«Одеське життя» вже розповідало про сьогоднішню суботню акцію «Гроші на ЗСУ», яка стала практично традиційною. Зважаючи на все, традиційним має всі шанси стати ще один пікет – проти демонтажу пам'ятника відомому радянському актору, поету та співаку Володимиру Висоцькому.
Як повідомлялося, перша акція на захист пам’ятника (а точніше – пам’яті) Висоцького відбулася 12 січня. Її ініціював одеський журналіст Леонід Штекель, який до цього активно виступав проти масового перейменування вулиць і демонтажу пам’ятників в Одесі.
І ось сьогодні, 25 січня 2023 року, (до речі, саме цього дня Висоцькому могло б виповнитися 87 років) на Біржовій (колишній Думській) площі, біля пам’ятника ще одному «опальному» російському поету Олександру Пушкіну відбувся черговий пікет з вимогою відновити пам’ятник Висоцькому.
Як і минулого разу, акція виявилася малочисельною, проте цього разу вона носила елементи певного циркового шоу. Справа в тому, що до чотирьох протестуючих приєдналися четверо молодих людей у гримі клоунів.
«Цирк біля міськради: до протестуючих проти демонтажу пам’ятника Висоцькому прийшли люди в клоунських масках, які підтримують демонтаж», – прокоментував те, що відбувається, один із місцевих Телеграм-каналів.
Не залишився осторонь і відомий одеський активіст, ярий борець з російською та радянською спадщиною Дем’ян Ганул.
«Клоуни в Одесі вийшли на мітинг, вони хочуть зберегти російські пам’ятники в місті. Цирк від душевно хворих», – написав він на своїй сторінці у «Фейсбуці».
При цьому сам Штекель зазначив, що, незважаючи на такі нетривіальні спроби зірвати захід, пікет, всупереч чиїмось очікуванням, пройшов вдало.
«Пікет з вимогою відновити пам’ятник Володимиру Висоцькому відбувся. Нас було небагато, але наше шоу мало успіх: до нас надіслали чотирьох дітей у костюмах клоунів, щоб вони висміяли нас. Мені здається, все вийшло навпаки: цей фарс лише прикрасив пам’ять Володимира Семеновича. Адже Володимир Висоцький обожнював фарс», – пише Штекель.
Він також висловив припущення, що, прочитавши коментар Ганула, у нього не залишилося сумнівів: цих «дітей» надіслав саме він.
Раніше «Одеське життя» опитало одеситів, чи потрібен у нашому місті пам’ятник Висоцькому і чи знає взагалі сучасна молодь, хто це такий. Більше подробиць ви можете дізнатися ТУТ.
Крім того, організатор акції зазначив, що має намір продовжувати боротьбу, і про нові подібні акції буде повідомляти додатково.
«Дуже хотілося б супроводжувати такі акції театральними шоу. Але їх треба готувати, і один я не зможу їх зіграти. Я планую поставити «Притчу про Правду і Брехню» Володимира Висоцького та уривок із «25 подорожі Ійоана Тихого» Станіслава Лема. Хто захоче взяти участь у цих постановках – пишіть в особисті повідомлення», – додав Штекель.
Залишається лише додати, що «Одеське життя» продовжує уважно стежити за подальшим розвитком подій.
А дізнатися історію пам’ятника Висоцькому в Одесі, а також про те, який слід залишив цей актор, поет і музикант у нашому місті, ви можете з нашої статті: Пам’ятник Висоцькому в Одесі: від установки до демонтажу.
Один із новостворених департаментів займатиметься питаннями архітектури та землі. Друга структура - мобілізацією та військовим… Read More
Депутати Одеської міської ради підтримали проєкт рішення про зміни у фінансуванні шкільного харчування, який дасть… Read More
У дитинстві кожне нове уміння, як маленька перемога. Тож перший велосипед — можливість відчути себе… Read More
В Одесі не вщухають пристрасті щодо деколонізації. Звільнивши місто від пам'ятників Катерині та Суворову, влада… Read More
Перед початком курортного сезону в Одесі водолази комунального підприємства «Рятувально-водолазна служба» почали обстеження міських пляжів. Read More
16 квітня у зв'язку з дорожньо-транспортною пригодою рух трамвайних маршрутів №17 і №18 тимчасово затримується. Read More