Новини Одеси та Одеської області

В Одесі зростає захворюваність на кишкові інфекції: що показали проби води

В Одесі зростає захворюваність на кишкові інфекції: що показали проби води

Протягом останнього тижня зафіксоване зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції на 11%. Незадовільна ситуація найбільше стосується дітей раннього віку, зокрема до чотирьох років.

Станом на 20 червня 2023 року, у міській клінічній інфекційній лікарні перебуває на лікуванні 37 пацієнтів з гострими кишковими інфекціями, зокрема семеро дітей. Щодня госпіталізують від 5 до 10 хворих з кишковими інфекціями, повідомляє Одеська міська рада.

Кожному хворому з гострими кишковими інфекціями при вході до лікарні проводиться обстеження на наявність холери та інших збудників кишкових інфекцій, проте жодного позитивного випадку холери не зафіксовано.

Попри заборону купатися на морі, одесити разом з дітьми продовжують відвідувати міські пляжі й навіть купати дітей у воді, яка не відповідає гігієнічним нормам.

Результати моніторингу якості води на 21 червня

За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, із відібраних 2 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 2 проби питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не виявлені.

У відібраних 16-17.06.2023 з точки в м. Одесі (морський порт причал № 2) проб морської води виявлено холероподібний вібріон НАГ 1 групи Хейберга (виділені холероподібні НАГ вібріони не є збудником холери, але викликають захворювання на гострі кишкові інфекції). 

Проби морської води, відібрані 17 червня на мікробіологічні показники, не відповідають гігієнічним нормам. Санепідситуація знаходиться на постійному контролі.

За результатами відомчого лабораторного контролю Філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» питна вода відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

Поради, які допоможуть вберегтись від кишкової інфекції

Необхідно суворо дотримуватись правил санітарії та гігієни для профілактики гострих кишкових інфекцій. Деякі з основних рекомендацій включають:

  • пити лише кип’ячену або воду в пляшках;
  • ретельно мити руки з милом, особливо після санвузла, після приходу з вулиці, перед приготуванням їжі, перед доглядом за маленькими дітьми;
  • ретельно мити фрукти та овочі кип’яченою водою;
  • купувати продукти тільки в офіційних місцях продажу, де вони проходять перевірку;
  • готувати їжу, особливо для дітей, перед кожним прийманням їжі, не зберігати готову їжу тривалий термін;
  • дотримуватися термінів зберігання продуктів, при будь-якому сумніві в їх якості відмовитися від їх вживання;
  • не купувати рибу та морепродукти на стихійних ринках.

Читайте також:

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вася
Вася
8 місяців тому

Я бы зарядил правильных людей в бригады по пара-тройка человек, чтобы ходили по пляжам и *издили дегенератов, выползающих из воды.
Но нет. *идар трухэзало узялся за лопату. Пусть не тоевожиться, пила, топор и лопата за ним. На долгий срок.

Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції