В море біля Одеси повернулися вибагливі морські мешканці: стан морської води прийшов у норму (відео)

В море біля Одеси повернулися вибагливі морські мешканці: стан морської води прийшов у норму (відео)

Стан морської води в акваторії Одеської затоки після надзвичайної ситуації, що виникла через теракт рф на Каховській ГЕС, стабілізувався. Біля одеського узбережжя з’явилися мармурові краби й червонокнижні морські коники. 

Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер, посилаючись на Департаменти екології та охорони здоров’я.

Проби води показали, що стан морської води значно покращився, солоність та інші показники досягли нормованих сезонних значень.

Сприятливі кліматичні й гідрологічні умови, прискорюють природні процеси біологічного та гідролого-гідрохімічного очищення.

За інформацією вчених з Інституту морської біології, кількість біологічної речовини, тобто залишки очерету, що затопило узбережжя після вибуху ГЕС, значно скоротилося. Сьогодні воно мінімальне. На дні залишаються окремі гілки та рослинні залишки, але це вже зовсім не та картина, що була раніше, –

йдеться у повідомленні.

Епідеміологічна ситуація з інфекційної захворюваності в Одеській області контрольована, кількість хворих на кишкові інфекції  нижча за сезонну захворюваність.

Також інформацію про те, що вода вже достатньо чиста і тваринний світ Чорного моря майже не постраждав і відновлюється, підтвердив екоактивіст Одеси Владислав Балінський, який опублікував у себе на сторінці у фесбуці досить цікаве відео з цього приводу.

Потужні шторми, які спостерігалися в середині липня, трохи очистили прибережне дно, викинувши частину сміття на берег. Шторми супроводжувалися найсильнішим згінно-нагінним процесом і сприяли заміні забрудненої прибережної води на прозору холодну воду з глибини моря. Хороша видимість спостерігалася аж до шторму 6 серпня, тож я мав змогу обстежити та зафіксувати стан біоценозу окремих ділянок морського дна, –

розповів Владислав Балінський.

Читайте також:

Фото ілюстративне.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції