Сьогодні, 13 листопада, Всесвітній день доброти. Віруючі вшановують пам'ять святого святителя Іоанна Золотоустого, архієпископа Царгородського (про це – окремий матеріал «Одеського життя»). До Нового року лишається 48 днів.
Цей день було розпочато 1998 року організацією World Kindness Movement, яка об’єднує різні благодійні та волонтерські організації з усього світу. Мета цього свята – нагадати людям про важливість доброти, співчуття та підтримки один одного. У Всесвітній день доброти люди закликаються до вчинків, що показують доброту та чуйність: це можуть бути як великі благодійні акції, так і прості жести допомоги. Популярні ініціативи включають підвезення сусіда на роботу, підтримку благодійних фондів, волонтерство і просто вираження теплих слів.
Читайте також: Яку допомогу отримують ветерани ЗСУ від громад? «Одеське життя» розпочинає проект допомоги ветеранам
Цього дня було встановлено за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Його мета – привернути увагу до проблем слабозорих, підтримати їхнє право на рівні можливості та висвітлити необхідність інтеграції таких людей у суспільство. Дата обрана на честь дня народження Валентина Гаюї, французького педагога, який став одним із перших у світі вчителів для незрячих. У XVIII столітті він відкрив у Парижі першу школу для сліпих дітей, де використовували спеціально розроблені методи навчання. Його діяльність стала поштовхом до розвитку освіти для людей з вадами зору.
Стаття на тему: Війна на дотик: як незрячі пристосовуються до нових реалій
Цей день був заснований для підвищення поінформованості про важливість патології в медицині та визнання вкладу, який патологи вносять у збереження здоров’я та життя людей. Ініціатором виступила Міжнародна академія патології (International Academy of Pathology) у співпраці з іншими професійними асоціаціями.
Неофіційне свято для шанувальників цього унікального жанру музики. Симфонічний метал – це поджанр важкого металу, що поєднує елементи класичної музики та симфонічних аранжувань з важкими гітарними рифами, потужними ударними та часто оперним чи хоровим вокалом. Цей жанр виник у Європі у 90-ті роки, і серед перших його представників були групи Nightwish (Фінляндія), Within Temptation (Нідерланди), Therion (Швеція), Epica та інші.
Цей день був створений, щоб підвищити поінформованість про цю форму раку, способи профілактики та важливість ранньої діагностики. Рак шийки матки є одним із поширених видів онкологічних захворювань у жінок, але його можна попередити завдяки регулярним обстеженням та вакцинації проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), що є основною причиною розвитку цієї хвороби. На глобальному рівні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) активно працює над програмами боротьби з раком шийки матки та проводить інформаційні кампанії, які закликають жінок проходити регулярні огляди (таких як ПАП-тест та тест на ВПЛ) і дізнаватися більше про профілактику. Крім того, у багатьох країнах діють національні програми вакцинації, що включають безкоштовне щеплення проти ВПЛ для дівчаток та хлопчиків.
Читайте також: Король Чарльз III був принцом 73 роки і зовсім не помер, як про це написали ЗМІ.
У середу, 21 листопада, Повітряні сили ЗСУ заявили про удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою.… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More