Сьогодні, у середу, 23 лютого 2022 року, Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект про вільне володіння громадянами країни вогнепальною зброєю.
Про це стало відомо під час сьогоднішнього засідання українського парламенту.
Відповідне рішення підтримали 274 народні депутати України з 352, зареєстрованих у сесійній залі.
Згідно з законопроектом №5708, документ регулює суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації права громадян та юридичних осіб в Україні на цивільну вогнепальну зброю, бойові припаси до неї, а також конструктивно схожі зі зброєю та бойовими припасами вироби, та визначає правовий статус власності на цивільну вогнепальну зброю. .
Стаття на тему: Як отримати дозвіл на зброю в Одесі?
При цьому законопроект залишив для цивільної зброї виключно нішу мисливського та спортивного інструменту, за носіння якого у зарядженому вигляді за межами мисливських угідь чи стрільбищ передбачається кримінальна відповідальність.
Водночас обмеження на володіння стосуються:
- гладкоствольної короткоствольної вогнепальної зброї, призначеної для стрільби патронами;
- різьбової зброї калібром більше 127 мм, якщо швидкість польоту її кулі перевищує 700 м/с;
- револьверів;
- довгоствольної гладкоствольної вогнепальної зброї калібром понад 27 міліметрів;
- накладних нарізних стволів до гладкоствольної вогнепальної зброї;
- бойових припасів бронебійного, вибухового або запального, а також снарядів для подібних бойових припасів;
- бойових припасів, спеціально сконструйованих для посилення пробивної та вражаючої дії.
Також у законопроекті наголошується, що вимоги Закону про зброю не поширюються на придбання, зберігання, облік та використання вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, утримання стрілецьких тирів, стрільбищ та стендів у Збройних Силах України, військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, органів та навчальними закладами СБУ та МВС України.
Для обліку зброї буде створено Єдиний державний реєстр цивільної зброї – єдина державна інформаційно-пошукова система обліку зброї, яка містить відомості про права на зброю, а також об’єкти та суб’єкти цих прав. Власником реєстру зброї буде Міністерство юстиції України.
Варто зазначити, що раніше міністр оборони Олексій Рєзніков виступав за ухвалення цього законопроекту, а в поліції зазначили, що українці почали частіше купувати зброю.
Читайте також: Право на самооборону: як захиститися від нападу та не порушити закон