Статті

Чайний гриб та модна комбуча: в чому різниця? (відео)

Чи знали ви, що напій із вашого дитинства – чайний гриб у бабусиній банці – сьогодні став трендовим продуктом із яскравою етикеткою та високою ціною? Комбуча, як її зараз називають, підкорює світ, перетворюючи знайомі традиції у символ здорового способу життя.

Слово «комбуча» походить від імені корейського лікаря Комбу, який привіз цей гриб у Японію. У Європу він потрапив лише у XX столітті, а в наші краї – із Німеччини. Основою для напою слугує чай, найчастіше чорний, хоча сучасні експерименти додають і зелений або фруктовий. Виробники обіцяють цілий спектр користі для здоров’я, що, безумовно, робить комбучу популярною серед тих, хто прагне дбати про свій організм.

Щоправда, у традиціях і популярності є свої нюанси. Комбуча, як і її попередник, – це результат бродіння, через що у напої залишається невелика кількість алкоголю (0,5-2,5%). Попри це, виробники зараховують її до безалкогольних напоїв, пропонуючи її як альтернативу пиву чи легким коктейлям. У США комбуча вже захопила половину світового ринку, а її популярність зростає щороку. За прогнозами, обсяг ринку сягне $4,5 млрд до 2030 року.

Від банок до пляшок

Якщо для старшого покоління чайний гриб асоціюється з домашніми ритуалами догляду за «господарем банки», то комбуча – це продукт сучасності. Вона стала модним символом здоров’я, яскравою ідеєю для бізнесу. В Україні ця ніша ще не заповнена, тому ринок напою відкриває перспективи для підприємців. Хто знає, можливо, саме ваша ідея про «цифровий додаток для догляду за грибом» стане наступним проривом у цій галузі?

Пийте комбучу, спостерігайте за трендами та відкривайте для себе нові можливості. Цей напій – не просто спадщина минулого, а символ того, як традиції можуть вплітатися у сучасний стиль життя.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

На ділянці дороги Одеса-Рені, де загинули люди, прибрали «лежачих поліцейських»

На ділянці траси Одеса-Рені, яка проходить у селі Орлівка Ренійської громади і де часто гинуть… Read More

15-01-2025 в 15:32
  • Новини

У ЖК «Райдужний» невідомі вирубують дерева

Мешканці житлового масиву «Райдужний», що в селі Лиманка, скаржаться на знищення дерев. Невідомі спилюють зелені… Read More

15-01-2025 в 14:33
  • Новини

На Одещині молодий фермер викопав ставок і може за це сісти за ґрати

У Болградському районі Одещини молодий господар самовільно облаштував водойму для поливу власної ділянки. Тепер йому… Read More

15-01-2025 в 13:26
  • Новини

В Одесі вирішують долю пам’ятника на честь загиблих моряків підводного човна «Курськ»

В Одесі вирішують долю меморіалу на честь загиблих моряків російського підводного човна «Курськ», який розташований… Read More

15-01-2025 в 12:31
  • Новини

Одесит намагався продати на інтернет-аукціоні рідкісний артефакт

Мешканець Одеси намагався продати на інтернет-аукціоні унікальну фібулу I-II століття, характерну для германських культур Центральної… Read More

15-01-2025 в 11:26
  • Статті

Китайський вірус вже в Україні: чи варто боятися нової епідемії?

Ситуація з різким зростанням захворюваності на новий вірус – метапневмовірус людини (HMPV) – в Китаї… Read More

15-01-2025 в 11:10