Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 26 квітня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 26 квітня

Україна протистоїть російському вторгненню вже 2 місяці. Весь цивілізований світ підтримує нашу країну. І перші смуги світових ЗМІ підтверджують це день у день.

Британія

Українки розповідають про зґвалтування росіян заголовок у «The Telegraph»

На першій шпальти «The Telegraph» фотографія українки, яка закрила обличчя руками, та розповідає, як її зґвалтував 19-річний російський солдат у її селі на північ від Києва. Жінка сказала, що солдати водили її по селу, допомагаючи їм знайти інших жінок, а всіх чоловіків, які протестували, вбивали.

Другий матеріал: «Російські виконавці можуть вийти на сцену на випускних, якщо виступати проти Путіна».

BBC дозволяє російським музикантам з’являтися на випускних балах за умови, що вони публічно або приватно висловлюють протидію вторгненню в Україні.

Організатори сказали, що вони відкинули ідею заборони росіян у стилі Вімбелдона, але підкреслили, що тут немає місця для прихильників Путіна

До міжнародних оркестрів, що повертаються до першого повного сезону концертів у Королевському Альберт-Холлі після пандемії, належить Берлінський філармонічний оркестр під керівництвом Кирила Петренка, російсько-австрійського диригента.

Інший російський диригент Василь Петренко, керівник Королевського філармонічного оркестру, також повинен виступати протягом восьмитижневого концертного сезону. Обидва Петренко зробив публічні заяви з критикою президента Путіна та засудженням російського вторгнення в Україні.

Колонка в «Times» c заголовком: «Вторгнення коштувало Росії приблизно 15 000 життів». Близько 15000 російських військових вбито з моменту вторгнення в Україну путінським режимом за даними британської розвідки

Європа

Австрія. Газета «DerStandart» – «У бункері з початку війни».

П’ять мільйонів людей були змушені залишити Україну після нападу Росії два місяці тому. Багато інших стали біженцями у своїй країні, як, наприклад, 13-річний Алекс. Він живе зі своєю родиною на підземній автостоянці у Харкові з того часу, як розпочалися бойові дії. Останнім часом російська армія активізувала атаки на східноукраїнське місто.

Газета «KURIER» – «Зброя заради миру?»

РИЗИКОВАНІ ПОСТАВКИ. Захід хоче озброїти Україну проти агресора важким озброєнням. Велике занепокоєння полягає в тому, що Росія може розцінити це як оголошення війни

Видання «Salzburger Nachrichten»

РЕДАКЦІЙНА КОЛОНКА

«Великий невдаха – Володимир Путін»

Марін Ле Пен у Єлисейському палаці була подарунком від кремлівського джентльмена. Але тепер Європа зможе не збитися зі шляху.

Франція та Словенія виграли вибори в неділю з проєвропейськими та прихильними до ліберальної демократії політиками: Еммануелем Макроном, який вступає на другий термін на посаді президента Франції, та Робертом Голобом, який очолив нову партію, здобувши переконливу перемогу в Любляні.

Тож переможців визначено. Ті, що програли теж. Серед них права екстремістка Марін Ле Пен, хоча вона виграла голоси, її мрія переїхати до Єлисейського палацу знову не виправдалася. Програв і Янез Янша, який хотів відновити Словенію за прикладом Угорщини та чиї дні на чолі уряду закінчуються.

І, нарешті, навіть той, хто виграв вибори у своїй країні трохи більше трьох тижнів тому сумнівними методами, але абсолютною більшістю, опинився осторонь Віктор Орбан.

Але найбільше програв Володимир Путін.

Перемога Марін Ле Пен стала б політичним подарунком для воєначальника у Кремлі. З нею він мав би французький президент у Раді глав держав та урядів ЄС, який фінансово залежить від російських грошей для своєї партії та ідеологічно пов’язаний з Кремлем протягом багатьох років. Вона могла б продовжити справу Путіна щодо розколу Європи всередині Союзу. І, мабуть, зробив. Першою жертвою стала б колишня єдність Європи у питаннях санкцій.

Поразки Ле Пена і Яншаса в неділю знаменують тенденцію, що давно спостерігається. Праві національні, правопопулістські та правоконсервативні рухи втрачають позиції в Європі – це відноситься до Lega Nord Маттео Сальвіні, а також до FPÖ і «Бірюзи» Себастьяна Курца.

Є два основні винятки з цього висновку: Польща та Угорщина. У Варшаві Матеуш Моравецький та його партія ПіС продовжують безперешкодно очолювати правлячу коаліцію. А в Будапешті Віктор Орбан тримає поводи міцніше, ніж будь-коли.

Проте обидві вони втратили свою руйнівну силу у Євросоюзі. Їхня вісь розійшлася з Україною війною. Польща не схвалює пропутинську упередженість Орбана та звинувачує його у байдужості до долі України. Орбан – сильна людина в Угорщині, але дуже самотня серед 27 європейських лідерів. Марін Ле Пен заявила, що хоче укласти з ним союз. Тепер нічого не вийде. Європа тримає курс.

Бельгія. «DeMorgen», «Українці повертаються до Києва». Наша квартира все ще там, але ми не знаємо, як довго.

Італія. «La Stampa» – «Bella Сiao*»-заголовок на фото.

«Маттарелла святкує 25 квітня: дивлюся на Україну і думаю про пісню партизанів»,

“Макрон, війна і справжня спадщина європопулістів” – головна стаття.

«Бомби у Придністров’ї, новий фронт». «Міністерство атаковане у проросійському регіоні. Лавров: загроза третій світовій війні».

*Bella Сiao – (Прощай, красавица) — народная итальянская песня, исполнявшаяся участниками движения Сопротивления в Моденских горах во время Второй мировой войны и получившая широкую мировую известность в конце 1940-х годов.

  • Атака у Придністров’ї: конфлікт ризикує перекинутися на Молдову».
  • “Поворотний момент Байдена – перезапуск НАТО” – основна стаття.

 

«Рейд проти Путіна» – надпис на фото «La Repubblica».

«Атака Києва на дві нафтобази у Росії».

  • Москва б’є по залізницям: «Ми припинимо постачання зброї».
  • Остін: «Ми маємо послабити Кремль, щоб уникнути подальших вторгнень».
  • Лавров: “Реальна небезпека третьої світової війни”

Швеція. «Aftonbladet», вийшла с заголовками на фото:

БРИТАНСЬКИЙ ГЕНЕРАЛ: НАТО НЕ ГОТОВЕ ДО ВІЙНИ. Відповідь шведського експерта.

Німеччина. Газета «FAZ». Головний матеріал: «Керівництво СДПН закликає Шредера вийти з партії».

Федеральний голова СДПН Саскія Ескен попросила колишнього канцлера Герхарда Шредера вийти з партії. «Абсолютно абсурдним» було те, що Шредер захищав російського правителя Путіна від звинувачення у військовому злочині, сказав Ескен у понеділок у Берліні. Вона висловила бажання, щоб Шредера більше не сприймали в Німеччині як «колишнього канцлера», тобто як колишнього канцлера, а як бізнесмена. «Він заробляє, працюючи на російські державні компанії», – сказав Ескен. На жаль,

Шредер не послухався поради керівництва СДПН піти у відставку з посад в російських енергетичних компаніях. Член Бундестагу від СДПН Мішель Мюнтеферінг закликала свою партію негайно припинити приймати членські внески від Шредера. Це «брудні гроші», – написав Мюнтеферінг. Раніше Шредер заявив The New York Times, що припинить працювати на російські державні компанії, якщо Росія припинить постачати енергію до Німеччини. Щодо імовірних російських військових злочинів у Бучі, Шредер сказав, що він не вважає, що вони ґрунтуються на вказівці Путіна.

Відповідальна арбітражна комісія в підрайоні СДПН Ганновера отримала 14 заяв від асоціацій СДПН про розгляд партійного розпорядження проти Шредера. Якщо він не покине партію заздалегідь, слухання мають відбутися в кінці травня або на початку червня. Він може бути відкликаний за негідність.

За зверненням FAZ не надали жодної інформації щодо того, чи буде змінено обладнання в офісі Шредера в Бундестазі. На своїй партійній конференції минулих вихідних СвДП закликала «канцлерів і федеральних президентів, які роблять оплачувані посади в іноземних державних компаніях в авторитарних державах, негайно припинити фінансування своїх офісів за рахунок податків».

Матеріал: «США вважають перемогу України можливою»

  • Москва висилає 40 німецьких дипломатів
  • Baerbock: Росія шкодить собі

Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін відвідали українську столицю Київ у неділю, а у понеділок висловили надію, що Україна виграє військовий конфлікт із Росією. «Вони можуть перемогти, якщо у них буде правильне обладнання та правильна підтримка. Перший крок до перемоги – це віра в те, що ви можете перемогти», – сказав міністр оборони Остін.

Невідомо, як далі розвиватиметься війна, «але ми знаємо, що суверенна, незалежна Україна існуватиме набагато довше, ніж Володимир Путін буде на сцені», — заявив міністр закордонних справ Блінкен.

У понеділок Росія вислала 40 німецьких дипломатів. На початку квітня Берлін вислав стільки ж російських дипломатів. Міністр закордонних справ Анналена Бербок (Зелені) пояснила це бійнею у Бучі. Тепер МЗС Росії у своїй заяві говорило про «симетричну відповідь». Потім Бербок сказав, що федеральний уряд очікував цього кроку, але він «ні в якому разі не виправданий». 40 членів російських представництв у Німеччині, висланих німецькою стороною три тижні тому, «роками і систематично працювали проти нашої свободи та проти згуртованості нашого суспільства», їм також загрожують українські біженці у Німеччині. Німецькі дипломати в Росії, навпаки, «взагалі ні в чому не винні були», але з великою самовіддачею служили двостороннім відносинам. Тому Росія “продовжує шкодити собі” висилками.

Російські збройні сили, мабуть, убили десятки мирних жителів, використовуючи так звані голчасті боєприпаси, перш ніж залишити район Києва. Як повідомила в неділю британська газета Guardian, під час розтину тіл у районі Буча було виявлено залишки типових металевих стріл.

Колонка зліва: «Путін також вітає Макрона»

Першою закордонною поїздкою переобраного президента Франції є Берлін. Еммануель Макрон обговорив це під час телефонної розмови з федеральним канцлером Олафом Шольцом (SPD) у неділю ввечері. Також планується візит до Києва. Якщо це було корисно, то він хотів поїхати в українську столицю, сказав Макрон під час передвиборної кампанії. Президент України Володимир Зеленський привітав Макрона «як справжнього друга України» з переобранням. “Я ціную його підтримку”, – сказав він. Макрон вирішив також постачати Україні важке озброєння, зокрема артилерійські установки. Президент підтвердив поставку дванадцяти вантажних гармат «Цезар». У понеділок Макрон також отримав привітання від президента Росії Володимира Путіна. Незважаючи на “напруженість навколо України”, він побажав йому “удачі”, – повідомили в Кремлі.

Газета: «Der Tagesspiegel» – «Між фронтом та бункером», заголовок на фото.

Більшість людей, які біжать з України, не залишають країну. Вони шукають притулку на заході. Але багатьох тягне звідти до зони бойових дій знову і знову. Для доставки гуманітарної допомоги або надання допомоги у евакуації. Кожна поїздка може бути останньою.

Заголовок: «На маріупольському сталеливарному заводі досі застрягли мирні жителі Немає згоди коридором відходу. Москва надсилає 40 німецьких дипломатів.

Швейцарія. Газета «Tages-Anzeiger»«Міністри США хочуть дуже сильно послабити Росію».

Американці знову у Києві. Обіцяють і надалі озброювати країну.

Значення візиту з Вашингтона важко переоцінити: міністр закордонних справ Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін зустрілися у неділю з президентом Володимиром Селенським в українській столиці на короткий час. Розмова відбувалася у секретному місці під найсуворішими заходами безпеки Незадовго до цього Зеленський провів свою першу з початку війни медіа-конференцію — на одній із станцій столичного метро.

Найближчими днями американські дипломати знову відкриють повідомлення в Україні після того, як залишили країну незадовго до початку війни. Президент США Джо Байден також призначає нового посла України. Візитом та поновленням дипломатичної діяльності американці сигналізують про те, що Білий дім сповнений рішучості підтримувати українців і на новому етапі війни. Після того, як Росія вивела свої війська з Києва та зосередила свої сили на сході України, західні союзники України все частіше постачають тяжке озброєння, щоб протистояти потенційно тривалому конфлікту.

У той же час, міністр оборони США Ллойд Остін чітко сформулював мету стратегії. “Ми хочемо, щоб Росія була ослаблена тим фактом, що вона не здатна на такі речі, як вторгнення в Україну”, – сказав Остін на прес-конференції біля польського кордону після повернення з Києва. Російська армія вже значно скоротила своє озброєння та сили, і Сполучені Штати хотіли завадити їй швидко її відновити.

Сьогодні Ллойд Остін зустрічається на базі США Рамштайн із міністрами оборони країн-союзників для координації подальших озброєнь України.

Азія

Пакистан. Газета «DAWN». Підпис під фото: БОГОДАРОВО (схід України): Український військовослужбовець дивиться на ракету-носій російської балістичної ракети, яка впала в поле у понеділок, під час війни та вторгнення Москви до України.

США

США. «The New York Times». Підпис під фото: «Український солдат зустрічається із дружиною у понеділок у Запоріжжі. Дружина та їхні діти втекли з утримуваного російськими міста Токмака».

Головний матеріал: «США ЗАЯВЛЯЮТЬ що хочуть зупинити росийську здатнісь до військових дій».

У понеділок Сполучені Штати посилили свою заяву про війну в Україні, заявивши – мета Америки полягає не тільки в тому, щоб завадити російському вторгненню, а й у тому, щоб послабити Росію, щоб вона більше не могла здійснювати подібну військову агресію будь-де.

Це відображало сміливий намір протистояти Росії, надаючи більш численну та потужну зброю українцям, які борються з російськими військами з несподіваною завзятістю, і виснажують ресурси Кремля, позбавляючи президента Володимира Путіна надії на швидку перемогу.

Американська делегація також оголосила, що Сполучені Штати знову відкриють своє посольство в українській столиці Києві — ще один сигнал, спрямований на те, щоб представити Росію як поразку.

Колонка: «Натяк на більш пряму конфронтацію»

Коли міністр оборони Ллойд Дж. Остін III заявив у понеділок, що мета Америки полягає в тому, щоб Росія була настільки «ослаблена», що вона більше не мала б можливості вторгнутися в сусідню державу, він визнав трансформацію конфлікту з битви за контроль над Україною. у війну, у якій Вашингтон безпосередньо протистоїть Москві.

Президент Байден вступив у війну, наполягаючи на тому, що він не хоче перетворювати її на змагання між Сполученими Штатами та Росією. Швидше, він просто допомагав невеликій демократії, що бореться, захищатися від захоплення влади набагато потужнішим сусідом. “Пряма конфронтація між НАТО і Росією – це третя світова війна, і ми повинні прагнути запобігти її”, – сказав він на початку березня, лише через два тижні після початку війни.

Він узяв на себе зобов’язання не допускати участі американських військ у бойових діях та чинив опір запровадженню безпольотної зони над Україною, що могло б призвести до прямого бою між американськими та російськими військами. Однак у міру того, як військові звірства Росії ставали все очевиднішими, а потреба України у важкій бронетехніці зростала, кордони ставали все більш розмитими, а риторика — гострішою. Водночас на словах і справі Сполучені Штати поступово просуваються у напрямку підриву російської армії.

Він запровадив санкції, які були явно спрямовані на те, щоб завадити російським збройним силам розробляти та виробляти нову зброю. Вона працювала зі змінним успіхом над скороченням доходів від нафти і газу, які рухають її військову машину.

Безпосереднім поштовхом до ретельно зрежисованої заяви пана Остіна про те, що Сполучені Штати хочуть, щоб «Росія була ослаблена настільки, що вона не може робити такі речі, як вторгнення в Україну», як заявили деякі представники адміністрації, було те, що президент України Володимир Зеленський

Але у довгостроковій перспективі опис паном Остіном стратегічної мети Америки обов’язково зміцнить позиції президента Володимира Путіна.

«WSJ» – Напис під фото: «Міністр оборони Ллойд Остін заявив, що адміністрація Байдена хоче, щоб війна в Україні послабила військову міць Росії і запобігла майбутнім вторгненням. Вгорі: останки підбитого російського танка, що залишився на узбіччі дороги в Русанові, Україна.

Заголовок: «США прагнуть послабити Росію, щоб запобігти майбутній агресії»

Подготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції