Постраждало портове обладнання, згоріло зерно
Про це стало відомо із повідомлень українських офіційних джерел: виступу президента Володимира Зеленського на позачерговому засіданні комісії Україна-НАТО, постів Одеського обласного управління ДСНС та Міністерства інфраструктури у Фейсбуці. Рятувальники також опублікував фотографії з місця прильоту.
Вдень 19 квітня російські агресори атакували порт “Південний”, розташований в Одеському районі. Дві балістичні ракети влучили по його території. Одна знищила бункери, в яких зберігалося зерно. Друга пошкодила обладнання терміналів для завантаження агропродукції на судна. Один із терміналів належав компанії із Сінгапуру.
Коли я готувався до цієї розмови, вони нанесли удар по морському порту “Південний” в Одеській області. Кілька ракет влучили по портовій інфраструктурі, не лише українській, а й по сінгапурській,
– заявив президент України під час телеконференції з представниками НАТО, на якій було обговорено посилення протиповітряної оборони України.
Черговою спробою Росії знищити портову інфраструктуру та зупинити експорт агропродукції назвали ракетний удар у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Читайте також: Зросла кількість жертв ракетного обстрілу в Одеській області 10 квітня
Україна годує світ, росія заважає
Там розповіли, що ракета зруйнувала ємності з агропродукцією, яка мала йти на експорт до країн Азії та Африки.
Було атаковано два термінали в порту Південний, що спеціалізуються на перевалці агропродукції. Один із терміналів належить всесвітньо відомої компанії, яка працює в Україні з 2004 року та володіє декількома заводами з переробки агропродукції. Це понад 300 млн доларів інвестицій та близько 1000 робочих місць.
Як Україна експортує агропродукцію під час війни:
- Це вже 39 атака росії по об’єктах портової інфраструктури Одеської області – пошкоджено та частково знищено 215 об’єктів, 153 транспортні засоби, 8 цивільних судів, постраждали 26 цивільних осіб.
- Відколи Росія вийшла із зернової угоди, вона систематично атакує порти з метою припинити експорт української агропродукції на світові ринки. Лише сильні системи ППО здатні зупинити агресора у своїх намірах знищити портову інфраструктуру та підірвати продовольчу безпеку світу.
- Україна була, є і залишається гарантом безпеки та топовим експортером агропромислової продукції.
- Навіть за таких умов Україні вдалося експортувати Українським коридором понад 40 млн тонн вантажів. Це набагато більше, ніж Росія дала можливість експортувати за часів Зернової ініціативи.