Понеділок 7 жовтня 2024 року насичений міжнародними святами та днями профілактики. Так, в світі сьогодні шанують лікарів та архітекторів, а також згадують таки явища, як булінг та дислексія заради протидії ним.
7 жовтня відзначають Міжнародний день лікаря. Це свято припадає на перший понеділок жовтня. Започатковане воно у 1971 році за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я та міжнародної гуманітарної організації “Лікарі без кордонів”. Метою цього дня є вшанування праці лікарів, які присвятили своє життя охороні здоров’я та порятунку інших. Лікарі по всьому світу цього дня проявляють солідарність і беруть участь у різноманітних заходах, таких як конференції, семінари та безкоштовні медичні огляди. Це свято також має на меті подякувати лікарям за їхню самовіддану працю. Ідея створення цього дня належить Юдорі Браун Алмонд, дружині доктора Чарльза Брауна Алмонда, яка прагнула, щоб люди висловлювали свою вдячність лікарям.
В Україні день медичного працівника відзначають з 2024 року 27 липня, а до 2023 святкували в червні.
7 жовтня в Україні та світі відзначають Всесвітній день архітектора. Це свято припадає на перший понеділок жовтня і було засноване у 1985 році Міжнародним союзом архітекторів. Мета святкування – вшанування професії архітектора та їхнього внеску у створення життєвого середовища для людей. В цей же день відзначають і Міжнародний день житла, що підкреслює важливість архітектури у створенні комфортних умов для життя. Архітектура не лише відображає культуру суспільства, але й впливає на настрій, продуктивність і здоров’я людей, які перебувають у створених нею просторах.
В Україні День архітектури і професійне свято архітекторів святкують 1 липня.
Також 7 жовтня – це Всесвітній день запобігання булінгу. Він припадає на перший понеділок жовтня і був заснований організацією STOMP Out Bullying для підвищення обізнаності про проблему булінгу та кібербулінгу. Метою дня є пропаганда доброти, прийняття та інклюзії. Цього дня школи, громади та організації по всьому світу об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми булінгу. Символом цього дня є блакитні сорочки, які носять учасники заходів, щоб підтримати жертв булінгу. Проводяться освітні програми, семінари та флешмоби, спрямовані на боротьбу з булінгом.
До речі, нещодавно ми розповідали про кібербулінг з боку шанувальників російського поета Пушкіна, ціллю яких стала викладачка ОНУ ім. Мечнікова Ірина Нечиталюк. Подробиці тут: В Одесі шанувальники Пушкіна влаштували цькування філологині після її інтерв’ю «Одеському життю» (Відео).
7 жовтня також відзначають Всесвітній день дій за гідну працю. Це свято започатковане Міжнародною конфедерацією профспілок у 2008 році для привернення уваги до важливості забезпечення гідних умов праці для всіх працівників. Гідна праця включає в себе справедливу оплату, безпечні умови роботи, соціальний захист та можливості для професійного розвитку. Цього року свято проходить під гаслом “Працівники заслуговують на мир і демократію”, підкреслюючи важливість миру для забезпечення справедливих умов праці.
7 жовтня також святкують Всесвітній день бавовни. Це відносно нове свято, започатковане у 2019 році за ініціативою чотирьох африканських країн – Беніну, Буркіна-Фасо, Чаду та Малі. Метою є підвищення обізнаності про роль бавовни як важливого товару, що відіграє значну роль в економіці країн, що розвиваються. Бавовна є одним із найпоширеніших природних волокон у світі, і мільйони фермерів, особливо в Африці та Азії, залежать від її виробництва. Свято також спрямоване на підтримку сталого виробництва бавовни та справедливої торгівлі.
До речі, “Одеське Життя” розповідало про спробу вирощування бавовника в нашому регіоні. Що з цього вийшло, читайте в публікації: Експеримент завершився вдало: одеські аграрії виростили свій порох
7 жовтня припадає на Всесвітній день поширення інформації про дислексію, який відзначається протягом першого повного тижня жовтня. Свято було засноване Міжнародною асоціацією з дислексії для підвищення обізнаності про цей розлад, який впливає на здатність людини читати, писати і спілкуватися. Дислексія не має зв’язку з інтелектуальними здібностями, і багато відомих особистостей, як-от Дженіфер Еністон, Джеймі Олівер та Кіра Найтлі, мають цей розлад, але досягають великих успіхів в інших сферах.
7 жовтня у різні роки трапилися такі події:
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More