Дев’яносто четвертий день війни… Як і раніше, у пошуках позитивної «життєвої» картинки вирушаємо на суботній Привіз. Чим він зараз примітний?
Календарне літо ще не настало, а на знаменитому ринку все більше полуниці, з’явилася черешня і навіть абрикоси. Що по чому? І якими «фішечками» балує Привоз?
Фішка та «особлива» реклама полуниці на Привозі
Фішка головна – тут, як і раніше, вирує життя, куди не глянь – все виглядає життєствердно, навіть високі ціни. Не випадково саме тут я почула від однієї одеситки:
– Коли я на Привозі, забуваю про війну.
Друге: продавці, як і раніше, намагаються створити якийсь небувалий рекламний хід, а зробити це все важче, бо всі «штучки» вже, здається, використані.
Ну так, «точна вага», ну та «мед» (це стосується всіх солодких продуктів що взимку, що влітку), ну так, особливий ласкавий підхід до тієї ж тюлечки-селедочка. Що ще можна придумати?
Можно! На Привозі все можно. І придумати так, щоб повз ніхто не пройшов, і щоб настрій підняти, і щоб саме собою виникло у покупця питання: «А що, власне, ви маєте на увазі?!».
До речі, саме таке питання, як я сьогодні переконалася, ставили на Привозі практично всі, хто зустрів поруч із полуницею (її зараз на Привозі – море) напис «Прохання – до рота не беріть».
– У сенсі – не пробувати? – Цікавиться інший покупець, намагаючись внести ясність.
– Пробуйте на здоров’я, – відповідає продавець, який вже точно знає, що всі, хто намагається «уточнити», купуватимуть полуничку саме у нього.
Літній набір та його ціни
Отже, що сьогодні на нашому Привозі (наводимо ціни на дари літа за один кілограм):
- огірки – 50–70 грн;
- помідори – 60-120 грн;
- кабачки – 45-65 грн;
- молода картопля – 30-60 грн;
- молодий часник – 120-150 грн;
- молодий буряк – 55-60 грн;
- молода капуста – 55-65 грн
- молодий горошок – 50-60 грн.
Тепер – літня фрукточка:
- полуниця – 70-100 грн.;
- черешня – 60-100 грн; «рожева» – 140 грн;
- абрикоси – 130-150 грн.
Скільки солоний дефіцит?
Відоме «на Привозі можна купити все» і на сьогоднішній день повністю відповідає дійсності.
Задавшись метою відшукати на знаменитому ринку те, що зараз є дефіцитом, а саме сіль, довелося чимало потрудитися. У всіх рядах що на Привозі, що на вулиці Привізній впритул до ринку, я натикалася тільки на оголошення про те, що солі немає.
Стаття на тему: «Солі немає, але, може, буде»: де дістати в Одесі незамінний продукт?
Солі й справді у «вільному» продажу, тобто «у лавах», немає. І все-таки вона є. І на неї можна натрапити одразу в кількох місцях. Вона продається розпакованою по одному кілограму у кульках по 50 гривень. Продавці стверджують, що це «та сама класична кам’яна сіль». Жодних черг. Чи то люди сіллю вже запаслися, чи незвична упаковка викликає сумнів…
Читайте також:
- Одеса на воєнному стані, день 93-й: у старому сквері з новими левами;
- Одеса на воєнному стані, день 88-й: Слобідський ринок, його атмосфера та ціни.
Фото Марії Котової