Фахівці Охматдиту врятували маленького Марка з Одеси з надзвичайно рідкісною патологією - клефтом. Хлопчик народився з вадою, яка супроводжується серйозними проблемами з диханням і харчуванням.
Про це розповіли у фейсбук лікарні Охматдит.
Уперше в Україні фахівці Охматдиту зіткнулися з клефтом 2021 року. Патологія зустрічається всього в кількох новонароджених на сто тисяч. Немовлята страждають від того, що їжа та рідини можуть потрапляти в легені, а повітря – у шлунок. Марк став сьомим пацієнтом лікарні з такою проблемою, якому медики подарували шанс на здорове дитинство.
Читайте також: В Одесі лікарі врятували хлопчика, який мав дуже рідкісну вроджену аномалію
Мама дитини Лілія розповіла, що вже на 12 день після народження хлопчик почав відмовлятися від їжі, бліднув і задихався. Після встановлення попереднього діагнозу в одеській клініці, маленького Марка направили до Києва.
Команда фахівців лікарні діагностувала у пацієнта ущелину гортані, а також супутні проблеми – шлунково-стравохідний рефлюкс і трахеомаляцію, що робило ситуацію ще складнішою. Усе це потребувало розробки унікального багатоступеневого лікувального плану.
Читайте також: Львівські медики врятували дворічну дівчинку з Одеської області, ніжки якої “зварилися” в окропі
Першим етапом малюкові зробили операцію на шлунку, яка допомогла запобігти потраплянню їжі та шлункового соку в дихальні шляхи. Також встановили гастростому, щоб захистити дихальні шляхи від потрапляння їжі під час годування через рот.
Через місяць, коли дитина трохи зміцніла, фахівці провели аортопексію – операцію, під час якої великі судини, що тиснули на трахею, були зміщені. Таким чином хлопчик зміг нормально дихати.
Ці два етапи були підготовкою вже до радикальної операції для корекції розщілини гортані.
«З огляду на характер патології в Марка, – вона була на рівні гортані (тип ІІ), – виконали ендоскопічну операцію, без жодного зовнішнього розрізу. Це високотехнологічне втручання, яке зазвичай не проводиться в Україні, потребує спеціальної техніки. Потрібен операційний мікроскоп і спеціальні мікрохірургічні інструменти», – зазначив дитячий хірург, професор Євген Руденко.
Уже через 10 днів після операції Марка перевели на звичайне харчування через рот.
Читайте також: Органи донора з Одеської області гелікоптером доставили до Вінниці: врятовано трьох пацієнтів (відео)
До 2014 року Алік Вітров був відомий в Одесі як ведучий телепрограм та заходів. Майже… Read More
У світі дитячих іграшок є особлива категорія, яка не тільки розважає, а й навчає. Це… Read More
Тепло потрохи повертається до Одеси. А з ним і традиційні літні концерти та події: сучасний… Read More
У п'ятницю, 23 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
Одеська вулиця, що пам’ятає Воронцова, радянську індустріалізацію і яка десятиліття існувала під ім’ям генерала Червоної… Read More
Хочемо порадувати одеситів новиною про відкриття нових просторів. Минулоо тижня ми вже анонсували події в… Read More