Новини Одеси та Одеської області

Внесення Одеси до списку ЮНЕСКО: як просувається процес?

Внесення Одеси до списку ЮНЕСКО: як просувається процес?

14 листопада Одесу відвідала представниця офісу ЮНЕСКО в Україні пані Кьяра Децці Бардескі. Вона відповідає за зв’язки та контролює процес включення історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомили в Одеській міській раді.

Пані Бардескі зазначила, що прибула до Одеси вперше та частково ознайомилася з архівними матеріалами, архітектурною та культурною спадщиною міста.

Наразі відбувається ретельне ознайомлення з номінаційним досьє, яке було доставлено до Парижа 11 жовтня 2022 року. Питання Одеси має розглянути вже на наступній сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Під час зустрічі сторони обговорили процедуру набуття та виконання рекомендацій ЮНЕСКО. У найкоротші терміни Одеською міською радою надсилається до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вся потрібна додаткова інформація.

За порадою міжнародних фахівців історичний ареал документально зареєстровано як єдину пам’ятку. Також за їх рекомендацією створено новий Департамент, який відповідає за контакти з ЮНЕСКО та об’єднує структури одеської мерії, відповідальні за збереження культурної та архітектурної спадщини, міжнародні зв’язки, культуру та туризм.

Наразі готується відповідна міська цільова Програма.

Крім того, продовжується міжнародна діяльність, спрямована на просування Одеси та отримання підтримки міжнародних партнерів, муніципалітетів поріднених міст та дипломатичних структур.

«Сьогодні, коли йде війна та ворог руйнує українські міста, для нас дуже важливо зберегти нашу культурну спадщину для наступних поколінь. Тому ми користувалися правом вступу за прискореною процедурою. Ми продовжуємо виконувати всі рекомендації і з нетерпінням чекаємо на позитивне рішення сесії ЮНЕСКО», – зазначив Геннадій Труханов.

Ще на тему:

Що дасть Одесі включення до «Списку ЮНЕСКО»?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції