В Одесі вирішують долю меморіалу на честь загиблих моряків російського підводного човна «Курськ», який розташований на території Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря.
Про це йдеться у відповіді Одеської міськради на запит громадської організації «Деколонізація. Україна».
У міському департаменті культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції заявили, що за законом «об’єкти, які містять символіку російської імперської політики», мають бути демонтовані.
Але пам’ятник не перебуває на балансі міста. Відповідно вирішувати питання про демотаж плити має керівництво релігійної установи. Тому департамент звернувся з листом до настоятельки монастиря Серафими Шевчик.
Пам’ятну плиту в одеському монастирі встановили 2005 року з ініціативи Асоціації моряків-підводників імені Маринеска.
Атомний підводний човен російського флоту «Курськ» затонув 12 серпня 2000 року в Баренцевому морі. Загинули 118 членів екіпажу, серед них двоє вихідців з Одеської області – капітан-лейтенант Дмитро Рєпніков з Ізмаїла і старший лейтенант Олексій Іванов-Павлов з Кілії. Влада РФ довгий час замовчувала ситуацію з «Курськом», а моряків не поспішали рятувати. Сам диктатор під час катастрофи відпочивав у Сочі. А пізніше на запитання американського жуналіста, що сталося з підводним човном, Путін відповів: «Він потонув» і посміхнувся.
Читайте також: В Одесі та області перейменують 8 суден із «комуністичними» назвами
Нагадаємо, раніше голова Одеської ОВА Олег Кіпер заявив, що одеська влада може скасувати перейменування вулиць та знесення пам’ятників.
На ділянці траси Одеса-Рені, яка проходить у селі Орлівка Ренійської громади і де часто гинуть… Read More
Мешканці житлового масиву «Райдужний», що в селі Лиманка, скаржаться на знищення дерев. Невідомі спилюють зелені… Read More
У Болградському районі Одещини молодий господар самовільно облаштував водойму для поливу власної ділянки. Тепер йому… Read More
Чи знали ви, що напій із вашого дитинства – чайний гриб у бабусиній банці –… Read More
Мешканець Одеси намагався продати на інтернет-аукціоні унікальну фібулу I-II століття, характерну для германських культур Центральної… Read More
Ситуація з різким зростанням захворюваності на новий вірус – метапневмовірус людини (HMPV) – в Китаї… Read More