Останнім часом в Одесі з'явилася своєрідна тенденція: рекламні вивіски адвокатських контор, ресторанів, готелів та інших приватних закладів «мімікірують» під дорожні знаки, що може спантеличувати водіїв.
Але наскільки доречним є такий «рекламний хід» на дорогах міста? І чи є управа на цих креативників? Про це розповів голова транспортної комісії, депутат Одеської міської ради Петро Обухов.
Як зазначає у себе у Facebook депутат, зараз у Європі є така концепція: знаків на дорогах має бути якнайменше. Адже коли людина перебуває за кермом, вона витрачає на прочитання знаків свою увагу, відволікаючись від ситуації на дорозі. І у зв’язку з цим там «мінімізують навіть вказівники з назвою міст, вважаючи, що у всіх у машинах або на телефонах і так є навігатори».
Але, як зазначає Петро Обухов, Одесі до Європи ще дуже далеко. Так, раніше він звернув увагу на вивіску приватної адвокатської контори на вулиці на Малій Арнаутській, 66, а пізніше зазначив, що після його звернення незаконний знак із рекламою зі стовпа все ж таки прибрали.
Але втім подібних «знаків» (не плутати з легальними дорожніми знаками!) по місту ще більш ніж достатньо.
Читайте також: Знаки-загадки и с «законом» непонятки: что происходит на одесской Львовской? (фото, видео)
При цьому, як зазначає голова транспортної комісії, є два види таких табличок: у першому разі їх вішають самовільно, а у другому – це «знаки, узгоджені зі СМЕП та поліцією». Як приклад він навів покажчики стоматології, деяких SPA-салонів і навіть дельфінарію.
«Так, покажчик дельфінарію виявився легальним – він вважається загальноміською пам’яткою.
Але я не вірю, що знак, який вказує, скажімо, на стоматологію, додасть її власникам хоч одного клієнта. Не можу уявити собі ситуацію, що їде людина за кермом, бачить цю рекламу на стовпі і думає: «Піду я до них полечу зуби»,
– пише Петро Обухов.
За його словами, «потрібно мінімізувати інформаційний шум на вулицях та зайві знаки прибирати».
Тим часом деякі одесити зазначили, що це «не остання проблема в місті», а деякі так і зовсім зазначають, що такі таблички іноді зовсім не заважають, а, навпаки, допомагають зорієнтуватися. Та й кардинально відмовлятися від дорожніх покажчиків немає сенсу – які б не були хороші навігатори, є вони не у всіх.
А ви як гадаєте? Чи потрібні такі «знаки» на одеських вулицях?
Стаття на тему: Кам’яні джунглі Одеси: як адресні покажчики та таблички можуть спростити наше життя?
Фото з Facebook-сторінки Петра Обухова
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More