Новини Одеси та Одеської області

«Солі немає, але, може, буде»: де дістати в Одесі незамінний продукт?

«Солі немає, але, може, буде»: де дістати в Одесі незамінний продукт?

У воєнні часи не до міркувань про шкоду та користь солі. Тим більше коли вона стала дефіцитом, причому, як ми з’ясували, досить серйозним. Сольова проблема у воєнний час загострилася не лише в Одесі, а й у всій Україні.

Що з нашою сіллю?

Виник сольовий ажіотаж не вчора. Суть проблеми: через зупинення роботи найбільшого підприємства з солевидобутку «Артемсоль» (м. Соледар Донецької області), де зараз точаться бої, і в результаті в Україні почався сольовий дефіцит.

Додамо до цього, що, за інформацією «Укрінформу», на тлі дефіциту солі та зупинки держпідприємства «Артемсоль» Дрогобицька солеварня збільшила свої потужності до 55 тонн на місяць. Але, за словами директора цього підприємства Ігоря Нащочича, цього не вистачить навіть на забезпечення Львівщини.

Як справи в Одесі?

Що у Одесі? Сольова проблема виникла вже кілька днів тому. Спочатку сіль почала зростати в ціні. Наприклад, позавчора моя подруга її купувала (упаковка «класичної» кам’яної солі в один кілограм, що коштувала 9-10 гривень) за «захмарною» ціною 35 гривень. Причому її запевняли, що «це ще дешево, бо це остання сіль, більше не буде». Потім з’ясувалося, що сіль все ж таки є, але її на ринку вже «викинули» наступного дня по 60 грн.

Що на сьогоднішній день?

Моя пробіжка супермаркетами закінчилася невдачею: солі там немає. Ні «класичної артемівської», ні іншої. Ні в АТБ, ні в «Сільпо», ні в «Таврії», ні в «Копійці».

Соли нет

В одному з магазинів мережі «Обжора», де солі теж не виявилося на полиці, мені пояснили, що «сіль на складах поки що є, ми отримуємо, але її розбирають з самого ранку».

Там же пояснили:

– Народ розбирає сіль якось ненормально: мітуть просто. Скорочатимемо продаж в одні руки, ліміт встановимо.

У міні-маркеті касир каже:

– Сіль з’являється у нас з ранку, її «метуть», потім продають на стихійних ринках за цілком захмарними цінами. Нині солі немає. Може, ще матимемо. Взагалі «божеволіти» з цього приводу не треба. І панікувати не треба: не буде нашої, буде імпортна. Звичайно, вона буде вже дорожча за звичні ціни.

І все ж таки сіль знайшлася

У міні-маркеті «Точка» сіль у продажу є. Але не артемівська, а «Морська» виробництва Туреччини (розфасовується у Київській області). Це упаковка у 600 г коштує 23,3 гривні.

Морская соль

Таку саму сіль побачила і в міні-маркеті «Гурман», але вже за ціною 26,8 гривень. Поруч із нею продається та сама морська сіль із Туреччини, але вже у пластикових упаковках з дозатором, 350 г. Коштує 40,4 гривень.

Що на ринках Одеси?

Колега повідомляє:

– На Привозі вчора продавалася сіль на вагу по 60 гривень. Люди брали пляшками п’ятилітровими.

А як там Новий ринок? На жаль, станом на сьогоднішній день, єдине, що нагадує про соль (будь-яку!), так це вивішені в різних місцях ринку оголошення, що її немає.

Ні вітчизняної, ні тієї морської, ні йодованої. Ніякої…

Фото Марії Котової

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: