Новини Одеси та Одеської області

З 14 березня частина шкіл та ВНЗ відновлять роботу

З 14 березня частина шкіл та ВНЗ відновлять роботу

13 березня закінчуються вимушені канікули. У Міносвіти розповіли про організацію освітнього процесу з 14 числа.

Де немає бойових дій – школярі навчатимуться дистанційно

Дитсадкам рекомендовано призупинити освітній процес, а закладам середньої, професійно-технічної та вищої освіти – по можливості організувати навчання з використанням технологій дистанційного навчання.

Про це повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлетт у своєму зверненні до освітян.

Він заявив, що дитсадкам рекомендовано тимчасово призупинити освітній процес.

Щодо закладів середньої освіти, то по завершенні канікул необхідно організовувати роботу навчальних закладів залежно від конкретної ситуації.

Це може бути або тимчасове зупинення освітнього процесу, або організація дистанційного навчання.

Як навчатися евакуйованим школярам?

Міністр зазначив, що для школярів з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб, які в результаті агресії РФ евакуйовані з місця постійного проживання, навчання може бути організоване за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою).

«Учні з-поміж внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування», – повідомив Сергій Шкарлетт.

Також у Міносвіти рекомендували використовувати наявні електронні ресурси, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні платформи, ресурси навчальних закладів.

Особливу увагу міністр попросив звернути на дітей з особливими освітніми потребами.

«Рекомендуємо розглянути можливість надання таких послуг дистанційно, у тому числі для внутрішньопереміщених осіб» – наголосив Сергій Шкарлетт.

Училища, коледжі та ВНЗ перейдуть на дистанційне навчання

У закладах професійно-технічної освіти теоретичну та практичну частину програми по завершенні канікул рекомендовано організувати з використанням технологій дистанційного навчання.

Практичну частину підготовки, яку неможливо виконати дистанційно, слід перенести на період по закінченні воєнного стану.

Також для студентів першого-другого курсів можливе перенесення годин теоретичного та практичного навчання на наступний навчальний рік.

Коледжам та університетам рекомендується продовжити освітній процес залежно від ситуації у регіонах, у дистанційному або змішаному форматі.

Водночас у Міносвіти рекомендували забезпечити особливі умови навчання (індивідуальний графік навчання, надання академічної відпустки тощо) для студентів, які перебувають у лавах ЗСУ або у підрозділах територіальної оборони, займаються волонтерською діяльністю, та внести зміни до затвердженого графіку освітнього процесу з урахуванням поточних змін.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: