З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна сходить з перших сторінок провідних світових газет.
У кількох суботніх газетах Британії розповідається про агресію Володимира Путіна, що триває в Україні, контрастує з чарівним виступом, який він зробив у Росії. “Вечірки Путіна, Україна горить” – так звучить заголовок вихідних, коли газета повідомляє про “великий військовий мітинг” російського президента, який пройшов у Москві. Газета зазначає, що дехто говорив, що натовп був привезений державними службовцями з усієї країни.
Великобританія. “I” пише – В обложеному південно-східному місті Маріуполь на Україні вуличні бої заважають порятунку сотень людей, у тому числі дітей, які поховані під уламками театру, що постраждав у середу, повідомив чиновник.
Великобританія. Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс заявила The Times , що Кремль використовує мирні переговори з Україною як «димову завісу», готуючись до нових «жахливих злочинів» та військових злочинів. “Якщо країна серйозно ставиться до переговорів, вона не буде цього дня без розбору бомбардувати мирних жителів”, – заявила пані Трасс. Вона передбачила, що Путін вдаватиметься до «все гірших і гірших» методів у міру того, як його успіхи в Україні даватимуть збої. Фото на першій шпальті підписано: Путін відкриває виступом у Лужниках святкування восьмої річниці анексії Криму. Трансляція мови була перервана глюком
Великобританія. Президент США Джо Байден попередив, що Пекін зіткнеться з “наслідками”, якщо надасть Росії зброю для допомоги у вторгненні в Україну, повідомляє Daily Telegraph . Але президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що США відповідають за війну. Офіційні особи США стверджують, що Росія шукає у Пекіна військову підтримку, включаючи озброєні безпілотники, ракети класу «земля-повітря», бронетехніку та технології збору розвідданих.
Великобританія. Розмови Путіна на мітингу стадіону засновані на брехні – так підписано фото на першій шпальті DailyMail
Великобританія. Казка про Охтирку: «Якщо це не вдасться контролювати, це може бути знищено» – заголовок матеріалу The Guardian , який розповідає, що Павло Кузьменко, хірург за професією та мер Охтирки за призначенням, дає приблизний підрахунок як він проїжджає вулиці свого міста, минаючи один зруйнований будинок за іншим. Нещодавно вибоїни були однією з його найбільших головних болів. А тепер він каже: «Тут було вбито шістьох людей, — каже він. “Там троє”. Загальну кількість загиблих він вважає за краще не називати, щоб «не лякати громадян». Це число, додає він, можна назвати “після перемоги”. Матеріал супроводжується фото, на якому Лариса Олександрівна, 75 років, біля свого будинку неподалік міста Охтирка.
Великобританія. Згідно з Daily Express , тяжке становище українських біженців надихнуло королівську сім’ю на пропозицію «практичної підтримки». Він додає, що помічники вивчають, які кроки можуть зробити високопоставлені члени королівської родини, аби допомогти тим, хто втік із України.
Австрія. Der Standard основний матеріал вийшов із заголовком «Куди їм йти?». Газета пише, що від війни в Україні вже втекло понад три мільйони людей, і кінця їй не видно. На відміну від 2015 року, на цей раз ЄС добре підготовлений. Проте досі багато чого не зрозуміло: де вони житимуть, чи дозволено взагалі десь працювати? Європа стикається з найбільшою проблемою. Підпис під фото: «Сотні тисяч біженців чекали до 40 години на кордоні з Польщею, щоб в’їхати до ЄС».
Австрія. Фото на першій шпальті австрійської газети KURIER підписано:
Володимир Зеленський: Своїми виступами український президент та підготовлений актор мотивує співвітчизників на беззастережний опір та дивиться на Захід.
Для харизматичного національного захисника газета відводить оповідання з 3 по 6 смугу.
Бельгія . На першосмуговому фото De Morgen напис угорі: «Путінські молоді солдати» також на фото анонси статей: «Репортаж з України: «Мій син навіть не встиг побитися»; “Страх бомби: Що, якщо Путін натисне червону кнопку?”; “Ударна хвиля по світу: Ціни на продукти зростають разом з нами”.
Німеччина. Головне фото газети Frankfurter Allgemeine Zeitung : «Війна в житті: будинок у Києві, зруйнований російськими бомбами».
Оглядовий матеріал на першій шпальті газети вийшов із заголовком: «Бербок обіцяє більше прихильності Німеччини до справи світу». У матеріалі йдеться, що через агресивну війну Росії в Україні міністр закордонних справ Анналена Бербок підкреслила готовність Німеччини активізувати свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення миру та безпеки. Агресивний підхід Росії очевидний: «Жодна країна, навіть Німеччина, не може бути нейтральною, коли йдеться про питання війни та миру, коли йдеться про питання справедливості та несправедливості», — заявила в п’ятницю Бербок і оголосив про розробку Стратегія безпеки Німеччини.
Війна, яку веде президент Росії Володимир Путін і яка порушує міжнародне право, ставить нас перед новою реальністю з погляду безпекової політики. Нещодавні підкріплення на східному фланзі НАТО мають бути розраховані на довгострокову перспективу. З огляду на путінські загрози ядерної зброї, ядерне стримування НАТО має залишатися надійним.
Тим часом по російському державному телебаченню транслюється виступ Путіна, тим часом був перерваний у п’ятницю. Лише за кілька хвилин висвітлення виступу на московському стадіоні продовжилося без пояснення причин. Перед десятками тисяч тріумфуючих людей Путін похвалив «військову спецоперацію» в Україні.
Канцлер Олаф Шольц (СДПН) раніше закликав до швидкого припинення вогню у війні в Україні у телефонній розмові з главою Кремля. Шольц також закликав якнайшвидше «поліпшити гуманітарну ситуацію і досягти прогресу в пошуку дипломатичного вирішення конфлікту». Путін поскаржився на ймовірні військові злочини української армії та спроби Києва «затягнути переговорний процес», як сказав Кремль.
Тим часом глава держави та партійний лідер Китаю Сі Цзіньпін звернувся до президента США Джо Байдена із закликом співпрацювати з КНР в ім’я миру у всьому світі. “Криза в Україні – це те, чого ми не хочемо бачити”, – сказав Сі у телефонній розмові з Байденом у п’ятницю, повідомляє державна телекомпанія CCTV. Як постійні члени Ради Безпеки ООН і найбільших економік світу обидві держави також повинні «взяти на себе міжнародну відповідальність і докласти зусиль для миру та спокою в усьому світі». З американського боку спочатку не було
ne інформація про перебіг розмови. Тим часом, російська армія продовжувала наступ на Україну. Декілька ракет впали в районі аеропорту західноукраїнського міста Лемберг; крім того, такі міста, як Краматорськ, Київ, Чернігів та Маріуполь далі атакували.
Іспанія Газета La Vanguаrdia повідомляє, що: «Байден посилює тиск на Сі з метою не надавати допомогу Росії пише Президент США Джо Байден і президент Китаю Сі Цзіньпін говорили вчора понад дві години і обговорювали війну в Україні. Байден змусив Сі не допомагати Москві». Фото на першій шпальті підписано: «Президент Росії Володимир Путін учора зібрав десятки тисяч людей на патріотичний мітинг на підтримку військової інтервенції в Україні»
США. Росія розширила поле бою ударом у Львові, пише WP.
Головне фото підписано: «Хмара диму піднімається у п’ятницю після вибуху у Львові, який вважався притулком для гуманітарних працівників та урядовців. Губернатор Львівської області Максим Козицький заявив, що там перебуває щонайменше 200 000 вимушених переселенців».
На другому фото: «55-річна Вікторія Крамаренко, фельдшер та волонтер на передовій в Ірпені, Україна, допомагає біженцям. Вона одна з багатьох жінок, які ризикують своїм життям.
Ще один матеріал на першій шпальті: «Різні сигнали з України затьмарюють подробиці будь-якого мирного пакту». У ньому пишеться, що кількість загиблих, що зростає, в Україні змусила президента Володимира Зеленського розглянути можливість поступок Росії, щоб покласти край руйнівному конфлікту, але конкретні елементи будь-якої мирної угоди його уряд може обговорювати з Москвою США залишаються загадкою для західних лідерів і європейських чиновників.
Ще один матеріал вийшов із заголовком: «Евакуйовані з Маріуполя розповідають страшні подробиці обложеного міста»
США. The Wall Street Journal із заголовком «Після вигнання російських портове місто прагне нормального життя Україна» – пише про Миколаїв.
Протягом кількох тижнів це південне портове місто знаходилося на лінії фронту. Російські танки та піхота вторглися на його вулиці. Російська артилерія обстріляла житлові квартали. Тепер, коли українські війська перейшли в контрнаступ, росіяни були відкинуті, а 470 тисяч миколаївців намагаються повернутися до нормального життя.
У той час, як інші українські міста продовжують обстрілюватися, кав’ярні та деякі ресторани тут знову відкриті. Супермаркети поповнилися свіжими продуктами. Банківські відділення знов відкрилися. По вулицях курсують муніципальні автобуси та трамваї. Матері із дітьми грають на дитячих майданчиках під звуки артилерійських ударів. Свіжі тюльпани та троянди різних відтінків доступні у квіткових магазинах у центрі міста.
«Справа не в тому, що ми більше не боїмося, але звикаємо до цього. Ми маємо вижити. Ніхто більше не хоче їхати з міста», — каже 23-річна Юлія Фістік, яка разом із матір’ю працює в одному із квіткових магазинів. “Бізнес йде добре”.
Ще в одному матеріалі зі Львова йдеться, що «Росія завдає ударів на заході, оскільки Путін клянеться, що продовжить вторгнення».
Фото на першій шпальті газети: «У п’ятницю чоловік заспокоює свою дружину перед їхнім пошкодженим будинком у Києві після того, як російська ракета потрапила до їхнього району».
На другому фото: «55-річна Вікторія Крамаренко, фельдшер та волонтер на передовій в Ірпені, Україна, допомагає біженцям. Вона одна з багатьох жінок, які ризикують своїм життям.
США. «Росія завдає ударів по Західній Україні; Байден попередив Сі» пише NYT . Ще один матеріал із заголовком: “США сказав Китаю, що той зіткнеться з наслідками, якщо допоможе Путіну”
Три фотографії підписано: «Жителі Києва, столиці України, спостерігають за загибеллю та руйнуваннями внаслідок обстрілу цивільних будівель з боку Росії».
Японія. TheJapanTimes пише: «План гри Путіна видно на півдні.
Бої у Маріуполі та Одесі розкривають ширшу стратегію Росії»
Фото на першій шпальті підписано: «Зруйновані квартири в обложеному південному портовому місті Маріуполь, Україна, на тлі російського вторгнення до країни».
«Погляд на Тайвань. Вторгнення Росії в Україну – застереження для Пекіна? – анонс ще одного матеріалу першої смузі.
Китай. На першій шпальті газети фото з відео переговорів між Президентом США Джо Байденом та президентом Китаю Сі Цзіньпін.