Новини Одеси та Одеської області

Продовжена комендантська година: роз’яснення щодо обмежень та заборон

Продовжена комендантська година: роз’яснення щодо обмежень та заборон

В Одеській обласній військовій адміністрації дали докладні роз’яснення щодо обмежень та заборон, зумовлених запровадженням продовженої комендантської години на території міста та області.

Чому ввели подовжену комендантську годину?

Враховуючи події, що сталися у Краматорську Донецької області, де внаслідок ракетного обстрілу вокзалу, загинули 50 людей та 98 були поранені, в Одесі, 10 квітня, є загроза завдання ракетного удару.

Саме тому розпорядженням начальника Одеської обласної військової адміністрації Максима Марченка запроваджено на території Одеси та Одеської області комендантську годину з 21 години 00 хвилин 9 квітня 2022 року до 06 години 00 хвилин 11 квітня 2022 року.

Які обмеження та заборони діятимуть у цей період?

У нічний час (з 21.00 9 квітня до 06.00 10 квітня та з 21.00 10 квітня до 06.00 11 квітня) усі заходи комендантської години – без змін. Тобто заборонено перебування людей у ​​зазначений період на вулицях та інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та посвідчень.

Обмеження та дозволи, що діють у денний час з 06.00 ранку – до 21.00 10 квітня:

Підприємства безперервного циклу, лікарні та аптеки працюють у штатному режимі.

Проведення запланованих поховань та пов’язаних із ними ритуальних заходів дозволяється за наявності мінімально необхідної кількості присутніх (близькі родичі та друзі).

Пересування по місту та області?

Переміщення пішки, громадським та особистим транспортом – обмежується та дозволяється лише за наявності документів, що засвідчують необхідність такого переміщення (квитки на потяг або автобус, направлення на лікування, посвідчення про відрядження, посвідчення працівника підприємства безперервного циклу).

Забороняється робота та відвідування ринків, закладів громадського харчування, кафе, ресторанів, торгових, розважальних закладів, парків відпочинку, спортивних закладів, магазинів, торгових точок та АЗС.

Робота громадського транспорту?

Рух громадського транспорту буде значно обмежений, але містом курсуватимуть чергові маршрутні автобуси, тролейбуси та трамваї.

Як працюватиме залізниці та автостанції?

Графік руху залізничних поїздів та автобусів міжміського сполучення не змінюється, посадка та висадка пасажирів, а також допуск на вокзали та вихід з них здійснюється за наявності раніше придбаних проїзних документів (тобто квитків) та документів, що засвідчують особу. Необхідно прибувати на вокзали безпосередньо під час посадки на поїзд чи автобус. До вокзалів будуть допускатися лише ті, хто їхатиме за придбаними квитками. Прохання до супроводжуючих осіб залишатись вдома.

Вигул собак у посилену комендантську годину в Одесі та Одеській області?

Якщо у вас чотирилапий друг для його вигулу обов’язково візьміть із собою паспорт громадянина України. Слід гуляти поблизу вашої оселі, не віддаляючись, а час прогулянки скоротити максимально. У випадку, якщо до Вас підійшли представники територіальної оборони, Національної гвардії, Збройних Сил України або Нацполіції – покажіть документи на їхню вимогу та ввічливо поясніть, що ви гуляєте з собакою біля свого під’їзду та робіть це швидко.

Дозволяється переміщення не більше трьох супроводжуючих людей для забезпечення заходів щодо забезпечення їжею та лікування тварин.

Випас сільськогосподарських тварин?

На території Одеської області на пасовищах та спеціально відведених угіддях дозволено випасати сільгосптварин, з якими має бути не більше трьох пастухів, які відповідно матимуть із собою всі необхідні документи, що засвідчують особу.

Що категорично забороняється?

Категорично забороняється перебування за межами особистої квартири, тобто на вулиці, у кількості понад три особи та без документів, що засвідчують особу.

 

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: