Учора, 11 листопада, після того, як стало відомо про зліт ворожої стратегічної авіації та можливий масований ракетний удар по енергетиці України, у низці регіонів було запроваджено екстрені відключення. Чи часто енергетики запроваджуватимуть превентивні відключення і за яких умов Україні загрожує блекаут?
Про це розповів енергетичний експерт, співзасновник Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в інтерв’ю Главреду.
За словами експерта, такі превентивні заходи виправдані і застосовуються ще з 2023 року, коли на початку року росія завдавала потужних ударів по енергетиці. Такі відключення насамперед спрямовані на те, щоб зберегти не цілісність енергосистеми загалом, а саме робочий стан блоків АЕС і відновлених раніше блоків ТЕС.
– Адже уявіть: система стабільно працює, летить ракета, влучає в підстанцію. Відповідно, ця підстанція різко вимикається, а у блока АЕС, який за таких обставин є найбільш вразливим порівняно з ТЕЦ, різко знижується потужність. Фактично, його потрібно буквально відключити – так само, як за аварійної ситуації, – каже Юрій Корольчук.
Подібні превентивні відключення за умови загрози від стратегічної авіації рф, будуть постійними, прогнозує експерт.
– У ситуації, що склалася, це цілком виправданий крок. Тому що будь-яке непрогнозоване навантаження на блоки АЕС може вивести один, два, а то й три енергоблоки в ремонт. І тоді ми моментально увійдемо в режим відключень. Зараз працюють дев’ять блоків, 2000 мегават виробляють теплові електростанції, які відремонтували, і ГЕС за необхідності зливають воду. Усе, більше в нас по суті нічого немає.
Тривалість відключень світла залежить від двох чинників – погоди і технічного стану, каже Юрій Ковальчук.
– Навіть якщо працюватимуть усі блоки АЕС і ТЕС, під час морозів ми все одно ввійдемо в режим відключень електроенергії. Я не бачу інших варіантів. І якщо ми ввійдемо в цей графік, то буде схоже на те, як було у 2022-2023 році, коли відключення тривали до лютого.
Якщо буде температура мінус 10 вдень і ще нижче вночі, то відключення можуть тривати мінімум по 6-7 годин на добу. Якщо блоки виходитимуть у ремонт або не вистачатиме потужності, то варто готуватися до відключень по 16-17 годин. Відключення по 20 годин на добу і більше можливі тільки за аварійних ситуацій.
Однак це не стосуватиметься всієї України. Насамперед, тривалі відключення можливі в проблемних регіонах – Київській, Харківській, Одеській, Дніпропетровській, Львівській областях.
Де знайти графіки відключень та як ними користуватися, ми докладно розповідали в цій публікації: Графіки відключень світла в Одесі: як перевірити адресу та дізнатися свою групу
Фахівці одеського комунального підприємства «Сервісний центр» обробляють міські пам'ятники та інші об'єкти монументального мистецтва, які… Read More
Село Долинське Ренійської громади – самобутнє. Всі місцеві хлопці й навіть дорослі чоловіки люблять грати… Read More
На 84-му році пішов із життя політик Юрій Борисович Крук, який представляв у Раді Одеську… Read More
Мешканець Таїровської громади самовільно захопив частину місцевого стадіону, побудував там басейн і вживав психотропи. Його… Read More
Південний прощається із Захисником України Бойком В'ячеславом Володимировичем Бойком. Read More
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відсторонило від виконання обов'язків директора Нижньодністровського національного природного… Read More