З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна вже майже два місяці не сходить із перших шпальт провідних світових газет.
У всіх країнах пишуть, що почався наступ Росії на сході України. А також у Британії пишуть про обмін заручників, у Німеччині критикує канцлера за нерішучість у постачанні зброї та вимагають розслідування щодо Північного потоку-2. В Ізраїлі пишуть, що Росія вимагає передати їй церкву/собор
Британія та Шотландія
«The Guardian» вийшла з матеріалом: «Нам потрібні відповіді» Сім’ї шукають зниклий екіпаж «Москви»
Упродовж кількох днів після того, як крейсер «Москва» затонув у Чорному морі, Юлія Цивова відчайдушно шукала інформацію про свого сина Андрія.
Як і сотням інших російських сімей членів екіпажу, їй не сказали, чи він вижив після ракетної атаки України, внаслідок якої було потоплено російський флагман.
Потім учора вранці їй зателефонували із Міністерства оборони Росії. Її син був мертвим. «Йому було лише 19 років, він був призовником», — плакала Цивова телефоном. «Більше мені нічого не сказали, жодної інформації про те, коли буде похорон. Я впевнений, що він не єдиний, хто загинув.
Сім’ї моряків, які служили на борту Москви, вимагають відповідей, оскільки міністерство намагалося приховати інформацію про те, що трапилося з кораблем або його екіпажом із 510 осіб.
Загальна кількість загиблих, поранених та зниклих безвісти залишається державною таємницею. Смерть Цивова, про яку раніше не повідомлялося, — лише друга підтверджена з бойового корабля. Вона каже, що не має інформації про те, як загинув 19-річний призовник і коли відбудеться його похорон.
Підпис під фото: «Хлопчик серед знищеної військової техніки під Черніговом, коли схід України готується до повномасштабного штурму».
Президент Володимир Зеленський заявив, що почав наступний етап війни з Росією, повідомляє «Times». У документі говориться, що російські військові посилили напади на схід країни, оскільки Кремль зосередив увагу на “масштабному” нападі на Донбас. Фокусуючись на новому наступі Росії на сході, українські сили «утримують оборону», незважаючи на те, що втратили контроль як мінімум над одним містом.
«Ніде не безпечно», — каже заголовок на першій шпальти «І» над зображенням будівель, що тліють без дахів у західноукраїнському місті Львові після обстрілу російськими ракетами. У газеті йдеться, що напад викликав нові побоювання у цивільних осіб, які вважали його за безпечний притулок. У газеті повідомляється, що Росія посилює свої напади в Україні, про занепокоєння щодо шляхів уникнути біженців, оскільки місто Львов на заході країни “вибухає бомбами”. Мер міста попередив, що “не немає місця де безпечно” і звинувачує Росію в геноциді, повідомляє газета.
Как сообщает «Daily Express», війська Путіна захопили британцив и їх показують на телебаченні, с попроханням їх звільнити
Путін вимагає на обміні полоненими, повідомляє «The Telegraph». Газета друкує фото з підписом: «Шон Піннер ліворуч і Ейден Аслін на фото які б’ються в українській армії перед тим, як здатися росіянам. Вони були виставлені на російському телебаченні с проханням до Бориса Джонсона, щоб обміняти їх на друга Путіна, який утримується в Україні».
«FT» вийшла с заголовком на першій шпальти: «Внаслідок російських ракетних ударів по Львову загинуло 7 людей, маріупольці сховалися у сталеливарному заводі».
«The Herald» повідомляє, що Росія «виставила напоказ» двох захоплених у полон британців на телебаченні з проханням про допомогу до прем’єр-міністра. За даними газети, вони просять обміняти їх на прокремлівського політика.
Європа
Австрія. Газета: «Der Standard» – Заголовок «П’ять мільйонів людей залишили Україну.»
Морський наступ у Маріуполі побоюється смертей від російських ракет у Львові.
Київ. Понад 4,9 мільйона українців залишили свою країну після вторгнення російських військ. Про це повідомило Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у понеділок. При цьому жінки та діти, зокрема, перетнули кордон країни, а чоловіки-строковики змушені залишатися в Україні. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), майже 215 000 громадян третіх країн також залишили країну, що роздирається війною.
За даними українських джерел, російська армія готується до масштабного наступу на сході країни. Насамперед потрібно взяти Донецьк, Луганськ та стратегічно важливе місто-порт Маріуполь. Після того, як українські війська там не здалися, російська сторона також атакувала місто на Азовському морі надзвуковими бомбардувальниками. П’ять ракетних обстрілів також було завдано містом Львову на заході країни, яке фактично вважається безпечним. Щонайменше семеро людей загинули.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн вимагає збільшити постачання зброї від країн-членів ЄС
Газета «KURIER». Заголовок: «Інфляція: це те, що ми можемо очікувати Чотири сценарії прогнозують експерти Wifo. Війна в Україні зробить життя ще дорожчим. Однак для багатьох продуктів підвищення цін відбувається лише із затримкою».
Заголовок матеріалу: «За даними Києва, Росія розпочала масштабний наступ на Донбас. Точна мета президента Росії досі неясна».
За даними українського генштабу, російські війська у понеділок розпочали наступ на Донбасі та взяли під контроль невеликий населений пункт. З російської точки зору, умови для цього не надто сприятливі: опади перетворюють землю на топке болото — істотний недолік для руху танків. Крім того, місто Маріуполь продовжує чинити запеклий опір, ще більше сковуючи російські сили.
Проте, за словами радника президента України Олексія Арестовича, росіяни просувалися до Гуляйполя у Запорізькій області на південному сході. Повідомляється, що у бойових діях бере участь близько 10 000 російських солдатів. Поки що залишається під питанням, чи має намір президент Росії Володимир Путін своєю атакою захопити всі райони на схід від Дніпра, чи він обмежиться оточенням близько 30 000 українських солдатів на Донбасі.
Газета «Kleine Zeitung» вийшла с заголовком: «Зона конфлікту Космос».
Війна в Україні також спричиняє напруженість у космічних подорожах. Співпраця між Заходом та Росією вже припинилася, тільки співпраця на міжнародній космічній станції МКС, як і раніше, йде гладко.
ТЕМА ДНЯ
Як російський критик війни залишив батьківщину.
Видання «Salzburger Nachrichten». Підпис під фото: «Молода жінка та її дочка чекають на автобус у Слов’янську, щоб втекти від російських атак».
Матеріал: «Росія починає наступ на сході України»
За словами українського Генштабу, Росія розпочала очікуваний наступ на сході країни. «Ознаки початку наступу в Східній зоні оперативної діяльності встановлюються», – повідомили у Генштабі в Києві в понеділок увечері. Були виділені Харківська та Донецька області. З Ізюма Харківської області очікується просування на Барвінкове та Слов’янськ Донецької області.
Губернатор Луганської області Сергій Гайдай також розповів про напади Росії. «Контроль над містом Кремінна щойно втрачено. Відбуваються вуличні бої». Евакуювати маленьке містечко вже неможливо. «Ситуація погіршується з кожною годиною.» У Кремінній із 18 000 жителів до війни близько 4 000 тримаються.
Радник президента України Олексій Арестович раніше повідомляв про просування Росії в напрямку Гуляйполя Запорізької області на південному сході. Зазначається, що в бою перебувають близько 10 тисяч російських солдатів.
Багато біженців зі сходу шукали захисту на заході, особливо у Львові (Лемберг). Місто біля польського кордону є місцем притулку та транзитною станцією для біженців з усієї України. Але й там у Великодні вихідні були потужні ракетні обстріли. Щонайменше семеро людей загинули, це були перші там загиблі. Поновилися ракетні обстріли Києва.
Російській бригаді, звинуваченій у військових злочинах і масових вбивствах у Бучі, президент Росії Володимир Путін присвоїв почесне звання «Гвардійська». За даними Кремля, відповідний указ Путін підписав у Великодній понеділок. Нагорода виправдовується «героїзмом і хоробрістю, рішучістю та мужністю» учасників.
Італія. Газета «La Repubblica», вийшла с заголовком на фото: «Подвійна битва».
Заголовок: «Путін: Ми протидіємо санкціям. Але рубль більше не є конвертованою валютою».
Газета «de Volkskrant» – Підпис під фото: «Літня пара знаходить труну з тілом коханого у морзі Чернігова під Ягідним».
Заголовок: «Пошуки зниклих безвісти сусідів та родичів
Майже місяць мешканці Західного були замкнені у підвалі сільської школи. Тепер коли росіяни відійшли, вони шукають в українському селі зниклих родичів. За словами кореспондента Тома Венінка, судмедекспертів там немає. Тоді мешканці вирішили копати самі. – Ти відчуваєш цей запах? – запитує видання.
Видання «Trouw», Заголовок на фото: “Почався наступ на сході” Анонс матеріалу: «Війна в Україні сьогодні».
Польща. Газета «GazetaWyborcza» – «Кремль мовчить про жертв “Москви”»
Іспанія. Газета «ARA». Заголовок: “Росія починає останній наступ на Донбасі”.
За один день вони випустили вдвічі більше ракет і куль, ніж 315 артилерійських обстрілів за останні тижні.»
Видання «La Vanguardia» – Підпис під фото: «Жінка оплакує смерть свого батька вчора в Харкові після ракетного обстрілу Росії».
Заголовок: «Росія починає «велику битву» за Донбас»
Зеленський підтверджує, що російський наступ на схід України вчора зазнав одного з найгірших повітряних ударів з початку війни. Основні міста країни були об’єктами ракетного дощу, який залишив десятки жертв.
Франція. Газета: «Libération» Заголовок: «Cвідчення: В Україні зґвалтування як зброя війни»
Ірландія. Газета «The Irish Times» – «Ковені заявив ООН, що Росія має відповісти за «звірства»
Голос Ірландії буде використаний, щоб вимагати “відповідальності” за військові злочини Росії в Україні, пообіцяв міністр закордонних справ Саймон Ковені.
Пан Ковені сьогодні виступить перед Радою Безпеки ООН, членом якої є Ірландія, з приводу нападу Росії на Україну, заявивши, що він наполягатиме на тому, щоб Росія відповіла за звірства, скоєні з початку вторгнення 24 лютого.
«Український народ потребує і заслуговує на повну підтримку щоб знайти відповідальних та покарати іх за звірства, які продовжують розкриватися щодня», — сказав він.
«Я використовуватиму голос Ірландії в Раді Безпеки, щоб наголосити на цьому.
«Я також висловлю наші серйозні побоювання щодо того, що ми стикаємося з новими атаками Росії на сході України, коли на карту поставлено сотні тисяч життів.
«Гуманітарні втрати мирних жителів унаслідок цієї війни безсовісні. Дві третини українських дітей зараз змушені залишити свої будинки. «Це божевілля може припинитися сьогодні, якщо Росія погодиться на негайне припинення вогню, відхід на позиції, що існували до 24 лютого, та готовність до діалогу.
«Я високо оцінюю зусилля Туреччини щодо проведення переговорів між сторонами у Стамбулі та закликаю всі держави-члени ООН підтримати дипломатичні зусилля».
Минулого четверга пан Ковені став першим міністром закордонних справ члена Ради Безпеки, який відвідав Київ з початку війни.
Він також є першим міністром закордонних справ, який відвідав обложене місто Буча і на власні очі побачив руйнування цивільної інфраструктури та масові
Виступаючи перед своїм виступом, пан Ковені сказав: «Під час моїх зустрічей з міністром Кулебою [міністром закордонних справ України] та міністром [оборони] Резніковим у Києві я дав обіцянку Ірландії продовжувати використовувати наш голос на найвищому рівні в ЄС та в Раді Безпеки ООН, щоб закликати за негайне припинення російської агресії в Україні та за справжню відданість урегулюванню шляхом переговорів. Я використовую для цього першу нагоду в Раді Безпеки».
Учора ввечері президент України Володимир Зеленський заявив, що зараз триває «битва за Донбас». Російські сили збираються в цьому районі, зокрема в обложеному Маріуполі, вже понад тиждень.
Українські лідери поклялися «боротися до кінця» в Маріуполі, де в сталеливарному заводі, що розрісся, ховається останнє відоме вогнище опору порту.
Німеччина. Газета «FAZ». Підпис під фото: «Розширення зони бойових дій: у понеділок над Львовом на заході України пливуть клуби диму».
Колонка справа: «Помічники Путіна у Шверіні»
Берлін та Ганновер — не єдині місця, де павутина, натягнута добровільними помічниками Путіна в Німеччині, перепліталася з частинами урядових кадрів СДПН. Те, що підозрювалося за кілька місяців до початку агресивної війни з Росією, тепер стало очевидним. Відомі документи уряду землі Мекленбург-припускають, що компанія Nord Stream 2 AG, керована колишнім канцлером СДПН і близьким другом Путіна Герхардом Шредером і фінансована Газпромом як мажоритарним власником, могла впливати на рішення уряду в Шверін.
Шредер та його команда відіграли вирішальну роль у передісторії хитромудрого створення урядом штату та парламентом незалежного фонду захисту клімату та навколишнього середовища для експлуатації газопроводу.
Тяжко обтяжена прем’єр-міністр Мануела Швезіг, яка донедавна не боролася за «Північний потік — 2» по-північнонімецькому холоднокровна.
Як і раніше славиться як впливова жінка в СДПН після тріумфальної перемоги СДПН восени на виборах, Швезіг тепер змушена жити з репутацією маріонетки Путіна. Її стратегія захисту, згідно з якою вона ніколи не розмовляла з правителем у Кремлі, здається безневинною з огляду на безліч проросійських заяв, зроблених перед нападом на Україну, та конфіденційні зустрічі з поплічниками Путіна, такими як Шредер.
Не дивно навіть визнання того, що, як і багато інших німецьких політиків, він помилявся щодо Путіна і згодом критикував будівництво багатомільярдного трубопроводу через Балтійське море як помилку, а не як визвольний удар.
Це змушує сісти і звернути увагу, так це те, що провідні Зелені, як партнери «світлофора» в Берліні, вимагають невпинних роз’яснень та парламентського комітету з розслідування. Тоді Швезігу може бути тяжко.
Головний матеріал: «Київ бачить нову фазу російського наступу на сході України».
Ракетні удари також по Львову (Лембергу) / Подальша критика канцлера Шольца
Російські війська посилили атаки на кілька невеликих міст на сході України. За даними української влади, на Луганщині з важкими боями вдалося захопити місто Кремінна. Радник президента Володимира Зеленського назвав атаки у понеділок початком нового етапу наступу Росії на сході України. Повідомляється, що українські контратаки мали місце на сході. Крім того, російські війська завдали повітряних ударів по кількох великих містах країни. Західноукраїнське місто Лемберг (Львів) також зазнало ракетного обстрілу. Було семеро загиблих, мабуть, перші жертви в цьому місті, і кілька поранених, деякі серйозно. Як стало відомо у понеділок увечері, президент Росії Володимир Путін надав почесне звання бригаді, яка звинуватила Україну у «військових злочинах» та масових вбивствах у місті Буча.
Зеленський закликав президентів США та Франції Джо Байдена та Еммануеля Макрона відвідати Україну у бесіді, що транслювалася у неділю на каналі CNN. Минулого тижня Макрон порадив не називати різанину росіян в Україні «геноцидом», а Байден назвав використання цього терміна очевидним. Він поділяє позицію Байдена, заявив Зеленський. Минулого тижня він сам розмовляв з Макроном та розуміє його небажання шукати дипломатичні рішення. «Я сказав йому, щоб він зрозумів, що це не війна, а не більше ніж геноцид. Я запросив його прийти, якщо матиме можливість. Він прийде і побачить, і я певен, що він зрозуміє».
Голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП) у понеділок знову розкритикувала канцлера Олафа Шольца (СДПН) та закликала його взяти на себе зобов’язання щодо постачання важкого озброєння Україні. Канцлер досі насправді не каже, чого він хоче, «і я дуже жалкую про це», – сказав політик телекомпанії «Вельт». Ви не можете сказати, де це було неправильно. “Я просто думаю, що у нас просто немає часу на цю дискусію.” Йдеться про Україну, але також і про нас у Європі. Голова ХДС Фрідріх Мерц знову звинуватив канцлера Шольца у нерішучості щодо постачання зброї.
Ще один матеріал: «Зелені чинять тиск на Швезіга
Лідер партії Нуріпур: Попередніх заяв щодо «Північного потоку — 2» «просто недостатньо»
Тиск на прем’єр-міністра Мануелу Швезіг (СДПН) через її прихильність до російсько-німецького газопроводу «Північний потік — 2» зростає. Ведучі зелені політики заявили F.A.Z. явна критика соціал-демократів. “Зв’язки між урядом штату Шверін і російською державною компанією “Газпром” завжди були руйнівними, і тепер з ними нарешті необхідно розібратися”, – заявив лідер Партії зелених Омід Нуріпур. Попередніх заяв Швезіга “просто недостатньо”. Нуріпур додав: «Ой, мабуть, це була помилка» не годиться».
Зелений політик Антон Хофрейтер закликає до детального розслідування. “Необхідно терміново з’ясувати, як уряд Мекленбурга став поплічником “Північного потоку – 2″ для того, щоб сприяти будівництву трубопроводу Балтійським морем”, – сказав Хофрайтер з FAZ. Комісія з розслідування «абсолютно потрібна». Політик ХДС Норберт Ретген раніше зажадав його відставки.
«Якщо обставини, які нещодавно описані у ЗМІ, відповідають дійсності, то пані Швезіг не може залишатися на своїй посаді; про це зовсім не може бути й мови», – сказав Ретген редакційної мережі Німеччини.
Хофрайтер сказав, що необхідно зайнятися “невдалою політикою Німеччини щодо Росії”. «Озираючись назад, можна сказати, що той факт, що ми вирішили побудувати «Північний потік — 2» лише через рік після анексії Криму і таким чином хотіли збільшити нашу залежність від Росії за рахунок постачання викопного палива, — це неймовірний скандал». “Але з сьогоднішнього погляду ми протестували проти цього дуже тихо”, – сказав Хофрейтер. «Це також стосується мене як колишнього лідера парламентської групи в Бундестазі», — сказав політик «зелених».
Швезіг та уряд її штату останнім часом опинилися під зростаючим тиском після того, як стали відомі документи, які, згідно з повідомленнями, створювали враження, що Nord Stream 2 AG дуже вплинув на створення державного кліматичного фонду. Фонд також має забезпечити завершення проекту газопроводу. Швезіг відкинув звинувачення як хибні. ХДС, Зелені та ВДП у Шверіні оголосили про створення комісії з розслідування.
Нижня колонка справа: «Музика цапів-відбувайлів»
У лютому 2018 року, якраз до чотирирічних роковин анексії Криму Росією, по Мюнхену розносилися вигуки осанни: «Продовження контракту з маестро Георгієвим — це для нас удача», — сказав мер Дітер Райтер після того, як диригент дав свою згоду залишитися головою. Через чотири роки Георгієв був усунений з посади без будь-яких вибачень з його боку. Те саме і з Анною Нетребко, яку розвантажували скрізь, де її раніше запрошували співати.
Скрізь діяли так, ніби колишні зобов’язання обох художників перед Путіним стали чимось іншим, ніж до війни. В той же час можна було бути впевненим, що їхні висловлювання про минуле означали, що вони схвалюють війну сьогодення лише тому, що мовчать про неї. Після того, як Серж Дорні викинув обох з Баварської державної опери, цифрова мафія перейшла до бичування: «Хибна, жадібна діва!»
Потім обов’язок зізнатися був поширений на артистів російського походження, хоч би як вони раніше стояли за Путіна. Піаністу Олександру Малофєєву, якому було лише двадцять років, не дозволили гастролювати Канадою, бо він не дистанціювався від війни проти України. Юліанна Авдєєва, переможниця Шопенівського конкурсу 2010 року, мала бути змушена у Польщі виступити проти війни, хоча її батьки досі живуть у Москві. Батькам, можливо, довелося б заплатити за поведінку дочки, якби вона поступилася тиском.
Лоуренсу Фостеру заборонили у Катовицях диригувати Третьою симфонією російського композитора Петра І. Чайковського, названої «Польською». Оперу-казку Чайковського «Туфельки» було скасовано у Празькій державній опері. У той же час було запрошено керівників державних установ, таких як директор московського Гелікон-Опера Дмитро Бертман, який мав керувати Німецькою оперою на Рейні.
Вимушуючи артистів зробити вибір на користь Росії чи Заходу, Москва також знову відкрила для себе старий спосіб народної освіти: Світлана Ріпс, керівник Російського національного оркестру, була звільнена, мабуть, за дорученням головного диригента Михайла Плетньова. Вона живе у Швейцарії і чітко не позиціонує себе щодо путінської «спецоперації».
Тепер вони зосередилися на грецькому диригенті Теодорі Курентзісі. Його хор та оркестр Musica Aeterna підтримуються банком ВТБ, другим за величиною банком у Росії, як головний спонсор. Банк знаходиться у списку санкцій Заходу. Ансамбль розташований у колишньому Будинку радіо в Санкт-Петербурзі, що належить медіакомпанії, до правління якої входить Аліна Кабаєва, передбачувана коханка Путіна. Кажуть, що автори, які раптово виявили, як отримувати кліки в Інтернеті за допомогою класичної музики, не приймають для західних партнерів роботу з установами, що фінансуються російською державою або олігархами, які перебувають під санкціями.
Але як інакше могли фінансуватися оркестри, хори та театри в Росії, крім держави чи олігархів? Вони не мали свободи вибору. А наскільки чисті оперні театри, фестивалі та оркестри у Німеччині та Австрії?
Ми всі залежимо від російської нафти та газу: приватні домогосподарства, виробники паперу, фармацевтичні компанії, металурги. Викопне паливо з Росії сприяло розвитку економіки Німеччини, фінансуванню чорного нуля Шойбле, збільшенню податкових надходжень, державних культурних субсидій, приватних спонсорських грошей та доходів від реклами, а також були можливі трансфертні платежі до Східної Європи та країн Балтії. через Німеччину, найбільшого нетто-донора в ЄС. З іншого боку, російський газ, як і раніше, йде через Україну. Росія надійно платить за це транзитні збори, тому фінансує український опір проти своїх військ сама. Глобальна економіка настільки складна, що часом є абсурдною.
Якщо люди в мішках для трупів лягають перед посольством Німеччини в Таллінні на знак протесту проти політики федерального уряду, це так само лицемірно, враховуючи роки трансфертних платежів, що добровільно збираються, як і вказувати пальцем на музичний бізнес. займатися моральною помпою. Все наше процвітання, а не лише Великий театр чи Musica Aeterna, десятиліттями залежало від внеску Росії.
Чайковський нічого не може з цим поробити. Але судді, які зараз шукають цапів-відбувайлів, є спекулянтами на тих же угодах, які вони самі засуджують.
Видання «Neue Westfälische». Підпис біля фото: «Великдень велосипеди надихають. За даними поліції, «значно» понад 20 000 людей відвідали великодній велопробіг у Люде, Ліппі. Великдень Великдень із синьо-жовтим феєрверком на схилі гори була присвячена солідарності з Україною. Вперше з 2019 року шість дерев’яних коліс, наповнених соломою, після темряви скотилися по схилу в долину Еммер (фото). Великодній ритуал привітання весни було припинено на два роки через пандемію корони. З 2018 року багатовіковий звичай внесений ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини.
Заголовок: «1100 німецьких лікарів добровільно працюють в Україні»
Президент Палати Білефельда Клаус Рейнхардт говорить про велику солідарність. Великий російський наступ на сході України, мабуть, розпочався.
Газета «Potsdamer Neueste» Заголовок: «Росія обстріляла місто біженців Львів».
Кілька загиблих під час авіаударів поблизу польського кордону / великий наступ на сході України, очевидно, неминучий.
Газета «Augsburger Allgemeine». Підпис під фото: «Масштабні руйнування в українському портовому місті Маріуполь. Український Генштаб також повідомив про ракети на Великдень».
Заголовок: «Атмосфера Судного дня в Маріуполі Україна Росія загрожує захисникам міста знищенням».
Газета «Passauer Neue Presse». Підпис під фото: «Кажуть, що на величезній площі Азовсталі в Маріуполі все ще перебувають 2500 військових, а також багато мирних жителів».
Головний матеріал: «Суперечки про зброю точаться по колу»
Україна швидко вимагає допомоги – ВДП та Зелені критикують канцлера Шольця
Мер Києва Віталій Кличко закликає до термінової доставки важкого озброєння з Німеччини в Україну. “Нам терміново потрібне важке озброєння з Німеччини”, – сказав він учора газеті “Більд”. «Будь-яке зволікання варте життя. Це має бути зрозумілим кожному. Я не можу зрозуміти цю суперечку».
Президент України Володимир Зеленський також розкритикував затримки з постачанням зброї до його країни у своєму щоденному відеозверненні у понеділок увечері. Він не назвав жодної країни.
Поки що уряд Німеччини не поставило важкого озброєння Україні. Як виправдання вона посилається на необхідні домовленості з країнами-партнерами та на те, що українські солдати не навчені роботи з пристроями. У той час як члени Зелених та ВДП, зокрема, виступають за постачання важких озброєнь коаліції «світлофора», СДПН канцлер Олаф Шольц налаштований досить скептично.
Голова комітету Бундестагу з питань оборони, Марі-Агнес Штрак-Циммерманн розкритикувала Шольца і зажадала зобов’язань щодо постачання важкого озброєння. Канцлер досі не каже, чого хоче, «і я дуже жалкую про це», — сказала вона.
«Зелений» політик Антон Хофрейтер також заявив, що гроші “не можуть замінити швидку доставку важкого озброєння”.
Видання: «Südwest Presse»
Підпис під фото: «Жінка знайшла свій весільний альбом під завалами свого будинку під Києвом.
Заголовок: «Росія починає наступ на сході України»
Війська просуваються до великих міст Харкова та Донецька. Львів на заході країни обстріляв п’ятьма ракетами, загинули люди.
Швейцарія, видання «Tages-Anzeiger». Заголовок: «Більшість українок хочуть працювати, але багато з них мають надвисоку кваліфікацію»
Опитування близько 1600 українських біженців, проведене рекрутинговою агенцією Jobcloud, вперше показує їхню освіту та проблеми, з якими вони стикаються під час пошуку роботи.
Ізраіль. «HAARETZ». «Між Давидом і Голіафом: єврейські родини застрягли в Україні.
Підпис під фото: «Сім’я Гордєєвих ховається у львівській синагозі Beis Aharon V’Yisroel».
ЛЬВІВ, Україна – «Ми не можемо розлучитися», – каже вона, плачучи. «Тора забороняє нам це робити, тому ми повинні залишитися тут».
Олена Гордєєва, 34 роки, ортодоксальна єврейка з Києва, дивиться на свого чоловіка, 44-річного Нагона Гордєєва. Нахон – «військовий вік», тобто українські прикордонники не випустять його в безпеку ЄС. Сім’я застрягла у Львові.
У зруйнованій війною Україні єврейські громади опинилися в скрутному становищі. Чоловіки не можуть перетинати кордон у безпеку, якщо їм не виповнилося 18, старше 60 або не мають важкого стану здоров’я. Рятуючись від російського вторгнення, багато єврейських сімей не бажають залишати своїх батьків, чоловіків і синів, тому змушені шукати притулку в історично антисемітській Західній Україні, куди Росія ще не вторглася.
Гордєєві знайшли притулок у львівській синагозі «Бейс Аарон В’Ісроель», одній із найстаріших у Західній Україні та однієї з двох синагог у місті, які пережили Голокост.
Львів, найбільше місто західної України, знаходиться всього за дві години їзди від польського кордону. Близькість зробила місто привабливим для біженців, які або проїжджають через Львів, або залишаються там. Незважаючи на російські ракетні удари, Львів залишається безпечнішим, ніж лінії фронту на сході країни. Через це місто з населенням близько 720 тис. за останній місяць прийняло понад 200 тис. біженців.
Синагога обходиться за допомогою організацій з усього світу, яка зберігається в усіх можливих закутках будівлі. Коли біженці потрапляють туди, їм дають будь-яке вільне місце, як правило, куточок якогось офісу – або, у випадку Гордєєвих, жіночий балкон, який виходить на чоловічі лави. Під час Шабату та святкових днів чоловіки звільняють територію до головного молитовного залу нижче.
Члени синагогальної громади, незважаючи на труднощі життя на межі зони бойових дій, все ще намагаються зберегти традиції. Суботні служби тривають щоп’ятниці ввечері, як зазвичай, хоча знайти достатньо галахічно євреїв для міньяну з 10 осіб іноді неможливо.
Газета «TheJerusalemPost» – «Україна повідомляє про перші жертви мирних жителів у Львові; Маріуполь тримається»
Матеріал: «Путін вимагає, щоб Росія отримала контроль над єрусалимською церквою»
Президент Росії Володимир Путін вимагає, щоб Ізраїль надав його країні контроль над Олександрівським двором в Єрусалимі, як обіцяв попередній ізраїльський уряд у листі, переданому прем’єр-міністру Нафталі Беннету в неділю.
Лист Путіна надійшов лише через день після того, як міністерство закордонних справ у Москві розкритикувало міністра закордонних справ Яїра Лапіда за звинувачення Росії у військових злочинах в Україні, заявивши, що Ізраїль використовує Україну для прикриття власного конфлікту з палестинцями. МЗС Росії також викликало в неділю посла Ізраїлю Олександра Бен Цві для догани.
Передача права власності на церковну землю може викликати дипломатичні проблеми для Ізраїлю, коли його західні союзники вводять санкції проти Росії за її вторгнення в Україну.
Олександрівське подвір’я, також відоме як церква Олександра Невського та собор Святої Трійці, знаходиться у Християнському кварталі Старого міста Єрусалима.
Колишній прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху пообіцяв Путіну, що Росія може взяти на себе цю пам’ятку у 2020 році, що стало одним із жестів, покликаних допомогти звільнити Нааму Іссахар, ізраїльтянку.
Колонка: Тонке балансування Ізраїлю все ще недостатньо для Москви
Із самого початку війни Росії з Україною Ізраїль намагається балансувати: навшпиньки балансує між тим, щоб догодити своїм західним союзникам, і тим, щоб тримати у вузді свого могутнього сусіда, який перебуває під впливом Росії, на своєму північному кордоні, Сирії.
Сьогодні здається, що спроба Ізраїлю залишатися максимально нейтральним у конфлікті між Росією та Україною — наприклад, Ізраїль не приєднався до санкцій західних країн проти Росії та відмовився продавати зброю Україні — не змогла догодити Москві.
Раніше, цього місяця, Ізраїль проголосував на Генеральній Асамблеї ООН, за винятком Росії з Ради ООН з прав людини. «Відбулася погано замаскована спроба скористатися ситуацією в Україні, щоб відвернути увагу міжнародного співтовариства від одного із найстаріших неврегульованих конфліктів — палестино-ізраїльського», — йдеться у заяві МЗС Росії, опублікованій минулими вихідними у відповідь на заяву Ізраїлю.
Азія
Японія. Газета «The Japan Times». Підпис під фото: «Житловий будинок, зруйнований під час українсько-російського конфлікту в південному портовому місті Маріуполь, Україна, у неділю»
Заголовок: «Тіла на вулицях Маріуполя». Росія перефокусувала свій наземний наступ на український Донбас.
США та Канада
“The New York Times”.
- Підпис під фото: «Копання могил у понеділок на кладовищі в Ірпіні, передмісті Києва, Україна. Розпочався очікуваний натиск Росії на Донбас».
Колонка справа: «РАКЕТНИЙ ДОЩ, РОСІЯ ПОЧИНАЄ ПОЧАТОК НА СХОДІ
Київ повідомляє про обстріли на 300-кілометровому фронті — на заході завдано удару по Львову»
Стаття: «Тягар санкцій щодо Москви починає проявлятися»
Глава російського центрального банку попередив у понеділок, що наслідки західних санкцій тільки починають позначатися, а мер Москви заявив, що лише в російській столиці під загрозою опинилися 200 000 робочих місць, що є рішучим визнанням, яке спростовує заяву президента Володимира Путіна про те, що санкції не спромоглася дестабілізувати російську економіку.
Похмурі оцінки двох високопосадовців узгоджуються з прогнозами багатьох експертів про те, що Росії загрожує різкий економічний спад, оскільки запаси імпортних товарів та комплектуючих вичерпуються. Як росіяни реагують на фінансові труднощі, що виникли в результаті
Оцінки офіційних осіб суперечать райдужним перспективам Путіна. Вторгнення Путіна в Україну частково визначить, чи зможе щось послабити владу російського лідера або позбавити його підтримки війни. На даний момент російській економіці вдалося уникнути руйнівного колапсу, але будуть нові санкції, які ще більше посилять економічний біль. Євросоюз розробляє план щодо заборони імпорту російської нафти. Очікується, що міністр фінансів Джанет Л. Йеллен закликає американських союзників посилити економічний тиск на Росію на весняних зустрічах Світового банку та Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні цього тижня, за словами представника міністерства фінансів.
Оцінки міжнародних фінансових організацій скорочення російської економіки коливаються від 10 до 15%. У понеділок російський центральний банк повідомив на своєму сайті, що споживчі ціни в середньому на 16,7% вищі, ніж рік тому.
Уоллі Адейемо, заступник міністра фінансів США, передбачив на економічній конференції в понеділок, що інфляція в Росії різко зросте, а імпорт різко впаде.
Видання «The Washington post». Підпис під фото: «Жінка оплакує тіло свого батька після артилерійського обстрілу Харкова, Україною, у понеділок. Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов заявив, що російські війська атакували вздовж лінії фронту на Донбасі та у Харкові».
Головний заголовок: «Росія розпочинає вторгнення на схід, заявила Україна
Колонка: «Удари по КРАЇНІ посилюються 7 людей убито у Львові, оскільки відносний спокій на Заході порушено»
Росія з’явилася в понеділок, щоб розпочати свій очікуваний наземний наступ на сході України, оскільки Москва активізувала ракетні та артилерійські удари по всій країні в рамках наймасштабніших атак за останні тижні.
«Тепер можна констатувати, що російські війська розпочали битву за Донбас, до якої вони готувалися давно», — заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні, маючи на увазі оспорюваний східний регіон, який, на думку багатьох аналітиків, побачимо деякі з найкривавіших бойових дій війни. «Більшість усієї російської армії зараз зосереджена на цьому наступі».
Газета «WSJ». Заголовок «Росія починає наступ на Сході».
Видання «The Los Angeles Times» – Заголовок: «Росія починає наступ на сході»
Фото 1: «Пожежні бригади працюють на цивільному об’єкті після російського удару по Львову, Україна, внаслідок якого загинули щонайменше семеро людей».
Фото 2: «УКРАЇНСЬКИЙ солдат із осколками російської ракети, що потрапила до Краматорська. Мер міста насилу переконав останніх незгодних піти»
Канада. «The Globe and Mail» – Заголовок: «Українці, які тікають з Маріуполя, залишають місто в руїнах».
Російські війська прагнуть розгромити останні осередки опору, розпочати нові атаки в містах по всій Україні
Підпис під фото: «Українська біженка обіймає свою дитину після того, як у понеділок прибула на прикордонний пункт Сірет між Румунією та Україною».
Газета «Toronto Star». Підпис під фото: «На знімку, зробленому з дрона в понеділок, видно сильно пошкоджений житловий будинок в Ірпіні на околиці Києва.
Заголовок: «ЗА ДОНБАС ПОЧАЛОСЯ БИТВА»
Росія починає довгоочікуваний наступ, щоб захопити східний регіон. “Незалежно від того, скільки російських військ… ми будемо битися”, – каже Зеленський.
Подготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ