З 22 січня до 18 лютого втретє пройде фестиваль “Зимовий променад в Одеській опері”. Глядачі зможуть побачити чотири балети та дві опери, а також буде спеціальна подія для майбутніх меломанів.
Програма була складена таким чином, щоб глядачі побачили прем’єри минулого і цього року. Оскільки 2021 рік був складним і нас знову переслідували локдауни, багато які театрали просто не встигли подивитися і оцінити чимало постановок. Два вечори будуть присвячені операм, що їх особливо люблять “оперні гурмани”:
Опера “Набукко”:
Опера “Мадам Баттерфляй”:
Інші два вечори віддадуть артистам балету, які покажуть прем’єри 2021 року.
Балет “Жар-Птиця та Весна священна”:
А в перший фестивальний день на сцені кипітимуть неабиякі пристрасті під час виконання “Кармен-Сюїти” та прем’єри 2022 року – “Шехерезади”. Про неї ми розповімо докладніше.
Балет “Кармен-Сюїта”:
Світова прем’єра балету ”Шехерезада” на сюжети відомої східної збірки казок “1001 та одна ніч” відбулася 4 червня 1910 року у Парижі під час знаменитих Дягілевських сезонів. Тоді на сцені у головних ролях з великим успіхом виступали Іда Рубінштейн та Вацлав Ніжинський. 1927 року балет був поставлений на сцені Одеського оперного театру видатним балетмейстером Робертом Баланотті. Через сто років “Шехерезада” повертається на сцену, але вже у сучасній версії під керівництвом головного диригента театру В’ячеслава Чорнухо-Волича та хореографічній редакції Яніни Кисельової. Хореографка розповіла, що нинішня постановка не буде схожа на попередні, якими б геніальними вони не були:
- У сучасних артистів інша техніка, інші можливості, і я хочу їх використати по максимуму.
По максимуму намагалися передати атмосферу Сходу і художники. Пишні декорації, яскраві фарби, дорогі тканини та каміння. Глядачі опиняються у спекотній атмосфері шахського гарему, куди простим смертним, як відомо, вхід заказано. Усю цю східну пишність створили сценограф Євген Гуренко та художник по костюмах Сергій Васильєв. Де вони черпали натхнення та дізнавалися деталі, залишається загадкою, “Схід – справа тонка”, лише зауважив Євген Гуренко.
Головні партії на репетиції виконували Андрій Писарєв та Катерина Адренко. Але в афіші заявлено й інших артистів, які виступатимуть у різних складах в інші дні показів.
12 лютого у рамках фестивалю відбудеться перша зустріч проекту “Сімейний клуб”. У театрі раніше замислювалися про залучення нового покоління глядачів. Але саме ця програма підходить до теми виховання юних меломанів комплексно та поетапно – з найніжнішого віку до молодіжної аудиторії. Для них підготували ігри та тематичні розваги, квести та цікаві екскурсії. Перша зустріч буде присвячена ознайомленню з оркестром. Діти зустрінуться зі справжнім диригентом, дізнаються, навіщо йому потрібна паличка, доторкнуться до інструментів і почують звучання найнезвичайніших з них. При цьому вони самі стануть учасниками дії та дослідниками. Після пізнавальної частини оркестр театру приготував малечі музичний сюрприз.
Колись театральні журнали були невід’ємною частиною культурного життя. У дорадянський період у різні роки в Одесі видавалось 37 найменувань театральних видань. Нині, на жаль, ми не можемо похвалитися подібними цифрами. Тому появу у місті журналу OPERA можна вважати справжньою подією. Пілотний випуск журналу вийшов наприкінці серпня та був присвячений тридцятирічній річниці Незалежності України. Але інтерес публіки до видання був настільки великий, що автор ідеї Надія Бабич вирішила продовжити випуск журналу регулярно, а не лише до важливих подій.
Журнал виходить українською та англійською мовами і, як розповіла головний редактор Лілія Нейчева, на його сторінках будуть новини не лише Одеського театру, а й з інших театрів України та світу. Є чітка мета вийти за рамки гарного “корпоративного” видання та стати справжнім галузевим журналом, який буде цікавим як глядачам, так і професіоналам. Поки що OPERA виходитиме періодичністю раз на квартал. Купити журнал можна безпосередньо у театрі.
Фото прес-служби Одеської опери; Фото з прем’єри балету “Шахерезада” Юлії Сущенко
Церковне свято сьогодні, 5 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У вівторок, 5 листопада, очікується нормальна геомагнітна обстановка. Без магнітних бур. Read More
Системний гербіцид – це тип хімічного препарату, який використовується для контролю небажаних рослин (бур'янів) у… Read More
Завтра, у вівторок, 5 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується не дуже… Read More
Хаотична невпорядкована безсистемна забудова приміських зон навколо столиці відходить в минуле. Коли люди з певним… Read More
На Одещині правоохоронці викрили масштабну нарколабораторію, що займалася виготовленням і розповсюдженням небезпечних психотропів по всій… Read More