24 грудня Україна за новоюліанським календарем відзначає Навечір'я Різдва Христового або Різдвяний Святвечір. "Одеське життя" розповідає про основні традиції напередодні світлого свята Різдва Христового.
Різдвяний святвечір у церковній традиції називається Навечір’я Різдва Христового. Це останній день перед святом Різдва Христового, який завершує 40-денний Різдвяний піст.
Для українських родин Різдвяний Святвечір є одним із найулюбленіших свят, багате на добрі та старовинні традиції. На Святвечір традиційно подають 12 пісних страв. Це число символізує 12 місяців року і 12 апостолів. Серед страв святкової вечері обов’язково має бути кутя, або коливо. Це варена пшениця з медом і маком, яку зазвичай куштують першою. Пшениця є символом вічності, мед – символ вічного щастя святих у Царстві Божому, мак – символ роду.
Чим ще пригощають на Святвечір:
За християнською традицією після завершення богослужіння та появи першої зірки на небі, яка нагадує нам про Вифлеємську зірку, що сповістила світові про Народження Сина Божого, родина сідає вечеряти. Під час святкової вечері потрібно спробувати всі страви на столі. І тільки після закінчення трапези та молитви можна колядувати.
Страви зі столу не прибирають, оскільки вночі в дім приходять духи пращурів, щоб також повечеряти.
Читайте також:
Завтра, 25 грудня, в Одесі на селищі Котовського відкриється резиденція Діда Мороза. Read More
В Одесі розпочалися відновлювальні роботи у багатоквартирному житловому будинку на проспекті Шевченка, який тричі отримав… Read More
Салюти, феєрверки та петарди та інша піротехніка під час дії правового режиму військового стану заборонені,… Read More
Жителі населених пунктів Одещини, де відсутнє газопостачання та централізоване опалення, платитимуть за електроопалення майже вдвічі… Read More
В Одесі та Одеській області оголошено штормове попередження на середу, 25 грудня 2024 року. За… Read More
У давнину зимові свята (святки) тривали від 24 грудня до 6 січня. Це період так… Read More