоомагазині чи супермаркеті? Розглянемо аргументи детальніше.
Який корм краще для собаки
Для здоров’я, активності, енергії вихованцю потрібен збалансований раціон: харчування з певним співвідношенням білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та інших поживних речовин. Люблячий власник може запропонувати собаці якісне м’ясо і рибу, але навряд чи він зможе заповнити запаси всіх нутрієнтів, наприклад, вітамінів і клітковини.
До того ж, досить важко витримати правильне співвідношення поживних компонентів. З великою ймовірністю в меню, приготовленому людиною, переважатимуть або жири, або вуглеводи, а мікроелементів буде замало. Харчування за відсутності балансу – прямий шлях розвитку захворювань органів травлення, суглобів, печінки і нирок, шкіри.
Повноцінне харчування забезпечують готові корми, сухі та вологі. До переваг сухого корму відносять:
- оптимальне поєднання поживних компонентів;
- висока якість сировини (для кормів супер-преміум класу та холістик);
- зручність годівлі та контролю за обсягом з’їденої їжі;
- зручність зберігання готового продукту.
За умови купівлі якісних кормів, грамотно підібраних за допомогою ветеринара, власник забезпечує домашнього улюбленця повноцінним харчуванням. Зона відповідальності господаря – вчасно наповнити миску, не потурати переїдання хвостатого друга, стежити, щоб він пив достатню кількість води.
Як перевести дорослого собаку з натуралки на сухий корм
Собака, яку з дитинства годували м’ясом, не зможе швидко перейти на гранули чи консерви. Більше того, швидкий перехід шкідливий: травний тракт тварини має поступово перебудуватись на нову систему харчування. Тому при переведенні вихованця на готовий сухий продукт дотримуються правил:
- в одному прийомі їжі не поєднують натуралку та гранули;
- спочатку один прийом їжі, бажано ранковий, коли у собаки чудовий апетит, замінюють на гранули;
- на перших етапах сухий корм розмочують водою, щоб його консистенція була більше схожа на звичну натуральну їжу;
- з часом води в гранули додають все менше, щоб вихованець звикав до нової консистенції;
- поступово та на вечерю пропонують гранули.
Якщо собака відмовляється їсти, доведеться виявити терпіння. Якщо йти у собаки на поводі, він знову і знову проситиме м’ясо і їжу з людського столу. У середньому на перехід до нової системи харчування йде два тижні.