Приблизно о 18:50 супутник має відокремитися від ракети Falcon 9, а о 20:15 – пролетіти над територією України, щоб встановити зв’язок із місцевою наземною інфраструктурою.
Дані з супутника оброблятимуть у Поліському національному університеті у Житомирі.
Призначення апарату – моніторинг використання земель, рослинності, лісових та водних ресурсів з відстані 500 кілометрів над Землею.
Варто зазначити, що для України це перший за останні 11 років запущений супутник і, на думку експертів, Січ-2-30 може стати першим кроком для виведення космічної галузі України з кризи.
Останній свій супутник – “Січ-2” – країна відправила на орбіту в серпні 2011 року за допомогою ракети-носія “Дніпро-1”, який виготовили на дніпровському заводі “Південмаш” із залученням російських компаній. Тоді запуск пройшов на базі в Оренбурзькій області Росії, а в грудні 2012 року зв’язок із супутником було втрачено. «Січ-2» пропрацював лише трохи більше року з п’яти, що очікувалися розробниками.
Супутник «Січ-2-30» планувалося запустити ще у грудні 2021 року, але пізніше запуск перенесли на січень 2022-го. Він коштував Державному космічному агентству України 1,99 мільйона доларів.
Фото: RT