Виставка картин до Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років: «Голодомор: очима українських художників» відкрилася 26 листопада 2022 року в Одеському художньому музеї.
На виставці буде представлено понад 50 робіт українських художників (Микола Бондаренка, Віри Баринової-Куліби, Нестора Кізенка, Ніни Марченко, Миколи Шевцова, Володимира Куткіна, Івана Новобранця та Ілька Мироненка та інших) з приватної колекції директора Американо-української ділової ради Моргана Вільямса.
Засобами образотворчого мистецтва організатори виставки хочуть звернути увагу на одну із найбільших трагедій українського народу – Голодомору, визнаного геноцидом у 18 країнах.
Про цю трагедію довго навмисне мовчали і згадка про неї була ідеологічним табу. Організатори голодомору та їхні однодумці у майбутньому хотіли, щоб пам’ять про неї пішла в небуття.
Більшовицько-комуністична репресивна система працювала те що, щоб витравити в народу його історичну пам’ять. Інформація про масштабне вимирання селян у результаті експропріації зерна, худоби, продуктів та особистого майна завзято замовчувалась як під час самої трагедії, так і згодом. Лише згадка про голод кваліфікувалася як контрреволюційна діяльність, згодом як антирадянська агітація та пропаганда.
Практично всі роботи колекції Моргана Вільямса створені після 1988 року, коли після десятиліть заборон та умовчань було вперше офіційно визнано, що у 1932-1933 роках мільйони українців були знищені голодом.
З того часу колекція регулярно поповнюється новими роботами, які наочно поступаються процесу художнього освоєння теми Голодомору та його художнього переосмислення, детермінованого протягом часу, ідеологічними стереотипами та домінантами.
Організатори заходу: Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації, Американо-українська ділова рада (USUBC).
Завітати на виставку можна до 30 грудня 2022 р. за адресою:м.Одеса, вулиця Софіївська, 5-А.
Ще на тему: Пам’ять Голодомору – людяність у нелюдські часи