Новини Одеси та Одеської області

В Україні почали мироточити чудотворні ікони

В Україні почали мироточити чудотворні ікони

У Катерининському храмі Чернігова і церкви села Ременів Львівської області почали мироточити багато чудотворних ікон. Священики вважають, що це добрий знак, який віщує позитивні події для України.

«Плачуть» навіть копії ікон

Історія церкви знає багато випадків мироточення ікон, а саме це явище було відоме ще першим християнам. Досі ніхто не може пояснити цей факт, хоча сучасні вчені неодноразово намагалися вивчити це явище. При цьому і дослідники, і священнослужителі сходяться на думці, що сльози на іконах з’являються напередодні важливих для країни подій. Найчастіше мироточать образи Богородиці, яка вважається нашою небесною заступницею і зберігає нас у найважчі моменти історії.

Екатерининский храм в Чернигове

Храм великомучениці Катерини у Чернігові

Ось і зараз у чернігівському храмі великомучениці Катерини на кількох іконах з’явилися краплі мира. Наприклад, ікона святого Меркурія Брагинського мироточить близько трьох місяців. А нещодавно «сльози» полилися з очей Богоматері на Троїцько-Іллінській іконі, а також копії Дубенської ікони, оригінал якої зник під час Другої світової війни. Найцікавіше, що ця копія – літографія, виконана на звичайному папері.

Крім того, у церкві Феодосія Чернігівського краплі мира виступили на очах та губах на іконі святого Антонія Печерського, незважаючи на те, що його зображення нанесено на звичайну деревинно-стружкову плиту. А ікона Богородиці «Всецариця», що зберігається у старовинній церкві села Ременів, неподалік Львова, мироточить уже півтора місяці.

Що ж пророкують «сльози» Богородиці?

У Катерининському храмі Чернігова, серед інших, є унікальна ікона Віфлеємської Божої Матері – єдине зображення Богородиці, на якому вона посміхається. Ця ікона нещодавно також стала мироточити, тому священики вважають, що «сльози» Богородиці можна розцінювати як добрий знак, як свідчення того, що вищі сили на боці України.

Iкона Віфлеємської Божої Матері

Служителі церкви кажуть, що зазвичай негативні зміни настають, якщо ікона кровоточить, а от «сльози» Богородиці можуть символізувати добро і підтримку. Тому ми повинні вірити у перемогу і робити все, щоб наблизити її, тоді й небесні сили будуть на нашому боці.

Фото: ТСН, all-ukraine.com.ua та УНІАН

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: