Новини Одеси та Одеської області

Що пише про війну в Україні світова преса: 23 березня

Що пише про війну в Україні світова преса: 23 березня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна сходить з перших сторінок провідних світових газет.

Великобританія. Руйнування, що продовжуються, і війна в Україні продовжують домінувати у світових ЗМІ.

«Небезпека наземних мін в Україні протягом десятиліть» — попередження на першій смузі «I» , в якому йдеться, що країни чекають роки трагедій через боєприпаси, що не розірвалися. З’являється дедалі більше свідчень, що обидві сторони встановлювали міни для захисту території, повідомляє газета.

Український порт перетворився на «попіл мертвої землі», так назвав Маріуполь український чиновник, що ці слова стали головним заголовком «Guardian» . У ньому йдеться, що до 200 000 людей залишаються у підвалах та притулках міста, спустошеного російською артилерією. Близько 780 з тих, хто втік, учора прибули потягом у західне місто Львів, говорячи про постійні обстріли та трупи на вулицях. Фото на першій шпальті підписано: «Дівчинка плаче під час прощання із батьком на львівському вокзалі. Місто на заході України є місцем відносної безпеки для українців, що біжать на схід, і шлях до притулку за межами країни». Ще один матеріал на першій шпальті: «Розкритий Усманов «пожертвував» активи у сімейний траст». Алішер Усманов, російський олігарх, якого колись називали найбагатшою людиною у Великій Британії, стверджує, що передав сотні мільйонів фунтів своїх активів у безвідкличний траст, що потенційно може залишити їх за межами санкцій, встановлених західними урядами. Магнат — колишній власник 30% акцій футбольного клубу «Арсенал», який також вклав мільйони в спонсорування команди Прем’єр-ліги «Евертон» і перебуває під санкціями — сьогодні може бути розкритий як пов’язаний як мінімум із шістьма розкішними об’єктами нерухомості у Великій Британії та одним офісом центрі Лондона. будівля загальною вартістю понад 170 мільйонів фунтів стерлінгів, що належить до складної мережі офшорних компаній та членів сім’ї.

Daily Telegraph повідомляє, що українці повертають собі ключову територію, оскільки в кількох районах російські сили були відбиті. Міністерство оборони України заявило, що відбило Макаров, місто на захід від Києва, відновивши контроль над найважливішою магістраллю, яка веде до столиці і не дозволила російським військам оточити столицю, пише газета.
У ньому йдеться, що успіх у місті Макарів означає, що українці відновили контроль над важливою магістраллю Високопоставлений американський чиновник повідомив газеті, що українці не лише добре обороняються, а й докладають усіх зусиль, щоб повернути втрачені території.

Але «Financial Times» менш позитивно оцінює ситуацію з українськими військовими, оскільки стверджує, що їхні війська закінчують зброю необхідну для знищення російських танків і літаків. Газета повідомляє, що Німеччина та Франція не надсилають обіцяну військову допомогу. У ньому йдеться про те, що опір країни здивував західних лідерів, але це означає, що вона витратила більше боєприпасів, ніж очікувалося. Але західне джерело сказало, що немає жодних доказів того, що українці закінчують зброю або що країни НАТО допустили б це. Глава української діаспорської організації заявив, що деякі країни, включаючи Францію та Німеччину, не доставляють вантажі досить швидко.

 

Австрія. Видання «Der Standard» заголовок над фото «Кримент Кремля, який перебуває в ув’язненні, Олексій Навальний був знову визнаний російським судом винним і засуджений ще до дев’яти років позбавлення волі. У вівторок суд розглянув звинувачення у великому шахрайстві та неповазі до суду. Вирок визнано політично мотивованим. 45-річний чоловік уже відбуває покарання в колонії суворого режиму. Незважаючи на свій висновок, Навальний неодноразово закликав до протестів проти російського вторгнення в Україну через третіх осіб».
Матеріал на першій шпальті під фото вийшов із заголовком:
«Генсек ООН: «Росія не може перемогти у цій війні»
Понад 3,5 млн людей залишили Україну. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш переконаний, що Росія не може перемогти у своїй агресивній війні в Україні. “Україну не можна завойовувати місто за містом, вулиця за вулицею, будинок за будинком”, – заявив Гутерріш у вівторок у Нью-Йорку з приводу
просування російських військ зупинилося у багатьох районах країни. Водночас він закликав до негайного перемир’я.
За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Україну залишили понад 3,5 млн. людей.
Українська влада повідомила про чергову невдалу спробу замаху на президента Володимира Зеленського. Згідно з інформацією, затримано групу російських злочинців.
Газета в жалобній рамці дає заголовок “Немає фото з Маріуполя”. Далі видання пише.
Завтра Європа має відсвяткувати жахливий день місяця: чотири тижні тому Росія вторглася до України. Прелюдія до цієї злочинної бійні — застереження зі США та безпорадна недовіра, яку вони іноді викликали в самій Україні, — схоже, сталася в іншу епоху.
Світ дізнався багато нового про історію Росії та регіону, світогляді Путіна та його баченні того, що він вважає відновленням історичної величі Росії. Але ви все одно не можете зрозуміти, що відбувається в Україні, що відбувається з людьми. І це певною мірою вірно: це буде до і після української війни в європейській історії.
І навіть через тисячі газетних сторінок та хвилин теле- та радіопередач на цю тему залишається без відповіді головне питання: чого хоче Володимир Путін, яка його мета і що може змусити його припинити це божевілля?
Світ дізнався багато нового про історію Росії та регіону, світогляді Путіна та його баченні того, що він вважає відновленням історичної величі Росії. Але ви все одно не можете зрозуміти, що відбувається в Україні, що відбувається з людьми. Які є у Путіна плани на цю країну та її людей?

Газета «KURIER» розмістила початок статті про Одесу на першій шпальті, давши їй заголовок: «Герцог потребує захисту від гранат»
Немає жодного великого українського міста, яке в ці страшні дні не зазнавало б обстрілу російської артилерії – пише видання. Це стосується і Одеси, колись мультикультурного, космополітичного міста-порту на Чорному морі: тут мало того, що люди всіма засобами намагаються захиститися від нападів, то ще й навколо статуї герцога Рішельє нагромаджені мішки з піском. Французький дворянин колись служив цариці Катерині Великій. Правитель багато зробив для Одеси. Сьогодні інший російський правитель руйнує їх у безглуздій війні, що дедалі більше обертається катастрофою для російської армії. Дедалі більше мертвих солдатів, дедалі менше просування. Ось чому вони стають все жорстокішими».
Фото на першій шпальті: «Прогулянка із собакою в портовому місті Одесі. Тут статуї теж захищені мішками із піском»

 

 

Німеччина. Головне фото газети Frankfurter Allgemeine Zeitung : «Куди далі? Українки відпочивають у шкільному спортзалі у прикордонному польському місті Перемишль».
Головний матеріал газети: «Треба запровадити квоти для українських біженців у ЄС». Місцева влада закликає до європейської системи квот для біженців з України. Президент Німецької окружної асоціації Райнхард Загер заявив FAZ, що чим більше прибуває біженців і чим довше біженцям доводиться залишатися за межами своєї батьківщини, тим помітнішими будуть відрізнятися рівні обслуговування біженців. «На європейському рівні ми маємо прийти до обов’язкових квот і протидіяти неконтрольованій вторинній міграції». Муніципалітети Німеччини очікують, що федеральні землі візьмуть він всі витрати на проживання, догляд та інтеграцію. Заґер також закликав зареєструвати біженців. Багато біженців знайшли приватне житло. Щоб досягти рівномірного розподілу між країнами, необхідно «прописати осіб, які не перебувають на обліку, і врахувати їх у квоті прийому для відповідної країни». Було б корисно, сказав Заґер, «якби ми вже реєстрували людей на кордоні або вже в Польщі та включали їх у розподіл». Щоб мати змогу впоратися з великою кількістю біженців, потрібно «привести все в рух і використати всі можливості для забезпечення реєстрації». Агентство ООН у справах біженців УВКБ ООН тепер припускає, що близько десяти мільйонів людей втекли від нападу Росії на Україну. За поточними даними, Україну вже залишили понад 3,5 млн людей, ще 6,5 млн біжать усередині країни. Про це повідомило Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Женеві. За даними Федерального міністерства внутрішніх справ, у Німеччині вже зареєстровано понад 230 тисяч українських біженців. Оскільки багато людей не зареєстровані, передбачається, що реальні цифри є значно вищими. На майбутньому саміті ЄС має намір ухвалити рішення про фонд солідарності для України. Це випливає із проекту остаточної декларації. У ньому йдеться: «З огляду на руйнування та величезні втрати, завдані Україні військовою агресією Росії, Європейський Союз зобов’язується надавати допомогу уряду України у його невідкладних потребах та у відновленні після закінчення російського наступу, щоб підтримати демократичну Україну».

Бельгія. Газета “Der Morgen” назвала фото “Путін знову отримав знак як об’єдналася Європа та НАТО”. У Норвегії зараз НАТО проводить навчання Cold Response 2022, у яких беруть участь 30 тисяч військовослужбовців із різних країн.
Основний матеріал газети: «Зелені вимагають припинити ввезення в нашу країну та ЄС кривавих алмазів». У федеральному уряді дедалі більше голосів закликають припинити ввезення російських алмазів до нашої країни. Ці алмази надходять від Алроси, російської державної компанії, яка фінансує військову машину Володимира Путіна поза сферою дії європейських санкцій проти Росії. Але це може скоро змінитись. “Зелені” та PS закликають бойкотувати російську фірму, пов’язану з Путіним. «Зелені» хочуть, щоб федеральний уряд клопотав перед Європейським Союзом про заборону імпорту російських необроблених алмазів тепер, коли стало ясно, що наша країна фінансує війну в Україні за рахунок алмазів. Соціалісти також вважають, що необхідно вживати заходів.
Понад чверть усіх необроблених алмазів, що проходять через алмазний район Антверпена, надходить від Алроси, російської державної компанії, що має прямі зв’язки з Кремлем. Генеральний директор Сергій Іванов – син Сергія Борисовича Іванова, близької довіреної особи Володимира Путіна. Оскільки АЛРОСА на третину перебуває в руках російської держави, продажі алмазів поповнюють військові скрині Путіна. Дослідження Het Laatste Nieuws показало, що АЛРОСА також тісно пов’язана з російським військовим пристроєм. А ще є зв’язки із російським агентством з атомної енергії «Росатом», яке розробляє ядерну зброю.
Національна алмазна промисловість спрямовує бельгійські гроші до Росії для фінансування вибухів у лікарнях. «У нашій країні не повинно бути російських кривавих алмазів»
“Якщо АЛРОСА займається військовою промисловістю, немає сенсу продовжувати її діяльність, і ми маємо подивитися, як ми можемо діяти”, – сказав віце-прем’єр PS П’єр-Ів Дермань.

Іспанська газета «La Vanguardia» фото на першій шпальті: «Брак споживчих товарів, таких як молоко, починає помічатися в торгових точках, таких як на зображенні, в Сарагосі» – це пов’язано з енергетичною кризою. Анонс матеріалу: “Росія приховує свої втрати у війні в Україні, які можуть досягти 10 000 людей”. Єдина офіційна цифра втрат Росії у війні в Україні – 500 осіб. Але є й багато іншого. Газета “Комсомольська правда” вчора вказала цифру близько 10 000, перш ніж стерти її.

Італія. Газета La Stampa . Заголовок: “Уявіть собі Геную, якби це був Маріуполь”. Заголовок на фото «Дві тисячі дітей біженці»

 

Данія. “Morgenavisen Jyllands-Poste”
ЗМІ на лінії вогню звинувачують Росію у навмисних атаках.
Підпис під фото: «Декілька представників преси загинули в Україні з початку російського вторгнення. Медійники переходять Ірпінь під зламаним мостом»

Швейцарія , газета з Цюріха “Tages-Anzeiger” : “Журналістам вдалося втекти з пекла” напис на фотографії.
Мстислав Чернов та Євген Малолєтка (на фото) з інформаційного агентства «АП» були останніми журналістами, які вели репортаж із блокадного Маріуполя. задокументовано там також напад росіян на пологовий будинок, що викликало жах у всьому світі. Щоб не викриватися як професіонали зі ЗМІ, Чернов та Малолєтка переодяглися лікарями. А після виходу з ладу мережі мобільного зв’язку вони використовували супутниковий телефон як останній зв’язок із зовнішнім світом.
Ще один матеріал на першій шпальті: «Російська державна телекомпанія
Повинна бути заблокована. Федеральна рада має вирішити, чи піде Швейцарія за ЄС і чи заблокує веб-сайти RT і Sputnik»

Туреччина. “Daily SABAH”. Два матеріали на першій шпальті розповідають про події, пов’язані з Україною, і один матеріал про війну.

  • “Президент прийняв прем’єр-міністра Нідерландів Рютте для обговорення відносин з Україною”.
  • «Художники використовують NFT, щоб підтримати Україну проти російського вторгнення»
  • «Україна повернула ключове передмістя Києва на тлі масових руйнувань»

Турецька газета OLAY : «Заголовок на першій шпальті фотоколажу: «Перший крок із Києва. Український лідер Зеленський заявив на першій зустрічі зі своїм російським колегою Путіним, що готовий вести переговори щодо окупованого Криму та Донбасу».

США та Ізраїль. The Wall Street Journal вийшов із заголовком «Потік біженців напружує європейських сусідів». Фотографії підписані:

  • «Евакуйований українець обіймає дитину на вокзалі у Перемишлі, Польща, у вівторок»;
  • «Біженці чекають, щоб звернутися за допомогою у Празі»;
  • “Жінки з Харкова возз’єдналися з подругою з Чернігова в Сиреті, Румунія”.

Матеріал на першій шпальті: «Українці біжать через посилення обстрілу»
Жителі описують бої на вулицях, коли російські війська спустошують Україна. Бої за південне портове місто Маріуполь загострилися: мирні жителі, що біжать, розповідали, як російські та українські війська ведуть бойові дії на вулиці за вулицею в центрі міста, коли авіаудари Москви спустошують цілі квартали.
Майже через місяць після того, як Росія вторглася в Україну, вона ось-ось займе Маріуполь, яке стане першим великим містом, яке потрапить під її контроль. Але Маріуполь – розбитий приз.
«Все розвалилося», — сказала Наталя Полуйко у вівторок, за кілька годин після прибуття до Запоріжжя, приблизно за 150 миль на захід, зі своєю 8-річною донькою та п’ятьма іншими родичами. “У нас був вибір: чекати там, поки бомба не впаде на наш будинок, або ризикнути спробувати вибратися”.
Сім’я бігла з Маріуполя двома машинами з речами, прив’язаними до даху, і іконою на приладовій дошці, молячись про безпечний проїзд.

Ще один матеріал, про бренди, які, як і раніше, продаються в Росії. Він називається: «Фірми борються з лейблом Essential у Росії»
Найбільші у світі виробники товарів для дому пообіцяли припинити продавати в Росії все, крім найнеобхіднішого.
Картопляні чіпси Lay’s, Gillette бритви та аромати для дому Air Wick, як і раніше, продаються в Росії, а також кілька марок морозива, лінія дитячої косметики та натуральні засоби для чищення для обличчя. Материнські компанії PepsiCo Inc., Procter & Gamble Co., Reckitt Benckiser Group PLC та Unilever PLC заявили, що призупинили продаж у Росії всіх продуктів харчування та інших товарів, крім основних. Компанії з виробництва споживчих товарів перебувають під тиском політиків, інвесторів, активістів та споживачів, які закликають їх скоротити продажі та виробництво країни після вторгнення Росії в Україну. Президент України Володимир Зеленський минулого тижня публічно назвав Unilever та Nestlé SA, назвавши «великі корпорації, які все ще спонсорують Росію».

“Україна готує контратаки, поки Росія обстрілює міста” пише The New York Times . Фото на першій смузі: «Медсестри доглядають маленького пацієнта у вівторок у кімнаті, укріпленій мішками з піском, у Запоріжжі, місті на південному сході України».
Матеріал праворуч «Стратегічне місто знову взяте Києвом — Москва бореться з інакодумством вдома

Українські сили прагнули перешкодити російському вторгненню, здійснивши контрнаступи на кількох фронтах і відвоювавши місто під Києвом у вівторок, у той час як добре озброєні росіяни, які поки що не зуміли отримати вирішальну перевагу, намагалися змусити українські міста і населення підкоритися. .
У той час, як бої навколо Києва вагалися, українські військові заявили, що солдати здобули перемогу в Макаріві, ключовому перехресті на західних підступах до міста, тоді як на півдні України вони прагнули повернути собі Херсонську область. Проте південний порт Маріуполя все ще зазнавав жорстокої облоги, і уряд заявив, що близько 100 000 мирних жителів залишилися в пастці в цьому зруйнованому місті без їжі, води, електрики чи тепла.
“Ця війна не закінчиться легко чи швидко”, – заявив журналістам Джейк Салліван, радник з національної безпеки США, напередодні від’їзду президента Байдена на саміт НАТО до Європи.
Цього тижня пан Байден має намір запровадити санкції щодо сотень членів Державної Думи, нижньої палати російського парламенту, за словами людини, знайомої із запланованим оголошенням.
У Росії уряд президента Володимира В. Путіна, яке, мабуть, очікувало блискавичного завоювання, відреагувало на свої невдачі в Україні та різке падіння своєї репутації на Заході, розширивши свої нещодавні репресії проти інакодумства, перетворивши його на злочинця – прагнення дискредитувати діяльність усіх держорганів , що працюють за кордоном, як посольства. Російський суд засудив лідера опозиції Олексія А., який перебуває в ув’язненні. Навального, який виступає проти війни Росії з Україною, ще до дев’яти років позбавлення волі за звинуваченням у шахрайстві.
Друге фото на першій шпальті: «Підбитий російський танк під Києвом. Погана робота російських військ здивувала багатьох»
Ще один матеріал про українських пілотів:
«Українські пілоти перевершують майстерністю техніку, якою озброєні, але Росія не керує небом.»
Щоночі українські пілоти, такі як Андрій, тиняються в невідомому авіаційному ангарі, чекаючи, чекаючи, поки напруга не буде знята командою з одного слова: «Повітря!».
Андрій забирається до свого надзвукового літака Су-27 і поспішно вирулює на злітно-посадкову смугу, максимально швидко піднімаючись у повітря. Він злітає так швидко, що ще не знає своєї місії на ніч, хоча загальна картина завжди одна й та сама — битися з російськими ВПС, які значно перевищують чисельність, але й досі не змогли завоювати контроль неба над Україною.
«Я не проводжу жодних перевірок», — сказав Андрій, пілот ВПС України, якому як умову інтерв’ю не дозволили назвати своє прізвище або звання. – Я просто злітаю.
Майже через місяць бойових дій одним із найбільших сюрпризів війни в Україні стало те, що Росія не змогла перемогти українські ВПС. Військові аналітики очікували, що російські війська швидко знищать чи паралізують кошти ППО та військову авіацію України, але цього не сталося. Натомість над країною вирують повітряні бої у стилі Top Gun, рідкісні у сучасній війні.
«Щоразу, коли я лікую, це справжній бій», — сказав Андрій, якому 25 років і він здійснив 10 бойових вильотів. «У кожному бою з російськими літаками немає рівності. У них завжди в повітрі вп’ятеро більше за літаки».
Ще один матеріал: “Атака Москви застопорилася, і починається гра зі звинуваченням”
Починаються звинувачення чинних та відставних російських офіцерів, які заявили, що вторгнення в Україну буде «безглуздим та надзвичайно небезпечним». За їхніми словами, це уб’є тисячі людей, зробить росіян та українців ворогами на все життя, ризикує війною з НАТО та поставить під загрозу саме існування Росії як держави.
Багатьом росіянам це здавалося надуманим сценарієм, оскільки мало хто уявляв, що вторгнення в Україну справді можливе. Але через два місяці, коли наступ Росії в Україні застопорився, пророцтво вимальовується. Цього тижня вдалося зв’язатися телефоном із відставним генералом Леонідом Івашовим, який сказав, що підтримує його, хоча й не може вільно говорити через російську цензуру воєнного часу: «Я не зрікаюся того, що сказав».
У Росії повільність і важкі втрати у війні президента Володимира В. Путіна з Україною викликають питання про здатність його збройних сил до планування, його довіру до своїх головних шпигунів і лояльного міністра оборони, а також якість рівня інтелекту, що досягає
йому. Це також показує підводне каміння путінського управління зверху вниз, при якому чиновники та військові мають мало можливостей для прийняття власних рішень та адаптації до подій у режимі реального часу.
Провали кампанії Путіна очевидні в разючій кількості високопоставлених воєначальників, які, як вважається, були вбиті в ході бойових дій. Україна заявляє, що вбила щонайменше шістьох російських генералів, а Росія визнає смерть одного з них, а також заступника командувача її Чорноморським флотом. Американські офіційні особи кажуть, що не можуть підтвердити кількість загиблих російських військовослужбовців, але план вторгнення Росії, схоже, був зірваний поганими розвідданими.

“The Washington Post”. Заголовок «Оборона України витримує запеклий тиск». Щоб сховатись від війни нагорі, сім’ї пішли у підпілля. Харків, Україна — Букет тюльпанів стоїть на вікні вагона метро, в якому Владлена Ігорівна, її мати та двоє маленьких синів спали понад три тижні. Це невелике нагадування про зовнішній світ у майже повністю підземному житті. Поїздки на ескалаторах на свіже повітря рідкісні та нетривалі. Їхні очі, що так звикли до нового похмурого оточення, хворіли на сонці. Її сини Назар, 6 років, і Макар, 3 роки, бояться виходити надвір. “Діти чують, як вибухають бомби, і хочуть знову спуститися”, – пояснила 31-річна Ігорівна.
Матеріал супроводжується фотографіями на першій шпальті: «Станція метро в Харкові, Україна, яка була спроектована за радянських часів, щоб витримати ядерну війну, вгорі, тепер приховує людей від російських бомбардувань, зокрема Тетяну, Сергія Хана та їх собаку Джесіку, вгорі»
Стаття «Байден прагне зміцнити союз із ЄС поїздкою до Європи» говорить про те, що Президент Байден безпосередньо зіткнеться зі зростаючою кризою українських біженців ще цього тижня, коли він відвідає Польщу, де він пообіцяє збільшити американську допомогу для полегшення людських страждань, обговорить надзвичайну ситуацію з польськими лідерами та, можливо, зустрінеться з українцями, які втекли з батьківщини.
У колонці праворуч із заголовком: «Місто взято, кажуть місцеві сили»
Розповідається, що українські сили заявили у вівторок, що повернули собі контроль над стратегічно важливим містом за межами Києва, що є ознакою того, що вони можуть дати відсіч жорстоким багатотижневим спробам Росії захопити столицю, тоді як Кремль посилює свої атаки по всьому світу.

Газета HAARETZ пише: Україна побоюється, що останній диктатор Європи скоро вступить у війну. Українська армія готується до швидкого вторгнення Білорусі на її територію. Якщо Білорусь приєднається до війни Росії проти України, її сили, ймовірно, візьмуть участь у спробі оточити та захопити столицю Київ, що знаходиться всього за сто кілометрів від білоруського кордону. Президент Білорусі Олександр Лукашенко є союзником президента Росії Володимира Путіна. Білорусь використовувалася російськими з початку вторгнення майже чотири тижні тому як база і плацдарм для своїх військ, що рухалися на південь, у бік Києва. Російські винищувачі злітають з білоруських аеродромів, щоб бомбардувати цілі в Україні, а Білорусь є стартовим майданчиком для ракетних ударів і місцем розміщення російських штабів і логістичних вузлів, а також польових шпиталів і моргів, куди привозять з поля бою поранених російських солдатів і тіла. Міністерство оборони України у вівторок оцінило білоруське вторгнення як «висока ймовірність», а організації, які нині працюють в Україні над порятунком цивільних осіб із зон бойових дій, повідомили «HAARETZ», що уряд повідомив їх про пріоритети у таких містах, як Чернігів. на півночі України, які можуть опинитися на шляху сил, що вторгаються з Білорусі. Світлана Тихановська, лідер білоруської опозиції у вигнанні також заявила у вівторок, що білоруська армія готується до вторгнення. Ознакою швидкого вторгнення стало закриття білоруського посольства у Києві в суботу. Білоруська армія була на маневрах з російськими військовими протягом кількох тижнів, що передували вторгненню, і, за різними оцінками, він все ще має п’ять бойових груп на кордоні з Україною, які готові до атаки.

Підготував Сергій Чернявський

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: